Slovak Open Bratislava 2020 – Udana wyprawa zamkowców z Kurzętnika i jedynaka z Elbląga

Fot. nadesłane

W dniach (21/23 lutego) w Bratysławie odbył się turniej kickboxingu SLOVAK OPEN 2020. Wystartowało ponad 800 kickboxerów reprezentujących 84 kluby z 12 państw w tym 7-osobowa ekipa Zamku Expom Kurzętnik oraz jedynak z Elbląga. Zamkowcy zdobyli 11 medali (4 złote, 2 srebrne i 5 brązowych), Adrian Durma (UKS Silvant Kajak) wywalczył srebro i brąz.

Elblążanin wygrał rywalizacje w kat. 74 kg w formule kick light pokonując kolejno reprezentantów: Czech, Słowacji i Austrii. W formule light contact zdobył brąz. Wyeliminował Ukraińca, Słowaka, w półfinale uległ Węgrowi. W sumie bardzo udany występ, bo przeciwnicy byli wymagając. To dobrze wróży przed najbliższymi imprezami krajowymi.

adrian durma na podium podczas zawodow na slowacji 116742

O występach kickboxerów z Kurzętnika opowiada ich trener Leszek Jobs.

Ponieważ był to pierwszy wyjazd klubowy na turniej zagraniczny jechaliśmy tam z założeniem stoczenia jak największej liczby walk, dlatego zawodnicy zostali zgłoszeni w dwóch kategoriach wagowych lub w dwóch formułach. To była świetna strategia, bo każdy z moich podopiecznych stoczył po kilka wymagających walk z rywalami innych narodowości . Turniej w Bratysławie to była dobra lekcja oraz weryfikacja umiejętności zawodników z Kurzętnika, którą według mnie zdaliśmy na piątkę. Jestem bardzo zadowolony z postawy zamkowców choć zawsze może być lepiej i zawsze jest coś do poprawienia więc po powrocie na salę będziemy korygować niektóre rzeczy .

Na Słowacji rywalizowało dwóch naszych seniorów Piotr Kołakowski i Damian Chiliński oraz piątka kadetów Mieszko Siemiątkowski , Dawid Mączkowski , Czarek Kowalkowski , Łukasz Gumiński i Amelka Rzepecka .

Jadąc na zawody mieliśmy pewne obawy jak zareagują najmłodsi , czy presja imprezy nie sparaliżuje ich poczynań , ale nic z tego, zawodnicy szybko zaaklimatyzowali się do nowej sytuacji i walczyli jak równy z równym co dobrze wróży przed zbliżającymi się w kwietniu Mistrzostwami Polski kadetów w Węgrowie .

Turniej turniejem , ale zawsze też musi znaleźć się czas na małe zwiedzanko okolicznych atrakcji. Nie inaczej było tym razem. Po zakończeniu sobotnich walk około godziny 21.30 wybraliśmy się w miasto zwiedzać. Bratysława to urokliwe miasto szczególnie wieczorem i mimo zmęczenia wszyscy byli zachwyceni nocnym spacerkiem uliczkami Starego Miasta .

Wracając do Slovak Open i do statystyk do domu wracamy z 11 medalami :4 złotymi , 2 srebrnymi i 5 brązowymi medalami , co dało nam to wysokie 11 miejsce w klasyfikacji drużynowej na 84 kluby , jest więc powód do zadowolenia .

Wyniki uzyskane przez kickboxerów KS ZamekExpom Kurzętnik

Seniorzy

Piotr Kołakowski - 2 x 2 miejsce Light Contact i Full Contact

Damian Chiliński – 5-8 miejsce Light Contact , kontuzja uniemożliwiła Damianowi walki o wyższe lokaty .

Kadet Starszy

Dawid Mączkowski – 2 x 1 miejsce Light Contact i Kick Light

Mieszko Siemiątkowski - 2 x 3 miejsce Light Contact i Kick Light

Łukasz Gumiński- 3 miejsce Light Contact , Bez medalu w Kick Light

Kadet Młodszy

Czarek Kowalkowski - 2 x 1 miejsce Light Contact i Kick Light

Amelka Rzepecka – 2 x 3 miejsce Light Contact i Kick Light

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim tym którzy pomogli nam w wyjeździe na zawody do Bratysławy , bez waszej pomocy ciężko byłoby nam spiąć budżet na ten turniej .

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn