Grand Prix Warmii i Mazur w Szachach Szybkich 2019. Krzysztof Budrewicz i UKS Kopernik

Fot. uks kopernik olsztyn facebook

W Olsztynie odbył się w niedziele (15 grudnia) Turniej Finałowy GRAND PRIX WARMII I MAZUR W SZACHACH SZYBKICH 2019. Od marca do grudnia odbyło się w sumie 11 imprez. Każda stanowiła oddzielna całość, ale jednocześnie zdobywało się w niej punkty do klasyfikacji generalnej. Zaangażowały się w to samorządy, a poszczególne turnieje miały wysoka frekwencję. Triumfatorem całego Grand Prix został Krzysztof Budrewicz i jego klub UKS Kopernik Olsztyn.

Drugie miejsce w cyklu zajął Bartosz Kotarski (UKS Kopernik Olsztyn), a trzecie Dariusz Krzewski (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn). Wśród pań triumfowała Barbara Krzysztopa-Czupryńska i (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn), w w drużynowej klasyfikacji za UKS Kopernik znalazły się: UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn i LZS CKTiS Biskupiec.

Finałowy turniej w Olsztynie wygrał Bartosz Kotarski przed Krzysztofem Budrewiczem i Piotrem Renkowskim, a wśród pań Lidia Czarnecka (UKS Skoczek Elbląg) przed Lena Zarębska. (KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD)

Wyniki turnieju finałowego w Olsztynie

1 KOTARSKI, Bartosz WM UKS KOPERNIK Olsztyn 8,0

2 BUDREWICZ, Krzysztof WM UKS KOPERNIK Olsztyn 7,5

3 RENKOWSKI, Piotr MA 7,0

4 KOZŁOWSKI, Michał WM UKS Trzydziestka Olsztyn 7,0

5 TARANOWICZ, Michał WM UKS Trzydziestka Olsztyn 7,0

6 KRZEWSKI, Dariusz WM UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 7,0

7 HRYMOWICZ, Artur WM UKS Trzydziestka Olsztyn 6,5

8 RAK, Tomasz WM UKS KOPERNIK Olsztyn 6,5

9 JEDA, Maciej OP UKS Rodło Opole 6,5

10 PORĘBIAK, Mateusz WM UKS KOPERNIK Olsztyn 6,5

11 MALCZYK, Radosław WM UKS KOPERNIK Olsztyn 6,5

12 ZARĘBSKI, Cezary WM Działdowo 6,0

13 CZARNECKA, Lidia WM UKS Skoczek Elbląg 6,0

14 KUPRYJANIUK, Tomasz WM UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

15 ZARĘBSKA, Lena SK 6,0

16 KITEWSKI, Bartosz WM UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

17 PLESIUK, Andrzej WM 6,0 1 1

18 SŁAWIŃSKI, Mirosław WM UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0 1 1

19 JANUSIEWICZ, Michał PO MTS Kwidzyn 6,0

20 STREPIKOWSKI, Paweł WM UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

21 BIELSKI, Jerzy WM UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

22 LESIŃSKI, Zdzisław WM 6,0

23 LENDZION, Kamil SK 5,5

24 KRZYWICKI, Dariusz WM UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,5

25 GOSIEWSKI, Piotr WM 5,5

26 ZIELONKA, Adam WM MLKS Ostródzianka Ostróda 5,5

27 GULA, Andrzej WM 5,5

28 RĘKAWEK, Lech WM 5,5

29 TYDA, Krzysztof PO UKS Korona Gdańsk 5,5

30 JÓŹWIK, Rafał WM MLKS Ostródzianka Ostróda 5,5

Kategorie wiekowe

M10

1 ZIELONKA, Adam MLKS Ostródzianka Ostróda 5,5

2 DIETRICH, Paweł UKS KOPERNIK Olsztyn 4,5

3 HARTLIŃSKI, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 4,0

K10

1 WOYTITZKI, Maja LZS CKTiS Biskupiec4,0

2 DZIODKO, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3,0

3 TARANOWICZ, Patrycja UKS Trzydziestka Olsztyn 3,0

M12

1 JANUSIEWICZ, Michał MTS Kwidzyn 6,0

2 ŚNIADECKI, Oskar MTS Kwidzyn 5,5

3 GRABOWSKI, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

K12

1 KAWA, Anna UKS KOPERNIK Olsztyn 4,0

2 ZAPAŁOWSKA, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

M14

1 TARANOWICZ, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 7,0

2 JEDA, Maciej UKS Rodło Opole 6,5

3 KITEWSKI, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

K14

1 KAZNOWSKA, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,5

M16

1 KOZŁOWSKI, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 7,0

2 STREPIKOWSKI, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

3 GAŁĘZIEWSKI, Olaf UKS Uzdowo 5,5

K16

1 CZARNECKA, Lidia UKS Skoczek Elbląg 6,0

2 ZARĘBSKA, Lena KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 6,0

3 KAZNOWSKA, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

Kobiety

1 CZARNECKA, Lidia UKS Skoczek Elbląg 6,0

2 ZARĘBSKA, Lena KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 6,0

3 KAZNOWSKA, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

Nestor +55

1 RAK, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 6,5

2 KUPRYJANIUK, Tomasz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

3 SŁAWIŃSKI, Mirosław UKS Trzydziestka Olsztyn 6,0

Końcowa klasyfikacja drużynowa

1 UKS KOPERNIK Olsztyn 318,0

2 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 293,5

3 LZS CKTiS Biskupiec 256,0

4 UKS Trzydziestka Olsztyn 253,5

5 MLKS Ostródzianka Ostróda 252,5

6 KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 193,0

7 MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 191,5

8 MKS Mrągowia Mrągowo 149,5

9 UKS UZDOWO 142,5

10 SKS INEX 64,0

Końcowa klasyfikacja indywidualna

1 BUDREWICZ, Krzysztof UKS Kopernik Olsztyn 71,0

2 KOTARSKI, Bartosz UKS Kopernik Olsztyn 68,0

3 KRZEWSKI, Dariusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 65,0

4 RAK, Tomasz UKS Kopernik Olsztyn 62,5

5 PORĘBIAK, Mateusz UKS KOPERNIK Olsztyn 62.5

6 BIELSKI, Jerzy UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 56,5

7 ZIELONKA, Adam MLKS Ostródzianka 53,5

8 CZUPRYŃSKI, Janusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 50,5

9 PLESIUK, Jan LZS CKTiS Biskupiec 50,0

10 ZAWADZKI, Krzysztof KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 49,5

11 ORŁOWSKI, Mirosław MLKS Ostródzianka Ostróda 48,0

12 DZIODKO, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 46,5

13 BARDZIŃSKI, Sławomir MLKS Ostródzianka Ostróda 46,0

14 KRYSZTOPA-CZUPRYŃSKA, Barbara UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 45,5

15 KOZŁOWSKI, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn44,5

16 DROŚ, Tomasz LZS CKTiS Biskupiec 44,0

17 HARTLIŃSKI, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 43,5

18 KRZYWICKI, Dariusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 43,0

19 GRĄDZKI, Artur MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 43,0

20 GOSIEWSKI, Piotr MKS Mrągowia Mrągowo 42,0

Kobiety

1 KRYSZTOPA-CZUPRYŃSKA, Barbara UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 42

2 KAWA, Anna UKS KOPERNIK Olsztyn 41,0

3TARANOWICZ, Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 38,0

4 DZIODKO, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 34,0

5 BOHDANOWICZ, Nikola KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 33,0

6 ZAPAŁOWSKA, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 23,5

Zwycięzcami kategorii zostali: U10 Adam Zielonka i Wiktoria Dziodko, U12: Artur Grądzki i Anna Kawa, U14: Bartosz Kitewski i Kinga Kaznowska, U16: Mateusz Dziodko i Zofia Taranowicz

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn