WAMA-SPORT Historia - Trener Jerzy Kowalski odznaczony - Pasja i poświęcenie

We wtorek (27 września 2011) trener kolarzy Warmii Biskupiec Pan Jerzy Kowalski został odznaczony przez wojewodę warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego Złotym Krzyżem Zasługi, przyznanym 15 września 2011 roku  przez prezydenta RP  Bronisława Komorowskiego. Cieszymy się ogromnie i serdecznie gratulujemy. Coraz mniej prawdziwych pasjonatów, którzy całe życie poświęcają wychowaniu sportowej młodzieży.

 We wtorkowej uroczystości w Urzędzie Wojewódzkim uczestniczyły władze administracyjne regionu, kierownictwo Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego oraz przyjaciele i koledzy, którzy na co dzień widzą  wspólną pracę sekcji kolarskiej Warmii Biskupiec. Kilkuosobowa grupa młodych zawodniczek i zawodników zdobyła w ostatnim czasie mnóstwo medali w imprezach rangi Mistrzostw Polski, funkcjonując w znacznie skromniejszych warunkach niż inne kluby. Fachowość, zaangażowanie i doskonała atmosfera potrafią pokonywać bariery. Pan Jerzy mimo ciężkiej choroby jest cały czas do dyspozycji swych podopiecznych, walczy też, by mogli uprawiać sport w godnych warunkach

- I to jest najtrudniejsze – mówi trener Warmii Biskupiec. Ostatnio mam ogromny problem ze stypendiami sportowymi. Wprawdzie otrzymały je dziewczyny, ale na liście nie ma chłopców, choć ich osiągnięcia w znacznie silniejszej konkurencji należy ocenić bardzo wysoko. Przecież Szymon Rekita to reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Europy, a Artur Modzelewski też w mijającym sezonie odniósł wiele sukcesów. Stypendiami „rządzą” bezduszne  regulaminy, które niestety często wypaczają ostateczny kształt list stypendialnych. Moi zawodnicy są związani z klubem i lokalnym środowiskiem, ale przecież inni nie śpią i kuszą ich przejściem do swoich sekcji przedstawiając konkretne argumenty. Walczę o nich, by zdobywali medale dla nas i, a nie dla Grudziądza czy Torunia. Za dwa dni wybieramy się na Mistrzostwa Polski drużyn i par. Chcemy znów powalczyć o podium, choć w tym roku zadanie mamy wyjątkowo trudne. Rywale dysponują dużo lepszym sprzętem, a nasz as atutowy Szymon Rekita po złamaniu obojczyka miał dłuższa przerwę. Ale pojedzie: dla Biskupca oraz Warmii i Mazur.

Warto dodać, że Jerzy Kowalski kilka miesięcy temu wygrał Plebiscyt na Trenera Roku Sportu Młodzieżowego.

Tekst ukazał się na portalu WAMA-SPORT (wrzesień 2011 r.)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn