WAMA-SPORT Historia - „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Warszawa 2016 – Chłopcy SSP 4 Iława zagrali jak z nut, są najlepsi w Polsce

Fot. wmzpn

W Warszawie odbywał się w „majówkę” (30 kwietnia/2 maja) finałowy turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych (U-12 i U-10) przystąpili mistrzowie województw (dziewczęta i chłopcy). Prze półtora dnia trwały eliminacje i faza play off. Do końca  na placu boju pozostali tylko najlepsi, wśród nich chłopcy SSP 4 Iława, którzy na Stadionie Narodowym pokonali w meczu o złoto MUKS Halny Kamienica w rzutach karnych 3:2. W czasie gry było 1:1.

Już  sam fakt udziału w poniedziałkowym święcie piłkarskim, którego głównym punktem jest finałowy mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań, był dla  małych iławian wielkim przeżyciem. Ale oni się tym nie zadowolili. Jak prawdziwi wojownicy walczyli o końcowy sukces, choć łatwo nie było. Rywale objęli prowadzenie, ale nie zrażeni tym iławianie ruszyli do przodu i po przerwie wyrównał Wojciech Zieliński pięknym uderzeniem z dystansu. Mimo prób z obu stron wynik nie uległ zmianie i doszło do konkursu rzutów karnych. Iławianie i pod tym względem zdali egzamin na szóstkę. Celne strzały: Maddoxa Sobocińskiego (najlepszy zawodnik turnieju), Wojciecha Zielińskiego i Mateusza Błauta zapewniły im końcowy sukces. Przeciwnicy, którym też trzeba  pogratulować bo byli równorzędnym rywalem, trafili tylko dwa razy. Piękny sukces i w nagrodę, medale, upominki oraz gwarancja obejrzenia spotkania reprezentacji Polski i Holandii. Wcześniej na zupełnym luzie chłopcy dopingować będą piłkarzy w finale Pucharu Polski: Legia-Lech.

KADRA SSP4 Iława : Kacper Włodarczyk, Kacper Szypniewski (bramkarze) — Wojciech Zieliński, Wiktor Topolewski, Maddox Sobociński, Kacper Wieński, Dawid Panek, Mateusz Panek, Maciej Górski, Adrian Szantyr, Mateusz Błaut, Mateusz Karol Trener: Tomasz Demczak

Pozostali nasi reprezentanci grali ze zmiennym szczęściem, ale ogromną determinacją. Dziewczęta z SP 18 Olsztyn w kat. U-12 znakomicie spisywały się w eliminacjach grupowych, ale feralnym okazał się ćwierćfinał, gdzie trafiły na bardzo mocną Zabkovię i po wysokiej porażce spadły do strefy 5/8. Ostatecznie zajęły 6 miejsce. Odwrotnie w kat. U-10 uczennice SP 2 Biskupiec. Były trochę onieśmielone w eliminacjach, ale potem radziły sobie doskonale i zakończyły rywalizacje na 9 pozycji czyli wygrały finał B. Chłopcy z SP Jeziorany U-10 tez dali z siebie wszystko, ale wystarczyło to do zajęcia 14 lokaty.

Bez względu na wynik sportowy gratulujemy młodym futbolistom występów w stolicy. Bo żeby tam wystąpić trzeba było przejść przez bardzo gęste sito kwalifikacji. A zagrać w krajowym finale to wielkie przeżycie.

Wyniki

Chłopcy U-12

SSP 4 Iława

Grupa

- SP 5 Białystok 1:1

- NSPMS Mielec 4:1

- UKS FA Opole 2:0

Strefa 1/8

- SP Luzino 7:0

Strefa 1/4

- SP 51 Szczecin 3:0

Finał

- MUKS Halny Kamienica (małopolskie)

Chłopcy U-10

SP Jeziorany

Grupa

- SP 6 Jelenia Góra 1:2

- UKS Ul 2 (małopolskie) 2:5

- UKS Gol Brodnica 0:6

Strefa 9/16

- AM Tiki Taka (śląskie) 1:3

Strefa 13/16

- Galacticos Ostrowiec Świętkorzyski 3:1

o 13 miejsce

- UKS APN Pitrków Trybunalski 0:3

Dziewczęta U-12

SP 18 Olsztyn

Grupa

- UKS Biała Nyska (opolskie) 1:1

- SP 2 Zabłudów (podlaskie) 4:3

- MUKS Stilon Gorzów Wlk. 5:2

Strefa 1/8

- UKS Ząbkovia (mazowieckie) 0:4

Strefa 5/8

- MOSiR Sieradz (łódzkie) 1:1 karne 2:1

o 5 miejsce

- SP 2 Zabłudów 0:4

Dziewczęta U-10

SP 2 Biskupiec

Grupa

- UKS Beniaminek Krosno 0:4

- LKS Dragon Miszkowice (opolskie) 0:0

- UKS Ząbkovia 0:4

Strefa 9/16

- UKS Łomżynka 1:1 karne 2:1

Strefa 9/12

- PSP Chlewice (świętokrzyskie) 2:1

o 9 miejsce

- UKS Niedźwiadek Chełm 1:1 karne 3:2

Relacja ukazała się na portalu WAMA-SPORT (maj 2016 r.)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn