Zbigniew Staniszewski przed 7 rundą Oponeo MP Rallycross – Nastrój bojowy!

Fot. oponeo motorsport

Motopark Toruń będzie areną ostatniej, siódmej eliminacji Mistrzostw Polski w rallycrossie, która już w najbliższy weekend (5/6 października) To łączona runda mistrzostw Polski i Litwy, swój start awizuje aż 112 zawodników. Do stolicy polskich pierników wybiera się olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski, który dołączył do stawki w połowie sezonu i sumiennie zbiera doświadczenie. Wystartuje za kierownicą Forda Fiesty R5 w najsilniejszej klasie cupercars.

Zbigniew Staniszewski: "Po raz pierwszy nie jedziemy jako nowicjusze. Co prawda będzie to dopiero nasza czwarta impreza, ale druga na torze w Toruniu. To mój ulubiony tor. Jest śliski, kręty, mało przyczepny, zdecydowanie ma rajdowy charakter. Gdy dodamy do tego jeszcze możliwe opady deszczu robi się podwójnie ślisko i ważniejsze od mocy samochodu stają się umiejętności kierowcy. Zrobiliśmy w tym tygodniu solidne ilości kilometrów. Podczas treningu w Toruniu udało nam się "upolować" deszcz i przeprowadziliśmy korekty zawieszeń oraz testy opon deszczowych. Nasza Fiesta R5 jest solidnie przygotowana, cały czas korzystamy z wiedzy zaprzyjaźnionej stajni Manfreda Stohla. Ostatni finałowy bieg w Słomczynie nie był dla nasz szczęśliwy. Z winy konkurencji pierwszy zakręt zakończyliśmy na bandach. Liczę że limit pecha się wyczerpał i więcej się to nie powtórzy. Z niecierpliwością czekam na biegi mistrzowskie aby sprawdzić jak spiszemy się w warunkach bojowych!"

Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross to cykl siedmiu eliminacji rozgrywanych na torach w Słomczynie, Toruniu i litewskiej Vilkyciai. Na każdą eliminację składają się biegi eliminacyjne, biegi półfinałowe i finał. Zawody rozgrywane są na zamkniętych torach długości ok. 1 kilometra o mieszanej asfaltowo-szutrowej nawierzchni. Więcej - www.rallycross.com.pl

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn