Mistrzostwa PFKK Kalisz 2019 – Karateka z Dźwierzut bezkonkurencyjny

Fot. szczycieński kkk facebook

W Kaliszu odbyły się w piątek (29 listopada) Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Kyokushin. Startowało ponad 210 zawodników z 33 klubów, wśród nich czteroosobowa ekipa ze Szczytna, która wróciła do domu z kilkoma medalami. Najcenniejszy krążek przypadł w udziale Norbertowi Kocakowi z sekcji SKKK w Dźwierzutach.

W tym dniu Norbert był bezkonkurencyjny, po dwóch walkach zakończonych przed czasem bez większych problemów wygrał również walkę finałową i tym samym został Mistrzem Polski Kadetów U12 organizacji PFKK. Kolejni zawodnicy Jan Rogala i Natalia Hajn również stoczyli po trzy walki lecz przegrali swoje potyczki finałowe i ostatecznie zajęli drugie miejsca. Jaś Rogala do srebra w Kumite dołożył krążek tego samego koloru w Kata i tym samym zastał podwójnym wicemistrzem Polski Juniorów Młodszych U14 PFKK.

Tym razem nie powiodło się Ewie Gołaszewskiej, która w drugiej walce przegrała na punkty z zawodniczką gospodarzy lecz z Kalisza nie wracała z pustymi rękoma. W konkurencji Kata na blisko 30 zawodniczek wywalczyła drugie miejsce. W klasyfikacji drużynowej w Kata ekipa ze Szczytna zajęła 4 pozycję.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn