III Open Baltic Finswimming Championship Olsztyn 2020 - OSN Amfiprion Olecko wśród dominatorów

Fot. OSN AMFIPRION Olecko facebook

W olsztyńskiej Aquasferze odbył się w weekend (25/26 stycznia) III Open Baltic Finswimming Championship - Otwarte Mistrzostwa Bałtyku w pływaniu w płetwach oraz runda 1. Klubowego Pucharu Polski. Startowało prawie 200 zawodniczek i zawodników z 17 klubów, w tym znalazły się po dwie sekcje z Litwy i Białotusi. W klasyfikacji medalowej zwyciężył UKS Delfinek Chodziez przed UKS Manta Koscierzyna i OSN Amfiprion Olecko.

Te trzy kluby zdominowały imprezę. Na dorobek Amfiprionu złożyło się aż 58 medali: 22 złote, 23 srebrne i 13 brązowych. SwimLand Olsztyn zdobył 12 krążków (3 5 4), a UKS Tryton Olecko – trzy brązowe medale.

Wielu zawodników kilkakrotnie stawało na najwyższym stopniu podium. Wśtód złotych medalistów znaleźli się reprezentanci Amfiprionu : Amelia Gajewska (E), Aleksandra Chmielewska (C). Natalia Hatalska (B), Monika Chodyna (A), Lidia Panuszko (E), Filip Drażba (A), Piotr Modzelewski (C), Filip Żurawlew (E) oraz SwimLandu: Kacper Popiołek i Kamil Dzik.

Uczestnicy rywalizowali w następujących kategoriach: A (18+), B(16/17), C 14/15), D(12/13), E (11 i młodsi).

Klasyfikacja medalowa

1. UKS Delfinek Chodziez 24 25 12 61

2. UKS Manta Koscierzyna 23 12 17 52

3. OSN Amfiprion Olecko 22 23 13 58

4. UKS Tri-Sea Mewa Wladyslawowo 10 2 7 19

5. Lvjc Wilno (Litwa) 7 3 6 16

6. Laguna 24 Torun 7 - - 7

7. Sdustsh-Minsk (Białoruś) 5 10 6 21

8. Water Brothers Minsk (Białoruś) 3 6 5 14

9. SwimLand Olsztyn 3 5 4 12

10. KS Nautilus Jastrzebie-Zdroj 3 4 - 7

11. UKS Delfin Jastarnia 2 3 4 9

12. Klaipedos Gintaro SC (Litwa) 1 3 10 14

13. Active Divers Warszawa 1 1 - 2

14. UKS Delfin Wladyslawowo 1 - 3 4

15. Team2swim Zaporoze (Ukraina) - 2 - 2

16. UKS Tryton Olecko - - 3 3

Wyniki Indywidualne

Kobiety

50m Apnea

Kat. B

3. KASPRZAK Rebeka 2004 UKS Tryton Olecko POL 22.06 42,00

Kat C

2. BISZEWSKA Gabriela 2005 OSN Amfiprion Olecko POL 20.39 46,00

3. ADAMSKA Ada 2006 OSN Amfiprion Olecko POL 20.95 42,00

50m BiFins

Kat. E

1. GAJEWSKA Amelia 2009 OSN Amfiprion Olecko POL 28.74 50,00

2. CWIRKO Izabela 2010 OSN Amfiprion Olecko POL 29.84 46,00

Kat D

11. ZBUTOWICZ Julia 2008 SwimLand Olsztyn POL 28.89 22,00

15. DROBISZEWSKA Nikola 2008 OSN Amfiprion Olecko POL 29.34 18,00

19. ZABOROWSKA Zofia 2008 OSN Amfiprion Olecko POL 31.21 12,00

20. ULISZEWSKA Michalina 2008 SwimLand Olsztyn POL 31.94 10,00

Kat. C

1. CHMIELEWSKA Aleksandra 2006 OSN Amfiprion Olecko POL 23.53 50,00

2. MASLOWSKA Wiktoria 2005 SwimLand Olsztyn POL 24.82 46,00

5. MATWICKA Liliana 2006 SwimLand Olsztyn POL 25.98 36,00

6. ADAMSKA Ada 2006 OSN Amfiprion Olecko POL 26.52 33,00

12. SNIEZYNSKA Zuzanna 2005 UKS Tryton Olecko POL 28.68 20,00

Kat. B

1. HATALSKA Natalia 2003 OSN Amfiprion Olecko POL 23.80 50,00

6. KASPRZAK Rebeka 2004 UKS Tryton Olecko POL 26.28 33,00

8. LAPUCKA Ewa 2004 OSN Amfiprion Olecko POL 26.32 27,00

Kat. A

4. CHODYNA Monika 1992 OSN Amfiprion Olecko POL 24.54 39,00

5. CHODYNA Kinga 2000 OSN Amfiprion Olecko POL 24.77 36,00

400 BiFins

Kat.D

11. ZBUTOWICZ Julia 2008 SwimLand Olsztyn POL 5:14.78 22,00

12. DROBISZEWSKA Nikola 2008 OSN Amfiprion Olecko POL 5:23.05 20,00

14. ZABOROWSKA Zofia 2008 OSN Amfiprion Olecko POL 5:30.43 16,00

Kat. C

1. CHMIELEWSKA Aleksandra 2006 OSN Amfiprion Olecko POL 4:17.63 31.16

2. MASLOWSKA Wiktoria 2005 SwimLand Olsztyn POL 4:25.05 31.69

3. MATWICKA Liliana 2006 SwimLand Olsztyn POL 4:38.39 42,00

Kat. B

6. LAPUCKA Ewa 2004 OSN Amfiprion Olecko POL 4:36.17 33,00

Kat A

1. CHODYNA Monika 1992 OSN Amfiprion Olecko POL 4:12.77 31.62

2. CHODYNA Kinga 2000 OSN Amfiprion Olecko POL 4:15.94 46,00

50m Surface

Kat. E

1. PANUSZKO Lidia 2010 OSN Amfiprion Olecko POL 27.20 50,00

2. CWIRKO Izabela 2010 OSN Amfiprion Olecko POL 29.12 46,00

Kat D

9. DROBISZEWSKA Nikola 2008 OSN Amfiprion Olecko POL 27.46 24,00

Kat C

2. ADAMSKA Ada 2006 OSN Amfiprion Olecko POL 23.32 46,00

Kat. B

1. HATALSKA Natalia 2003 OSN Amfiprion Olecko POL 19.99 50,00

3. KASPRZAK Rebeka 2004 UKS Tryton Olecko POL 23.56 42,00

5. LAPUCKA Ewa 2004 OSN Amfiprion Olecko POL 24.19 36,00

200m Bifins

Kat. C

1. GAJEWSKA Amelia 11 OSN Amfiprion Olecko 2:25.68 31.45

3. CWIRKO Izabela 10 OSN Amfiprion Olecko 2:38.94

Kat D

12. ZBUTOWICZ Julia 12 SwimLand Olsztyn 2:26.67 3

16. ZABOROWSKA Zofia 12 OSN Amfiprion Olecko 2:36.42

Kat. C

1. CHMIELEWSKA Aleksandra14 OSN Amfiprion Olecko 1:52.72

2. MASLOWSKA Wiktoria 15 SwimLand Olsztyn 1:59.32

3. BISZEWSKA Gabriela 15 OSN Amfiprion Olecko 2:02.11

5. MATWICKA Liliana 14 SwimLand Olsztyn 2:08.11

11. SNIEZYNSKA Zuzanna 15 UKS Tryton Olecko 2:22.36

Kat B

2. HATALSKA Natalia 17 OSN Amfiprion Olecko 1:57.79

7. LAPUCKA Ewa 16 OSN Amfiprion Olecko 2:08.43

Kat A

2. CHODYNA Monika 28 OSN Amfiprion Olecko 1:58.56

5. CHODYNA Kinga 20 OSN Amfiprion Olecko 2:03.83

200 Surface

Kat E

1. PANUSZKO Lidia 10 OSN Amfiprion Olecko 2:12.42

Kat C

2. BISZEWSKA Gabriela 15 OSN Amfiprion Olecko 1:50.14

400m Surface

Kat E

1. PANUSZKO Lidia 2010 OSN Amfiprion Olecko POL 4:42.99

Kat C

2. BISZEWSKA Gabriela 2005 OSN Amfiprion Olecko POL 3:56.66

100m BiFins

Kat E

1. GAJEWSKA Amelia 11 OSN Amfiprion Olecko POL 1:05.35

2. CWIRKO Izabela 10 OSN Amfiprion Olecko POL 1:08.08

Kat D

13. ZBUTOWICZ Julia 12 SwimLand Olsztyn POL 1:04.66

16. PAZIK Dominika 13 SwimLand Olsztyn POL 1:10.37

17. ULISZEWSKA Michalina 12 SwimLand Olsztyn POL 1:11.46

18. ZABOROWSKA Zofia 12 OSN Amfiprion Olecko POL 1:12.44

Kat C

1. CHMIELEWSKA Aleksandra 14 OSN Amfiprion Olecko POL 51.63

2. MASLOWSKA Wiktoria 15 SwimLand Olsztyn POL 55.32

4. MATWICKA Liliana 14 SwimLand Olsztyn POL 57.08

5. ADAMSKA Ada 14 OSN Amfiprion Olecko POL 57.80

12. SNIEZYNSKA Zuzanna 15 UKS Tryton Olecko POL 1:03.96

Kat B

2. HATALSKA Natalia 17 OSN Amfiprion Olecko POL 53.04

8. KASPRZAK Rebeka 16 UKS Tryton Olecko POL 57.20

9. LAPUCKA Ewa 16 OSN Amfiprion Olecko POL 57.81

Kat A

2. CHODYNA Monika 28 OSN Amfiprion Olecko POL 53.29

6. CHODYNA Kinga 20 OSN Amfiprion Olecko POL 54.69

100m Surface

Kat E

1. PANUSZKO Lidia 10 OSN Amfiprion Olecko POL 1:00.26

4. CWIRKO Izabela 10 OSN Amfiprion Olecko POL 1:07.52

Kat. D

6. DROBISZEWSKA Nikola 12 OSN Amfiprion Olecko POL 59.87

Kat C

2. BISZEWSKA Gabriela 15 OSN Amfiprion Olecko POL 50.85

3. ADAMSKA Ada 14 OSN Amfiprion Olecko POL 53.61

Kat B

1. HATALSKA Natalia 17 OSN Amfiprion Olecko POL 47.29

Mężczyźni

50m Apnea

Kat. A

4. MODZELEWSKI Piotr 2002 OSN Amfiprion Olecko POL 16.27 39,00

Kat C

8. TRUCHEL Kacper 2005 UKS Tryton Olecko POL 23.06 27,00

50m BiFins

Kat E

3. WITKOWSKI Piotr 2009 OSN Amfiprion Olecko POL 29.80 42,00

11. ZURAWLEW Filip 2010 OSN Amfiprion Olecko POL 31.95 20,00

Kat. D

2. DZIK Kamil 2007 SwimLand Olsztyn POL 25.73 46,00

3. SZEJNOGA Igor 2008 OSN Amfiprion Olecko POL 26.41 42,00

4. ZUKOWSKI Mateusz 2007 UKS Tryton Olecko POL 27.38 39,00

8. STANKIEWICZ Michal 2007 OSN Amfiprion Olecko POL 29.05 30,00

Kat. C

4. POPIOLEK Kacper 2005 SwimLand Olsztyn POL 22.45 39,00

7. BLOCK Kacper 2005 SwimLand Olsztyn POL 23.11 30,00

9. MODZELEWSKI Hubert 2006 OSN Amfiprion Olecko POL 23.83 24,00

10. RUTKOWSKI Szymon 2005 UKS Tryton Olecko POL 24.40 22,00

11. MATYJEWICZ Michal 2006 OSN Amfiprion Olecko POL 24.62 20,00

12. KRUSZYNSKI Michal 2006 SwimLand Olsztyn POL 24.87 -

15. WIELOCH Igor 2005 UKS Tryton Olecko POL 25.16 14,00

25. TRUCHEL Kacper 2005 UKS Tryton Olecko POL 26.40

27. MICKIEWICZ Franciszek 2006 SwimLand Olsztyn POL 26.73

Kat. B

3. KRACZKOWSKI Tomasz 2004 SwimLand Olsztyn POL 22.42 42,00

Kat A

3. MASALSKI Pawel 2002 OSN Amfiprion Olecko POL 20.78 42,00

4. JURCZAK Kacper 2001 OSN Amfiprion Olecko POL 21.12 39,00

800 m Surface

Kat. A

1. DRAZBA Filip 2002 OSN Amfiprion Olecko POL 7:02.42 50,00

400 BiFins

Kat D

3. ZUKOWSKI Mateusz 2007 UKS Tryton Olecko POL 4:41.63 29.63

4. DZIK Kamil 2007 SwimLand Olsztyn POL 4:43.55 39,00

10. STANKIEWICZ Michal 2007 OSN Amfiprion Olecko POL 5:09.53 27,00

Kat. C

1. POPIOLEK Kacper 2005 SwimLand Olsztyn POL 3:50.78 50,00

4. WIELOCH Igor 2005 UKS Tryton Olecko POL 4:14.38 39,00

6. MATYJEWICZ Michal 2006 OSN Amfiprion Olecko POL 4:21.30 33,00

8. RUTKOWSKI Szymon 2005 UKS Tryton Olecko POL 4:25.34 27,00

10. MICKIEWICZ Franciszek 2006 SwimLand Olsztyn POL 4:34.20 22,00

100m Immersion

Kat. A

1. MODZELEWSKI Piotr 18 OSN Amfiprion Olecko POL 37.64 50,00 36.50

Kat. C

3. MODZELEWSKI Hubert 14 OSN Amfiprion Olecko POL 52.70 42,00 NT

50m Surface

Kat E

3. WITKOWSKI Piotr 2009 OSN Amfiprion Olecko POL 28.69 42,00

5. ZURAWLEW Filip 2010 OSN Amfiprion Olecko POL 29.89 36,00

Kat D

2. SZEJNOGA Igor 2008 OSN Amfiprion Olecko POL 25.98 46,00

9. STANKIEWICZ Michal 2007 OSN Amfiprion Olecko POL 29.89 24,00

Kat C

6. MODZELEWSKI Hubert 2006 OSN Amfiprion Olecko POL 20.81 33,00

8. TRUCHEL Kacper 2005 UKS Tryton Olecko POL 23.12 27,00

Kat. B

5. SZMYT Filip 2004 UKS Tryton Olecko POL 21.42 36,00

Kat. A

3. MASALSKI Pawel 2002 OSN Amfiprion Olecko POL 18.30 42,00

200m Bifins

Kat. E

4. WITKOWSKI Piotr 11 OSN Amfiprion Olecko 2:30.44

Kat D

3. DZIK Kamil 13 SwimLand Olsztyn 2:07.24

5. ZUKOWSKI Mateusz 13 UKS Tryton Olecko 2:13.43

9. STANKIEWICZ Michal 13 OSN Amfiprion Olecko 2:20.15

Kat. C

1. POPIOLEK Kacper 15 SwimLand Olsztyn 1:46.74

6. MATYJEWICZ Michal 14 OSN Amfiprion Olecko 1:58.45

7. BLOCK Kacper 15 SwimLand Olsztyn 1:59.18

8. WIELOCH Igor 15 UKS Tryton Olecko 1:59.24

10. RUTKOWSKI Szymon 15 UKS Tryton Olecko 2:01.23

14. MICKIEWICZ Franciszek 14 SwimLand Olsztyn 2:08.59

Kat B

4. SZMYT Filip 16 UKS Tryton Olecko 1:58.11

Kat A

2. MASALSKI Pawel 18 OSN Amfiprion Olecko 1:42.94

4. JURCZAK Kacper 19 OSN Amfiprion Olecko 1:45.41

200 Surface

Kat. E

1. ZURAWLEW Filip 10 OSN Amfiprion Olecko 2:21.61

Kat. A

1. DRAZBA Filip 18 OSN Amfiprion Olecko 1:30.68

2. MODZELEWSKI Piotr 18 OSN Amfiprion Olecko 1:32.40

400m Surface

Kat E

1. ZURAWLEW Filip 2010 OSN Amfiprion Olecko POL 5:03.92

Kat A

1. DRAZBA Filip 2002 OSN Amfiprion Olecko POL 3:19.75 50,00

100m BiFins

Kat E

2. WITKOWSKI Piotr 11 OSN Amfiprion Olecko POL 1:07.15

Kat D

1. DZIK Kamil 13 SwimLand Olsztyn POL 57.01

2. SZEJNOGA Igor 12 OSN Amfiprion Olecko POL 57.96

5. ZUKOWSKI Mateusz 13 UKS Tryton Olecko POL 1:00.32

8. STANKIEWICZ Michal 13 OSN Amfiprion Olecko POL 1:05.02

Kat C

3. POPIOLEK Kacper 15 SwimLand Olsztyn POL 49.28

6. BLOCK Kacper 15 SwimLand Olsztyn POL 51.55

7. MODZELEWSKI Hubert 14 OSN Amfiprion Olecko POL 51.56

8. MATYJEWICZ Michal 14 OSN Amfiprion Olecko POL 53.88

9. RUTKOWSKI Szymon 15 UKS Tryton Olecko POL 54.20

10. WIELOCH Igor 15 UKS Tryton Olecko POL 54.75

17. KRUSZYNSKI Michal 14 SwimLand Olsztyn POL 57.85

21. MICKIEWICZ Franciszek 14 SwimLand Olsztyn POL 58.83

Kat B

4. KRACZKOWSKI Tomasz 16 SwimLand Olsztyn POL 50.67

6. SZMYT Filip 16 UKS Tryton Olecko POL 51.50

Kat A

3. MASALSKI Pawel 18 OSN Amfiprion Olecko POL 45.17

4. JURCZAK Kacper 19 OSN Amfiprion Olecko POL 46.65

100m Surface

Kat E

2. ZURAWLEW Filip 10 OSN Amfiprion Olecko POL 1:06.25

Kat. D

2. SZEJNOGA Igor 12 OSN Amfiprion Olecko POL 1:00.98

Kat A

1. MODZELEWSKI Piotr 18 OSN Amfiprion Olecko POL 39.69

Mixed, 4 x100 SF MIX

Kat E,D

2. OSN Amfiprion Olecko 5 POL (ZURAWLEW Filip 1:07.06 DROBISZEWSKA Nikola 1:01.22 PANUSZKO Lidia 1:00.99 SZEJNOGA Igor 1:00.20) 4:09.47 92,00

Kat. Open Senior

2. OSN Amfiprion Olecko 4 POL DRAZBA Filip 40.22 HATALSKA Natalia 47.63 BISZEWSKA Gabriela 48.57 MODZELEWSKI Piotr 38.45) 2:54.87 92,00

Mixed, 4 x 100 BF MIX

Kat. D,E,junior

3. OSN Amfiprion Olecko 1 POL (STANKIEWICZ Michal 1:02.75 CWIRKO Izabela 1:10.78 GAJEWSKA Amelia 1:07.64 SZEJNOGA Igor 59.43) 4:20.60 84,00

5. OSN Amfiprion Olecko 2 POL (ZURAWLEW Filip 1:13.10 ZABOROWSKA Zofia 1:12.23 PANUSZKO Lidia 1:07.99 WITKOWSKI Piotr +1:09.35) 4:42.67

Kat Open senior

2. OSN Amfiprion Olecko 1 POL (CHODYNA Kinga 55.09 CHODYNA Monika 53.31 MASALSKI Pawel 45.28 JURCZAK Kacper 46.55) 3:20.23 92,00

3. OSN Amfiprion Olecko 2 POL (CHMIELEWSKA Aleksandra 51.23 HATALSKA Natalia 53.18 DRAZBA Filip 48.55 MODZELEWSKI Piotr 47.74) 3:20.70

9. OSN Amfiprion Olecko 3 POL (BISZEWSKA Gabriela 54.94 LAPUCKA Ewa 57.95 MODZELEWSKI Hubert 53.39 MATYJEWICZ Michal 53.67) 3:39.95

Dobre wyniki w ostatnich miesiącach sprawiły, że zawodnicy OSN Amfiprion Olecko otrzymali powołania do kadry narodowej. Sa to: Aleksandra Chmielewska, Paweł Masalski, Natalia Hatalska, Kinga Chodyna, Michał Dramiński, Monika Chodyna, Filip Drażba, Piotr Modzelewski oraz Kacper Jurczak.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn