Międzynarodowy Turniej Cocoro Cup Warszawa 2019 – Pięć medali dla Szczytna

Fot. nadesłane

W Warszawie odbył w sobotę (7 grudnia) się międzynarodowy turniej Karate Cocoro Cup. Na tej prestiżowej imprezie występują najlepsi karatecy z całego świata w kat Open. W tym roku w turnieju wzięli udział zawodnicy z Ukrainy, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Polski. W konkurencji kobiet zwyciężyła Japonka Momo Fujihara a wśród mężczyzn tryumfował Marek Odzeniak z Warszawy.

Po raz pierwszy organizatorzy Cocoro Cup zaprosili do rywalizacji juniorów, juniorów młodszych i młodzieżowców. Zawody dla tych grup wiekowych rozegrano w kategoriach wagowych, według przepisów światowej organizacji karate WKO. Polegało to na tym, że dozwolone były wszystkie techniki nożne na strefę jodan (na głowę) tak jak w turniejach dla seniorów z tą jednak różnicą, że zawodnicy ubrani byli pancerze na tułów oraz kaski. Czas walki i liczba dogrywek również były zaciągnięte z przepisów seniorskich.

- Walka w tej formule to bardzo ważne doświadczenie dla moich zawodników, ponieważ seniorzy w MP, ME czy MŚ w takiej właśnie formie walczą – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – młodzi zawodnicy, którzy często startują w tego typu zawodach później, w świecie seniorskim lepiej sobie radzą.

fa1

Najlepiej z reprezentantów Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate poradzili sobie Jan Rogala, i Bartek Draba, którzy w kat. do 49 kg dotarli do finału. Jan Rogala wygrał przez waazari. Wcześniej spotkał się z przedstawicielem Rosji i po bardzo wyczerpującej i zaciętej trzyrundowej walce sędziowie wskazali na zawodnika ze Szczytna. Był to bardzo wyrównany i pełen zwrotów akcji pojedynek, lecz Jan pokazał, że ma wielkie serce do walki. Inni i wojownicy Natalia Hajn, Olaf Szempliński oraz Norbert Kocak po wygraniu swoich walk eliminacyjnych przegrali w swoje pojedynki półfinałowe. Jednak głodni sukcesu w starciach o trzecie miejsce Natalia wygrała przez ippon a dwójka pozostałych przez waazari.

Tym sposobem 5 medali przyjechało do Szczytna. Ale to jeszcze nie koniec tegorocznych rywalizacji naszych zawodników, bowiem już w najbliższą sobotę we Włocławku odbędzie się Puchar Polski PZK.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn