Zawody Klasyfikacyjne im. Stanisława Maruchy Zielona Góra 2020 – Obiecujące wejście w nowy rok

Fot. Piotr Boniaszczuk (ilustracja)

W dniach 9-12. stycznia w Zielonej Górze odbyły się zawody klasyfikacyjne w strzelectwie sportowym im. Stanisława Maruchy . Gwardię Olsztyn reprezentowało tam dwóch zawodników. Maciej Kowalewicz oraz Mateusz Łubkowski. Maciek od tego roku jest już seniorem jednak wszedł w tą kategorię wiekową wyśmienicie

W pierwszym strzelaniu (karabin pneumatyczny) uzyskał wynik 625,2 pkt. i tym samym wygrał eliminacje. W finale także zajął pierwsze miejsce - 249,2 pkt. W drugim dniu olsztynianin poprawił swój wynik o prawie 3 punkty i zwyciężył rezultatem 628,1 pkt. Oba wyniki są na miarę klasy mistrzowskiej. Na zakończenie Maciek startował w konkurencji MIX wraz z zawodniczką z Gwardii Zielona Góra - Natalią Kochańską. W eliminacjach ustanowili nowy rekord Polski z łącznym wynikiem 628,1 pkt. Ostatecznie zakończyli rywalizację na 2 miejscu.

Bardzo obiecująco zaprezentował się Mateusz Łubkowski. W konkurencji Pistoletu Pneumatycznego Juniorów uzyskał świetny rezultat 540 pkt. i zajął 11 miejsce , a warto wspomnieć, że Mateusz jest jeszcze juniorem młodszym. W drugim dniu uzyskał nieco gorszy wynik 527 pkt. i zajął 13 miejsce. Były to bardzo dobre starty młodego zawodnika Gwardii, znamionujące duży talent.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn