ME Seniorów Open i PE Juniorów Mińsk 2019 – Wrócili z tarczą

Fot.OSSWKK facebook

W weekend (7/8 grudnia) grudnia w Mińsku odbył się Puchar Europy Juniorów i Mistrzostwa Europy Seniorów Open, w których wzięło udział 608 zawodników z 18 krajów Starego Kontynentu. W imprezie z powodzeniem startowali reprezentanci Warmii i Mazur – zawodnicy sekcji z Olsztyna i Olecka. którzy wrócili z „młodzieżowymi” medalami. Relacje z klubowych facebooków

Olecko

W Pucharze Europy Olecko reprezentowała ekipa 7 zawodników. Dominika Wojciechowska i Andżelika Dobrzyń wywalczyły dwa brązowe medale w kategorii kumite juniorek do 55 kg. 5. miejsce w kategorii kata dzieci, w której wystartowało 20 zawodników, zajął Władysław Domelewski. W Pucharze Europy dobrze zaprezentowali się również pozostali reprezentanci Olecka- po dwie walki stoczyli: Kinga Kuklińska, Piotr Gibowicz, Konrad Dobrzyń i Władysław Domelewski. Martyna Grygo w pierwszej walce uległa zawodniczce z Rumunii.

Po raz pierwszy zawodnik z Olecka reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Seniorów Filip Maksimowicz stoczył bardzo dobrą walkę z doświadczonym zawodnikiem z Rosji, jednym z faworytów turnieju, który został późniejszym medalistą. Walka stała na bardzo dobrym poziomie, a o zwycięstwie przeciwnika Filipa zadecydowało skuteczne podcięcie. Sam start na tym turnieju jest bardzo dużym wyróżnieniem, a dobry występ Filipa świetnie rokuje na przyszłość.

Olsztyn

Pośród najlepszych znalazł się Maks Penger (junior +75kg), który wywalczył srebrny medal. Walkę półfinałową wygrał jednogłośnym wynikiem 4-0. W finale zmierzył się z aktualnym mistrzem świata swojej kategorii. Mimo dużej różnicy wagi na korzyść Rosjanina (prawie 40kg!) Maks nawiązal równorzędną walkę. Dopiero pod koniec zarysowała się przewaga wtwala, który wygrał 3:1.

Patrycja Block (młodziczka +45kg) stoczyła 3 walki z czego dwie pierwsze z Białorusinką i Rosjanką wygrała przez wazari. Walkę finałową stoczyła z zawodniczką gospodarzy i po temisie 2:2 sędzia główny wskazał na Białorusinkę. Pozostali zawodnicy mimo tego, że nie stanęli na podium poradzili sobie bardzo dobrze. W kata Wiktoria Witkowicz i Aisha Ndiaye przeszły do finału

Fot. olsztyński kkk

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn