Mistrzostwa Strefy Polski Północnej już na mecie – Mocne akcenty Lidzbarka Warmińskiego

Fot. mx lipno (ilustracja)

Niedzielną (20 października) w Więcborku zakończyła się tegoroczna rywalizacja w Mistrzostwa Strefy Polski Północnej. To bliska nam impreza, które kilka rund rozgrywana jest zawsze na torach warmińsko-mazurskich często w połączeniu z Mistrzostwami Okręgu. Obsada jest mocna, startuje wielu zawodników czołówki krajowej, dlatego tytuły i medale maja dużą wartość i jest ceniona w środowisku motocrossowców.

Podobnie jak w poprzednich sezonach region Warmii i Mazur reprezentowało nas kilka sekcji, a zdecydowanie największe sukcesy odnieśli zawodnicy Moto Klubu Lidzbark Warmiński. Tytuły mistrzowskie zdobyli: Krzysztof Sartanowicz w klasie MXC i Wojciech Kuształa w klasie MXB. Pierwszymi wicemistrzami zostali: Szymon Kordalski w MX65, i Piotr Zinko w MX 1C, a drugimi wicemistrzami: Janusz Hanusz w MX Junior, Łukasz Baliński w MX Open. Na podium stawali też reprezentanci innych klubów. W klasie MX65 trzeci był Filp Daniłowicz (OSA Olecko), w klasie MXB drugie miejsce zajął Tomasz Żulewski (Motoklub Orneta), a w klasie MX kobiet Hanna Szczucińska (Motoklub Olsztyn).

W klasyfikacji klubowej zwyciężył MX Lipno przed Moto Klubem Lidzbark Warmiński i KM MX Banda. W dziesiątce ba siódmym miejscu znalazł się Motoklub Olsztyn, a na ósmym MSM Mrągowo. Podajemy wyniki dwóch ostatnich eliminacji i klasyfikacje generalne.

Mistrzostwa Strefy Polski Północnej

Giżycko (13 października)

Klasa MX Kobiet

4 Hanna SZCZUCIŃSKA Motoklub Olsztyn Yamaha Bros Racing 38 NS 76

Klasa MX65

5 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 33 36 69

6 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko Yamaha 34 35 69

10 Oskar ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 31 31 62

13 Ralf ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński 27 30 57

Klasa MX Junior

2 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 38 44 82

4 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 40 40 80

8 Mateusz ŁUKASZEWICZ MSM Mrągowo Yamaha 34 34 68

9 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 32 33 65

10 Bartosz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 31 32 63

11 Bartłomiej BARTOSZKO KM Giżycko 30 30 (E)

Klasa MX Open

6 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn KTM 35 35 70

8 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha ZEM RACING 32 33 65

9 Dawid MROCZEK Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 34 31 65

11 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn Honda 30 30 60

Klasa MXB

1 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta Yamaha 50 50 100

2 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 40 44 84

3 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 44 36 80

4 Mikołaj ŁUKIAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 38 40 78

5 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 35 38 73

7 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn KTM 34 34 68

8 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn Yamaha 32 33 65

9 Paweł MORAWSKI KM Giżycko 36 36

Klasa MX 1C

2 Krzysztof MORAWSKI KM WIRAŻ Bartoszyce KTM 50 40 90

4 Marek NIEPIEKŁO Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 44 38 82

5 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 36 36 72

9 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 32 33 65

12 Krystian LICZNERSKI MOTO KLUB OSTRÓDA Honda 29 29 58

Klasa MX 2C

1 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 50 50 100

7 Marcin PAUKSZTO Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 35 32 67

8 Rafał POMORSKI MSM Mrągowo Yamaha 33 30 63

10 Krzysztof PASTUSZKA Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 24 35 59

11 Bartosz DROZD Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 25 34 59

14 Jacek PACZKOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 27 29 56

15 Maciej JANKOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 31 25 56

Klasa MX Masters

7 Maciej BERDYSZ Motoklub Olsztyn KTM 34 33 67

9 Andrzej GOLEŃ MSM Mrągowo Yamaha 29 34 63

10 Jarosław DĄBROWSKI Motoklub Olsztyn KTM 30 31 61

14 Jerzy WIŚNIOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 27 27 54

15 Rafał KAMIŃSKI MOTO KLUB OSTRÓDA KTM 26 26 52

18 Józef ODRAKIEWICZ Motoklub Olsztyn Suzuki 24 22 46

19 Wiktor KUŹNIEWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 25 21 46

20 Mariusz SKORYNKO Motoklub Olsztyn Suzuki 21 23 44

21 Wojciech MROZEK AMK Drwęca Ostróda KTM 22 22

Więcbork (20 października)

Klasa MX65

5 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 38 36 74

7 Oskar ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński KTM 34 34 68

9 Ralf ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 31 32 63

Klasyfikacja generalna

1 Karol PANEJKO KM Wisła Chełmno 612

2 Szymon KORDALSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 566

3 Filip DANIŁOWICZ KM OSA Olecko 474

….................................

8 Oskar ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński 391

Klasa MX Junior

3 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 40 40 80

4 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Husqvarna 38 38 76

9 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 32 33 65

Klasyfikacja generalna

1 Aleksei NOVIKOV Rosja 721

2 Bartłomiej WARDA KM MX BANDA 605

3 Jakub HANUSZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 566

…........................................

4 Tymoteusz WÓJCIK Moto Klub Lidzbark Warmiński 527

7 Paskal MYHAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 473

Klasa MX Open

11 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha ZEM RACING 31 29 60

Klasyfikacja generalna

1 Damian BYKOWSKI MX Lipno Bros Racing 670

2 Adrian MARCINIAK MX Lipno FUNT RACING 561

3 Łukasz BALIŃSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński ZEM RACING 533

…......................................

7 Tomasz OLSZEWSKI Motoklub Olsztyn 333

10 Cezary LEWKO Motoklub Olsztyn 304

Klasa MXB

1 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta Yamaha 50 50 100

2 Mikołaj ŁUKIAN Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 44 44 88

3 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 40 40 80

Klasyfikacja generalna

1 Wojciech KUSZTAŁA Moto Klub Lidzbark Warmiński 680

2 Tomasz ŻULEWSKI Motoklub Orneta 626

3 Jakub KACZYŃSKI KM MX BANDA 558

4 Maciej JAKIMCZUK Moto Klub Lidzbark Warmiński 523

5 Mikołaj ŁUKIAN Moto Klub Lidzbark Warmiński 487

7 Dominik WINCKIEWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 414

8 Michał LACHOWICZ Motoklub Olsztyn 389

9 Adam KOPCYCH Motoklub Olsztyn 363

10 Dawid KRYSIK Motoklub Orneta 293

Klasa MX 1C

6 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński Suzuki 35 36 71

Klasyfikacja generalna

1 Patryk ĆWIKLIŃSKI MX Lipno 703

2 Piotr ZINKO Moto Klub Lidzbark Warmiński 646

3 Bartosz BYLIŃSKI MX Lipno 618

…..................................

5 Wojciech GÓRSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński 481

8 Krzysztof MORAWSKI KM WIRAŻ Bartoszyce 400

Klasa MX 2C

2 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński Yamaha 44 44 88

7 Krzysztof PASTUSZKA Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 35 32 67

8 Bartosz DROZD Moto Klub Lidzbark Warmiński Honda 33 33 66

14 Rafał POMORSKI MSM Mrągowo Yamaha 25 29 54

19 Maciej JANKOWSKI Moto Klub Lidzbark Warmiński Kawasaki 19 23 42

Klasyfikacja generalna

1 Krzysztof SARTANOWICZ Moto Klub Lidzbark Warmiński 736

2 Michał ŁAPIEJKO Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 696

3 Michał MAŁKOWSKI KM MX BANDA 613

….....................................................................

5 Bartosz DROZD Moto Klub Lidzbark Warmiński 498

Klasyfikacja klubowa

1 MX Lipno 11487

2 Moto Klub Lidzbark Warmiński 10881

3 KM MX BANDA 7023

4 Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 6520

5 WKM Więcbork 6230

6 KM Wisła Chełmno 6091

…....................................

7 Motoklub Olsztyn 3222

8 MSM Mrągowo 1776

12 Motoklub Orneta 1199

13 MOTO KLUB OSTRÓDA 1104

22 KM OSA Olecko 564

24 KM WIRAŻ Bartoszyce 438

33 AMK Drwęca Ostróda 223

48 KM Giżycko 36

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn