Puchar Polski kyokushin Włocławek 2019 - Najwięcej medali Szczytno, Wiktoria Witkowicz w podwójnej koronie

Fot. szczycieński kkk facebook

W sobotę (14 grudnia ) do rywalizacji w Pucharze Polski Seniorów oraz Pucharze Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików we Włocławku stanęło 550 zawodników reprezentujących 101 klubów sportowych kyokushin karate. Imprezę zorganizował, obchodzący 35 lecie swojej działalności Włocławski Klub Karate Kyokushin. Z powodzeniem startowali reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich.

W kumite złoty medal zdobyła juniorka Wiktoria Witkowicz (Olsztyn), która triumfowała również w kata, srebrne krążki wywalczyli w kumite: juniorka Wiktoria Witkowska (Iława) młodziczka Ewa Gołaszewska (Szczytno) i senior Daniel Pażuś (Bartoszyce) a brązowe: seniorzy: Ewelina Gwiazda (Szczytno) i Jakub Żegunia (Ostróda) oraz młodzik Norbert Kocak (Szczytno) . Dodatkowo brąz zdobyła w kata młodziczka z Olsztyna Aisha Ndiaye.

Relacje z turnieju przesłał nam Piotr Zembrzuski (Szczycieński Klub Kyokushin Karate)

W końcówce roku zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate sprawili sobie świąteczne prezenty w postaci kolejnych medali z zawodów rangi mistrzowskiej. Do swojej i tak już imponującej kolekcji dołożyli trzy, i w swoim dorobku mają ich już 87. Najdalej z naszej drużyny dotarła młodziczka Ewa Gołaszewska, która stoczyła aż 5 walk w swojej kategorii. Takiej sytuacji nawet „najstarsi górale nie pamiętają”. To był popis wspaniałych umiejętności techniczno-taktycznych w wykonaniu naszej wojowniczki. Cztery pierwsze walki gładko wygrała przed czasem i dopiero w finale przez niejednomyślną decyzję sędziów uległa zawodniczce z Lądka Zdrój. Jednak to nie wszystkie wyczyny, których w sobotę dokonała Ewa. Nieco wcześniej rywalizowała z 49 zawodniczkami w konkurencji Kata ostatecznie zajmując najbardziej pechowe czwarte miejsce. Równie pechowo w tej samej konkurencji zakończył swoją przygodę Jan Rogala, który na 40 zawodników zajął piąte miejsce.

- Ewa idealnie wstrzeliła się ze swoją formą fizyczną i psychiczną – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – była pewna siebie i wszystkie moje podpowiedzi realizowała natychmiast, tylko w finale nie pokonała sędziów, ale na temat spuszczę kurtynę milczenia.

Na trzecim stopniu podium zameldowało się jeszcze dwoje zawodników z SKKK. Emilia Gwiazda, która po raz pierwszy ale bez kompleksów rywalizowała z seniorkami. W półfinale nieznacznie uległa późniejszej zwyciężczyni i musiała zadowolić się brązowym medalem. Ostatni ze szczęśliwców to młodzik Norbert Kocak, którego dobra passa nie opuszcza. To już czwarty turniej z rzędu z którego wraca z medalem na szyi. We Włocławku Norbert stoczył trzy zacięte pojedynki i gdyby nie kontuzja w walce półfinałowej kto wie jak daleko mógłby dotrzeć. Pozostali nasi zawodnicy wygrywali pierwszą lub drugą swoją walkę lecz w kolejnych odpadali. Nie muszą jednak chować głowy w piasek, ponieważ wszystkie walki stały na bardzo wysokim poziomie a ogromna ilość zawodników w poszczególnych kategoriach sprawiła, że niezwykle trudno było przedrzeć się do strefy medalowej.

Odbywające się równolegle XXXVI Puchar Polski Seniorów i XVI Puchar Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików przeszły do historii jako największa impreza sportowa PZK.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn