Szkolne MŚ San Vito Lo Capo 2019 – Dwie Izy z Olsztyna jednak czwarte (w tie breaku 14:16)

Fot. nadesłane

W San Vito Lo Capo na Sycylii we Włoszech zakoczyły sie 9 października Szkolne Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej. Polskę reprezentowały uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego z Olsztyna, Izabela Rzodkiewicz i Izabela Żukowska, którym towarzyszyły trenerzy Stanisław i Marek Wasilewscy. Olsztynianki zajęły 4 miejsce. W meczu o brąz przegrały z Węgierkami 1:2 (w tie breaku 14:16)

Olsztynianki rozpoczęły rozgrywki grupowe od wygranej (w sobotę) z gospodyniami, drugim zespołem Włoch 2:1. Dzień później przegrały z Amerykankami 0:2, ale z drugiego miejsca awansowały do ćwierćfinału. W spotkaniu o awans do czołowej czwórki pokonały Chiny 2:0. We wtorek (8 października) po bardzo wyrównanym, widowiskowym meczu olsztynianki przegrały z Brazylią 1:2 (11,-22,-11).

dfa7

W środę mierzyły sie z Węgierami o brązowy medal. Walka była niesamowita, ale szczęście uśmiechnęło sie do rywalek, które a decydującym tie breaku zwycięzyły 16:14. Nasze Izy wracają więc bez medalu, za to z wrażeniami, które na długo pozostana w pamięci.

Źródło Juvenia Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn