WAMA-SPORT Historia - Jubileuszowa Gala Wacława Sklinsmonta – Dziękujemy i prosimy o jeszcze...

Fot. wama-sport.pl

W minioną sobotę (19 sierpnia 2017 roku) w restauracji „Przystań” w Olsztynie odbyła się Gala związana z jubileuszem 60-lecia dorobku sportowego trenera kajakarstwa Wacława Sklinsmonta. Uroczystość, choć w gronie znajomych od lat, miała podniosły charakter, bo i jej Bohater jest osobą niezwykłą. Szkolenie młodzieży to Jego pasja, której oddał każdą wolną chwilę. Z zawodu jest matematykiem, nauczycielem akademickim.

Prowadzący galę Jerzy Gąska, jeden z niezliczonej liczby wychowanków, przedstawił życiorys sportowy jubilata, następnie zaproszeni goście – przyjaciele, znajomi składali serdeczne życzenia, dzieląc się wrażeniami z lat znajomości z Panem Wacławem. Oprócz przedstawicieli władz miasta, współpracowników nie zabrakło ciepłych słów od olimpijczyków: Andrzeja Gronowicza, Jerzego Dunajskiego i Marka Łbika. Na zakończenie podziękowała najmłodsza generacja kanadyjkarzy olsztyńskich.

Wacław Sklinsmont nie krył wzruszenia, ale łezka zakręciła się niejednemu na tej sali. Bo wypowiedziach: jubilata i jego gości przewijała się nuta prawdziwych wartości, jakie daje sport połączony z edukacją. Nie było ani słowa o biznesie, natomiast wiele o kształtowaniu charakterów i zaspakajania pasji w gronie przyjaciół.

Relacja ukazała się na portalu WAMA-SPORT (sierpień 2017)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn