List otwarty do Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza – O pełnowymiarowym lodowisku mówi się od lat

Fot.ilustracja

Miłośnicy sportów zimowych, szczególnie short tracku, który ma w Olsztynie długie tradycje, od lat domagają się powstania pełnowymiarowego lodowiska. Są wyjątkowo cierpliwi, bowiem przy wielu okazjach władze miasta obiecały stworzyć łyżwiarzom odpowiednie warunki do uprawiania wybranej dyscypliny. Zaistniała możliwość powstania takiego obiektu, w związku z budową nowej Uranii. Tymczasem znów wybiera się półśrodki. Sympatycy łyżwiarstwa reagują

List otwarty do Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza

W imieniu licznych sympatyków sportów zimowych na lodzie, mieszkańców Olsztyna zwracamy się z prośbą do Pana Prezydenta o ponowne przeanalizowanie projektu przebudowy Hali „Uranii z uwzględnieniem powstania lodowiska krytego o wymiarach 30 m x 60 m. Dziwi nas to, że już na etapie ogłoszenia konkursowego na modernizację hali „Urania” miasto Olsztyn wymagało od architektów zaprojektowania lodowiska o wymiarach 20 m x 40 m, czyli takich, które nie dają możliwości uprawiania sportów na lodowisku, zważywszy, że już od wielu lat mieszkańcy Olsztyna, a w szczególności sympatycy sportów lodowych, zabiegają o powstanie takiego obiektu. W ramach tak drogiej i kosztownej inwestycji ok. 160 mln zł problem istniejący od lat zostałby rozwiązany. Ponad 2000 mieszkańców Olsztyna podpisało się w petycji w sprawie krytego lodowiska. Inwestor, czyli Miasto mówi o wielofunkcyjności przyszłego remontowanego obiektu sportowego, ale już na przykładzie lodowiska wiemy, że nie będzie to obiekt wielofunkcyjny.

Niezrozumiałe jest dla nas, że na działce o tak dużej powierzchni nie ma możliwości zaprojektowania lodowiska o wymiarach pozwalających na realizację celów sportowych, takich jak treningi i zawody w short tracku, łyżwiarstwie figurowym czy gry w hokeja. Zawodnicy z Olsztyna zmuszeni są trenować w Elblągu, Toruniu i Giżycku. Mieszkańcom Olsztyna odebrano ostatnią szansę na budowę pełnowymiarowego lodowiska, a tym samym na uprawianie sportów na lodzie, a nie jak dotychczas, rekreacji.

Nasuwają się pytania: dlaczego zaprojektowano widownię na 500 osób na sali rozgrzewkowej. Czy potrzebna jest widownia główna obiektu aż na 4000 osób, tym bardziej, że obecna Urania mieszcząca ok. 2000 osób, nie zapełnia się w 100 % publicznością na odbywających się w niej wydarzeniach sportowych w naszym mieście.

W Suwałkach powstał obiekt o podobnych gabarytach za czterokrotnie mniejszą kwotę. Za 160 mln złotych mieszkańcy Olsztyna mają prawo otrzymać i halę sportową i pełnowymiarowe kryte lodowisko.

z poważaniem

Miłośnicy sportów zimowych

Sympatycy short tracku, hokeja, łyżwiarstwa figurowego

Mieszkańcy Olsztyna

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn