WAMA-SPORT Historia - 35-lecie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie (2014) – Jak w domu

Fot. wama-sport.pl

W piątkowe (28 grudnia) popołudnie Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie świętowała swój jubileusz 35-lecia powstania. Czas biegnie szybko. Od skromnej placówki głównie z myślą o gimnastyczkach przez lata szkoła rozwijała się i obecnie umożliwia uprawianie sportu i naukę najzdolniejszych zawodnikom w różnych dyscyplinach. Kilku wychowanków ma już na koncie medale mistrzostw świata.

Zwiększa się różnorodność dyscyplin reprezentujących szkołę. Dziś uczą się tu przedstawiciele gimnastyki, lekkoatletyki, kajakarstwa, taekwondo i piłki nożnej, jeszcze niedawno kształcili się tu tenisiści, koszykarki, zapaśnicy, pływacy, badmintoniści i żeglarze..

W skład Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Bublewicza wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 23, Gimnazjum nr 10 oraz X Liceum Ogólnokształcące. To zapewnia ciągłość szkolenia, możliwość rozwijania talentu równolegle z edukacją.

Lista wybitnych sportowców – absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego jest długa. Tomasz Mendelski, Arkadiusz Toński, Mateusz Kamiński, Sebastian Bruski, Krzysztof Pielowski, Maciej Ruta, Paula Plichta, Martyna Eland – to tylko przykłady zawodników, którzy są wizytówką Warmii i Mazur.

Piątkowa uroczystość była okazją do spotkania kilku generacji sportowców, trenerów i nauczycieli. Wszyscy obejrzeli piękne widowisko przygotowane przez uczniów szkoły, które dostarczyło niezapomnianych wrażeń artystycznych. Były też słowa podziękowania, z troską mówiono o przyszłości.

Z okazji jubileuszu składamy serdeczne życzenia, by mury szkoły opuściło jak najwięcej wybitnych i wykształconych sportowców.

Relacja ukazała się 28 lutego 2014 roku na portalu WAMA-SPOR

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn