Wielka siatkówka nad pięknym Ukielem Olsztyn 2019 – Emocje i przyjemność

Fot.OSiR Olsztyn facebook

W weekend (24/25 sierpnia) w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel w Olsztynie odbył się II Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej – rywalizacja kobiet miała formułę 1-gwiazdkowego turnieju rankingowego Polskiego Związku Siatkówki Plażowej. Zwyciężyły Aleksandra Zdon i Izabela Zackiewicz, pokonując w finale parę Agata Chyła / Aleksandra Chyła. Była to kolejna impreza tego lata, której współorganizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

To był przepiękny weekend w świetnym kompleksie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel, a rangę imprezy wzmocniła dodatkowo znakomita słoneczna pogoda i wysoki poziom sportowy. Do udziału w turnieju zgłosiło się 11 par, które rozegrały łącznie 20 meczów. Część finałowa, a co się z tym wiąże największe emocje, miały miejsce w niedziele. O najwyższe stopnie podium w półfinałach walczyły pary: Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewicz, Karolina Bednarek/Karolina Kirszenstein, Justyna Tylutki/Dominika Balcerowicz i siostry Agata i Aleksandra Chyła. W pierwszym półfinale, bez straty seta triumfowała para Zdon/Zackiewicz, w drugim taki sam wynik osiągnęła para sióstr Chyła.

image001

W meczu o trzecie miejsce rozstrzygniecie nastąpiło dopiero w trzecim secie i z wynikiem 2:1 zwyciężyła para Bednarek/Kirszenstein. Wielki finał miał być finałem pełnym emocji i tak właśnie było zawodniczki nie rozczarowały publiczności. Podczas meczu żadna z par nie odpuszczała, wielokrotnie – dosłownie i w przenośni – walcząc do upadłego o każdy punkt co doprowadziło do rozegrania trzeciego seta. W nim para Zdon/Zackiewicz wykazała więcej zimnej krwi wygrywając 15:9 i cały mecz 2:1.

W imieniu organizatorów dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział w turnieju i gratulujemy zwycięzcom. Do zobaczenia za rok!

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn