Bartoszyce Cup 2019 – Wysoki poziom, trudna droga na podium

Fot. Arkadiusz Pakula

W sobotę (30 listopada) odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Bartoszyce Cup. Startowało 260 zawodników z 14 klubów z kraju. W imprezie udział wzięła udział bardzo mocna reprezentacja z obwodu Kaliningradzkiego, choć nieliczna to bardzo wymagająca. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyli karatecy z Ostrołęki przed Bartoszycami i Szczytnem

Gospodarze zdobyli 13 medali (4 złote, 2 srebrne i 7 brązowych). Dorobek pozostałych przedstawiał się następująco: Lidzbark Warmiński (4 3 1), Szczytno (3 2 9), Dobre Miasto (1 2 5), Ełk (0 1 5), Giżycko (0 1 3).

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Mikołaj Barański (Szczytno|), Michał Jasinowicz (Lidzbark Warmiński), Lena Gałązka (Lidzbark Warmiński), Miłosz Wach (Lidzbark Warmiński), Michalina Kowalewska (Bartoszyce), Amelia Wojciechowicz (Bartoszyce), Natalia Maksymik (Bartoszyce), Wiktor Cymerman (Szczytno), Hanna Kućko (Dobre Miasto), Lena Brodiuk (Bartoszyce), Natonina Szram (Lidzbark Warmiński), Łucja Dragon (Szczytno)

Za najlepszych zawodników turnieju uznano: Mateusza Karpowicza (Suwałki) i Amelie Wojciechowcz (Bartoszyce)

Poziom turnieju powszechnie uznano za wysoki. W niektórych kategoriach trzeba było stoczyć trzy trudne walki by znaleźć się na podium. Do Bartoszyc przyjeżdżają reprezentacje coraz lepiej przygotowane, a to świadczy i prestiżu tej imprezy.

Wyniki

semi kontakt Juniorki 02, 03 (średnia)

3. Aleksandra Bakuła LIDZBARK

Light kontakt Juniorzy mł.04,05 (ciężka)

1. Mikołaj Barański SZCZYTNO

Light kontakt Juniorzy mł.04,05 (średnia)

1. Michał Jasinowicz LIDZBARK

Light kontakt Juniorzy mł.04,05 (lekka)

3. Dawid Lekowicz EŁK

3. Aleksander Orzoł SZCZYTNO

Light kontakt Junorki mł. 04,05 (średnia)

3. Eliza Mrożkiewicz Szczytno

3. Patrycja Włodarczyk Bartoszyce

Light kontakt Junorki mł. 04,05 (lekka)

1. Lena Gałazka LIDZBARK

2. Laura Wajdner Giżycko

3. Mgdalena Swacha Giżycko

Light kontakt Młodzik 06,07 (ciężka)

2. Radosław Stefaniak DOBRE MIASTO

3. Michał Kriegs DOBRE MIASTO

Light kontakt Młodzik 06,07 (śrdnia)

1. Miłosz Wach LIDZBARK

2. Aleksy Żukowski LIDZBARK

3. Julian Wilk DOBRE MIASTO

3. Łukasz Ostrowski EŁK

Light kontakt Młodzik 06,07 (lekka)

2. Bartłomiej Draba SZCZYTNO

Light kontakt Młodzik 06,07 (super lekka)

3. Piotr Wenda EŁK

3. Filip Kandybowicz SZCZYTNO

Light kontakt Młodziczki 06,07 (średnia)

1. Michalina Kowalewska BARTOSZYCE

3. Alicja Masojć Dobre Miasto

Light kontakt Młodziczki 06,07 (lekka)

1. Amelia Wojciechowicz Bartoszyce 5

3. Aleksandra Tokarska Szczytno

Light kontakt Młodziczki 06,07 (super lekka)

1. Natalia Maksymik Bartoszyce

2. Oliwia Lewkowicz EŁK

Light kontakt Kadet 08,09 (Ciężka)

1. Wiktor Cymerman SZCZYTNO

2. Dominik Klimek Bartoszyce

3. Bartosz Podpirka BARTOSZYCE

Light kontakt Kadet 08,09 (lekka)

2. Mikołaj Kurta LIDZBARK

3. Maciej Masłowski SZCZYTNO

Light kontakt Kadet 08,09 (super lekka)

3. Zembrzuski Maksymilian SZCZYTNO

Light kontakt Kadetka 08,09 (ciężka)

1. Hanna Kućko DOBRE MIASTO

3. Nikola Lesiak BARTOSZYCE

Light kontakt Kadetka 08,09 (średnia)

1. Lena Brodiuk Bartoszyce

3. Julia Sztymelska SZCZYTNO

Light kontakt Kadetka 08,09 (lekka)

1. Natonina Szram LIDZBARK

3. Martyna Wiśniewska SZCZYTNO

Light kontakt Kadetka 08,09 (super lekka)

3. Lena Murawska BARTOSZYCE

3. Aleksandra Baranowska BARTOSZYCE

Dzieci 2010, 2011 (średnia)

2. Jan Ławrynowicz Bartoszyce

3. Adam Dąbrowski EŁK

3. Borys Poczykowski DOBRE MIASTO

Dzieci 2010, 2011(lekka)

2. Michał Kurek LIDZBARK

3. Dawid Klimek BARTOSZYCE

3. Kornel Kucharski BARTOSZYCE

Dzieci 2010, 2011 (super lekka)

2. Gregorz Hajn Szczytno

3. Daniel Kumiszcza EŁK

3. Wiktor Wełgot GIŻYCKO

Dzieci 2010, 2011 (średnia)

3. MilenaGodlewska SZCZYTNO

3. Zofia Kućko DOBRE MIASTO

Dzieci 2010, 2011 (lekka)

1. Łucja Dragon Szczytno

2. Paula Dulska DOBRE MIASTO

3. Dominka Grablewska GIŻYCKO

Klasyfikacja zespołowa

1 OSTROŁĘKA 36

2 BARTOSZYCE 33

3 SZCZYTNO 30

4 LIDZBARK 30

5 SUWAŁKI 28

6 RADZYMIN 27

7 SANDOMIERZ 18

8 DOBRE MIASTO 16

9 TARNÓW 12

10 KALININGRAD 10

11 SŁUPSK 10

12 GRAJEWO 9

13 EŁK 8

14 GIŻYCKO 6

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn