Srebro w uniformach Stoczniowca, ale z elbląskim sercem – Satysfakcja Wikingów

Fot. nadesłane

Trzy elblążanki: Maja Brzezińska, Julka Grzelak i Olga Jaskulska, wywalczyły srebrny medal grając w drużynie GKS Stoczniowiec Gdańsk podczas Mistrzostw Polski Hokeja na Lodzie Kobiet. Dziewczyny przygodę z hokejem rozpoczęły w Uczniowskim Klubie Sportowym Wikingowie kilka lat temu. Hokej stał się ich pasją i sposobem na życie.

Dzięki ciężkiej pracy i determinacji zrobiły ogromne postępy w rozwoju sportowym, co nie umknęło uwadze trenerowi żeńskiej drużyny GKS Stoczniowiec - Henrykowi Zabrockiemu, który zaproponował dziewczynom współpracę. W sezonie 2018/2019 dzielne elblążanki musiały pogodzić treningi w macierzystym klubie UKS Wikingowie z dojazdami na treningi do Gdańska oraz występy w lidze seniorskiej PLHK w barwach GKS Stoczniowiec, oraz równolegle w lidze Żaka Starszego w barwach UKS Wikingowie. Ciężka praca i wysiłek opłaciły się, gdyż srebrne medale Mistrzostw Polski w Hokeju na Lodzie Kobiet zawisły na szyjach naszych dziewczyn, a znając Majkę, Julkę i Olgę czują niedosyt i jeszcze nie raz usłyszymy o ich hokejowych sukcesach.

wa4

Kuba Wala też srebrny

W finałach Centralnej Ligi Juniorów w Hokeju na Lodzie drużyna GKS Stoczniowiec, której obrońcą jest Wiking - Jakub Wala wywalczyła srebrny medal. Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorów Starszych odbył się w dniach 19-24 marca 2019 rok w Sanoku. Drużyna w półfinałach pokonała po dogrywce UKS Zagłębie Sosnowiec 5:4 (jedna bramka strzelona przez Kubę). Niestety w meczu o złoto Mistrzostw Polski zawodnicy UKS Niedźwiadki Sanok okazali się lepsi i finalnie Kuba wraz z drużyną został wicemistrzem Polski

Należy podkreślić, że w trakcie turnieju elblążanin zdobył jedną bramkę oraz zaliczył dwie asysty.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn