WAMA-SPORT Historia – O Puchar Olsztyna 1984 – Udany przełaj wokół stadionu

Fot.ilustracja

Wyścigiem przełajowym o Puchar Prezydenta Olsztyna zainaugurowali sezon kolarze. Co prawda kilku zawodników uczestniczyło przed kilkoma dniami w imprezie w Kurzętniku, a nazajutrz w Nowym Mieście Lubawskim, ale oficjalne otwarcie sezonu kolarskiej odbyło się właśnie w Olsztynie. Na trasie wyznaczonej wokół stadionu Stomilu w trzech grupach rywalizowało 80 kolarzy z województw: suwalskiego, białostockiego, toruńskiego i olsztyńskiego.

Wyścig zorganizowany z okazji 39 rocznicy wyzwolenia stolicy Warmii i Mazur cieszył się nadspodziewanie dużym zainteresowaniem. Prezes Okręgowego Związku Kolarskiego Adam Brzozowski nie krył zadowolenia. Mimo sporych kłopotów sprzętowych szkoleniowcy, działacze a przede wszystkim sami zawodnicy udowodnili, że przy wspólnym wysiłku stać nas na organizowanie imprez w dość licznej obsadzie. Powody do zadowolenia miał również trener Zjednoczonych Olsztyn Ginter Szulc. Oby ilość przechodziła w jakość - stwierdził w rozmowie z przedstawicielem „Gazety”.

Nie wszyscy zawodnicy byli należycie przygotowani do pierwszego w tym sezonie startu. Trasa nie była wprawdzie trudna, ale okazała się selektywna. Przewagę posiadali kolarze, dobrze jeżdżący technicznie. Niewiele było bowiem odcinków, które musieli pokonywać pieszo. Mimo to już po 2-3 okrążeniach dostrzegaliśmy zawodników, którzy nie wytrzymywali tempa. Należy mieć nadzieję, że w następnych wyścigach przełajowych walka o czołowe lokaty będzie bardziej zacięta.

Największym pechowcem zawodów okazał się Dariusz Schedliński z Kętrzyna, któremu przed startem pękła rama roweru. Do wyróżniających się kolarzy Olsztyńskiego należeli: Janusz Kozłowski z Biskupca i Wiktor Branicki z Kętrzyna. Rywalizując wspólnie z seniorami zajęli drugie i trzecie miejsce.

Końcowa klasyfikacja

Seniorzy: 1 Diter Klainszmidt (PRIM Ełk), 2 Janusz Kozłowski (Biskupiec), 3 Wiktor Branicki (Kętrzyn), 4 Stanisław Leliwa (Agroplon Nowe Miasto Lubawskie), 5 Wojciech Bułatocki (Mamry Giżycko), 6 Pawel Konwlego (PRIM Ełk).

Juniorzy: 1 Mirosław Aleksandrowicz (Kętrzyn), 2 Artur Lachowicz (Mamry Giżycko), 3 Bogdan Chodoń (Kętrzyn), 4 Marek Zawistowski (PRIM Ełk), 5 Janusz Minkiewicz (Mrągowo), 6 Dariusz Gajdziński (PRIM Ełk)

Młodzicy: 1 Wiesław Małyszko (PRIM Ełk), 2 Mariusz Kalwara (Agroplon Nowe Miasto Lubawskie), 3 Zbigniew Szwarc (Promień Pionki), 4 Andrzej Czepek (Agroplon Nowe Miasto Lubawskie), 5 Zdzisław Żarno (Olsztyn), 6 Ryszard Linowski (Olsztyn)

W punktacji drużynowej zwyciężyli kolarze Zjednoczonych Olsztyn przed PRIM Ełk i Agroplonem Nowe Miasto Lubawskie. Z sekcji treningowych naszego województwa najlepiej spisali się zawodnicy Kętrzyna wyprzedzając Olsztyn i Biskupiec. (por)

Tekst ukazał się w Gazecie Olsztyńskie (styczeń 1984 r) i pochodzi ze zbiorów archiwalnych red. Janusza Poryckiego

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn