7 Eliminacja (Finał) Oponeo MP Rallycross Toruń 2019 – Podium Zbigniew Staniszewskiego

Fot. oponeo motorsport

Na trzecim stopniu podium zakończył Zbigniew Staniszewski siódmą eliminację Oponeo Mistrzostw Polski w rallycrossie. Finałowa runda krajowego czempionatu odbyła się w weekend (5/6 października) na torze Motopark w Toruniu. Rywalizujący w najsilniejszej klasie supercars olsztyński kierowca zanotował znakomite biegi eliminacyjne w sobotę i równie udaną finałową rozgrywkę w niedzielę.

Zbigniew Staniszewski: "Apetyt po biegach kwalifikacyjnych był oczywiście dużo wyższy, ale należy pamiętać. że wciąż dysponujemy samochodem mocowo słabszym od konkurencji. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z całego weekendu. Był to mój czwarty start w rallycrossie, drugi raz dojechałem na trzecim miejscu. To dopiero początek mojej drogi w tej znakomitej dyscyplinie motosportu, a już dziś nie ustępuję miejsca starym wygom czyli Tomaszowi Kucharowi i Marcinowi Gagackiemu, którzy rywalizują na torach od kilku lat. W sobotę wygrałem wszystkie trzy biegi eliminacyjne, w niedzielę naszym łupem padł bieg półfinałowy. W finale zabrakło mocy na prostej startowej, ale i tak rywalizację o drugie miejsce przegrałem tylko o 0,4 sekundy. Cały zespół spisał się znakomicie, dziękuję wszystkim moim współpracownikom. Przed nami kolejny etap przygotowań do przyszłorocznego cyklu. Za miesiąc odbieramy nowy mocniejszy silnik i już dziś zapowiadam walkę o "gruby" wynik w mistrzostwach Polski".

Mistrzem Polski w klasyfikacji supercars został Tomasz Kuchar w Peugeocie 208 RX. Staniszewski, który dołączył do rywalizacji od czwartej rundy uplasował się na piątym miejscu w kraju.

SuperCars - Finał

1 Marcin GAGACKI OPONEO Motorsport VW Polo GTI RX OPONEO 43.682

2 Maciej CYWIŃSKI AK Rzemieślnik Citroen C3 FlatOut Rallycross Team 43.919

3 Zbigniew STANISZEWSKI AK Polski Ford Fiesta R5 Zbigniew Staniszewski 43.929

4 Dariusz TOPOLEWSKI OPONEO Motorsport Ford Fiesta WRX OPONEO 43.516

5 Marcin WICIK AK Kujawsko-Pomorski Ford Focus RX Marcin Wicik 43.751

6 Janis VEGERIS Łotwa Citroen DS3 Janis Vegeris 45.546

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn