Mistrzostwa Pomorza w Minihokeju Gdańsk 2019 – Dzielni Wikingowie w ogniu walki

Fot. nadesłane

W minioną sobotę (16 marca) na Hali Olivia najmłodsi wychowankowie klubu UKS Wikingowie Elbląg wywalczyli IV miejsce w I Mistrzostwach Pomorza w Minihokeju, organizowanych przez Pomorski Związek Hokeja na Lodzie. Wystąpiło siedem drużyn, a formuła turnieju zakładała grę każdy z każdym. Trzeba było więc rozegrać sześć spotkań. Tytuł zdobyły Niedźwiadki z Gdyni.

Mali hokeiści z Elbląga mieli dużo pracy, gdyż przyjechali w okrojonym składzie - niecałe cztery trójki. Niestety dał się odczuć brak dwóch bardzo ważnych zawodników: Justyny Adamczyk (brała udział w zawodach judo) oraz Julka Bołtryka. Niesamowitą pracę wykonał bramkarz - Alex Jóźwiak, któremu należą się ogromne brawa.

Elbląscy zawodnicy wykazali się dużą wolą walki, wygrywając dwa spotkania - z drużynami z: Gdańska oraz Malborka - a także remisując z Bydgoszczą. Nie udało się im pokonać zespołu z Gdyni oraz klas hokejowych z Gdańska i Torunia. Należy wspomnieć, że turniej w Gdańsku był skierowany do roczników 2009 i młodszych. UKS Wikingowie w swoim składzie miał zaledwie trzech zawodników z rocznika 2009, dwóch z rocznika 2010, a pozostali byli młodsi. Mimo to mali elblążanie świetnie sobie radzili podczas rywalizacji ze starszymi kolegami. Największa liczbę bramek zdobyli: Szymon Maszaro oraz Bartosz Dobrzyński. Na listę strzelców wpisali się także Maksymilian Pawlyta i Hubert Błażewicz.

Organizatorów POZHL należy pochwalić z wspaniałe przygotowanie i przebieg turnieju. Podziękowania należą się też trenerowi - Pawłowi Dobrzyńskiemu. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się klubowa maskotka - Wiking Irek, która zjednuje sobie coraz większą liczbę fanów.

ty2

Skład drużyny UKS Wikingowie na mistrzostwach:

Alex Jóźwiak, Bartosz Dobrzyński, Iga Rutkowska, Kornel Malec, Szymon Maszaro, Hubert Błażewicz, Maksymilian Pawlyta, Oskar Wierzchoń , Leon Ufnalewski, Igor Litewnicki, Adaś Brozdowski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn