Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Szkół (3) 2019/20 – Ciekawe gambity jeszcze w starym roku

Fot. uks trzydziestka olsztyn facebook (ilustracja)

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 odbyła się w sobotę (14 grudnia) trzecia kolejka Otwartych Mistrzostw Olsztyna Szkół w szachach. Jak zwykle rywalizowano w trzech hierarchicznych ligach, gdzie obowiązują awanse i spadki. W I po raz drugi w tym sezonie triumfował Michał Kozłowski (XII LO), w II Krzysztof Zawal (SP 19), a w III Aleksander Kopacki (PM).

W klasyfikacjach generalnych, gdzie pod uwagę bierze się kategorie wiekowe liderami są: Licealiada: Weronika Kozłowska (Zespół Szkół Ekonomicznych) i Michał Kozłowski (XII LO), Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Julia Golonka (SP 3) i Bartosz Kitewski (SP2), Igrzyska Dzieci: Anna Kawa (SP 33) i Wojciech Grabowski (SP 2). W klasyfikacji drużynowej w kat. szkół podstawowych prowadzi SP 2 przed SP 30 i SP 3, a w kat. szkół ponadpodstawowych liderem jest XII LO przed IV LO i Zespołem Szkół Ekonomicznych. Czwarta runda odbędzie się już w nowym roku – 11 stycznia

I liga

1 Kozłowski, Michał 2004 LO XII Olsztyn 6,5

2 Grabowski, Wojciech 2007 SP 2 Olsztyn 5,5

3 Tokarski, Bartosz 2001 LO IV Olsztyn 5,0

4 Kaznowska, Weronika 2004 ZSEk Olsztyn 4,5

5 Kitewski, Bartosz 2005 SP 2 Olsztyn 4,5

6 Brzozowski, Jan 2003 LO XII Olsztyn 3,5

7 Kawa, Anna 2008 SP 23 Olsztyn 3,5

8 Stobiecki, Krzysztof 2009 SP 33 Olsztyn 3,5

9 Gallas, Gerard 2003 LO I Olsztyn 3,5

10 Zawal, Tomasz 2007 SP 2 Olsztyn 3,5

11 Dietrich, Paweł 2009 Absolwent Olsztyn 3,0

12 Hartliński, Tomasz 2010 SP 29 Olsztyn 3,0

13 Tarasionak, Arseni 2006 SP 3 Olsztyn 3,0

14 Jagosz, Dominik 2001 LO II Olsztyn 3,0

15 Rodziewicz-Bielewicz, K 2008 SP 15 Olsztyn 2,5

16 Obidziński, Cezary 2007 SP 3 Olsztyn 2,0

17 Szelugowski, Paweł 2008 SP 30 Olsztyn 1,0

II liga

1 Zawal, Krzysztof 2012 SP 19 Olsztyn 6,0

2 Jóźwiak, Artur 2011 SP 4 Olsztyn 6,0

3 Letko, Maciej 2007 SP 30 Olsztyn 5,5

4 Tarasiuk, Dawid 2009 KSP Olsztyn 5,0

5 Olsztyn, Aleks 2010 Absolwent Olsztyn 4,5

6 Szelugowski, Piotr 2008 SP 30 Olsztyn 4,0

7 Goździewski, Bolesław 2010 SP 29 Olsztyn 4,0

8 Olsztyn, Borys 2010 Absolwent Olsztyn 4,0

9 Tarasiuk, Dominik 2011 KSP Olsztyn 4,0

10 Kulawczuk, Adam 2009 SP 29 Olsztyn 4,0

11 Brzóska, Grzegorz 2003 ZSEk Olsztyn 4,0

12 Korejwo, Daniel 2007 SP 3 Olsztyn 3,5

13 Rybicki, Piotr 2010 SP 3 Olsztyn 3,5

14 Dowgiało, Adam 2010 SP 3 Olsztyn 3,5

15 Górecki, Hubert 2009 SP 29 Olsztyn 3,5

16 Melzacki, Jakub 2001 LO II Olsztyn 3,0

17 Rusaczyk, Mateusz 2007 SP Spręcowo 3,0

18 Skudlarz, Kacper 2003 LO XII Olsztyn 3,0

19 Woytitzki, Maja 2011 SP Czerwonka 3,0

20 Wesołowski, Patryk 2009 SP 22 Olsztyn 3,0

21 Życka, Wiktoria 2010 SP Bartąg 2,0

22 Kwiatkowski, Michał 2011 KSP Olsztyn 2,0

23 Prószyński, Szymon 2011 KSP Olsztyn 2,0

24 Kwiatkowski, Adrian 2010 SP 30 Olsztyn 1,0

25 Mazur, Filip 2011 SP Słupy 1,0

III liga

1 Kopacki, Aleksander 2013 PM 38 Olsztyn 5,0

2 Ziehm, Igor 2009 ZSP Stawiguda 5,0

3 Dankowski, Mateusz 2003 ZSEH Olsztyn 5,0

4 Bugalski, Antoni 2012 SP 10 Olsztyn 5,0

5 Dryżałowski, Karol 2010 SP 3 Olsztyn 5,0

6 Kowalski, Andrzej 2011 SP 30 Olsztyn 4,5

7 Krysiak, Bartłomiej 2011 SP 30 Olsztyn 4,0

8 Woytitzki, Sophie 2010 SP Czerwonka 4,0

9 Marciniak, Tomasz 2010 SP 19 Olsztyn 4,0

10 Kostyra, Mikołaj 2006 SP 3 Biskupiec 4,0

11 Dzięcioł, Tadeusz 2008 KSP Olsztyn 4,0

12 Śledzińska, Magdalena 2011 SP Dywity 4,0

13 Okniński, Jan 2010 SP 30 Olsztyn 4,0

14 Pniewski, Stanisław 2010 SP 30 Olsztyn 3,5

15 Klaja, Alan 2011 SP 2 Olsztyn 3,5

16 Petrusewicz, Antonina 2013 PM 12 Olsztyn 3,5

17 Bugalski, Michał 2011 SP 10 Olsztyn 3,5

18 Migrała, Rafał 2007 SP 3 Biskupiec 3,5

19 Pstrągowski, Jakub 2011 SP 30 Olsztyn 3,0

20 Nosek, Jan 2008 SP 3 Biskupiec 3,0

21 Wincel, Adam 2011 SP Dywity 3,0

22 Nosek, Wojciech 2005 SP 3 Biskupiec 3,0

23 Teliczan, Natalia 2009 SP 30 Olsztyn 3,0

24 Bartnikowski, Tyberiusz 2009 SP 30 Olsztyn 3,0

25 Dziedziech, Maksym 2011 SP 6 Olsztyn 3,0

26 Smolińska, Gabriela 2011 SP 22 Olsztyn 2,5

27 Cichocki, Marcel 2011 SP 30 Olsztyn 2,5

28 Kęszczyk, Jakub 2008 SP Czerwonka 2,5

29 Pilarczyk, Szymon 2011 SP 2 Olsztyn 2,5

30 Stańczak, Tomasz 2010 SP 30 Olsztyn 2,5

31 Wojnowski, Namir 2011 SP Słupy 2,5

32 Gromelski, Marcin 2010 SP 25 Olsztyn 2,5

33 Migrała, Szymon 2010 SP 3 Biskupiec 2,5

34 Konieczka, Anna 2012 SP 12 Olsztyn 2,0

35 Piaseczna, Oliwia 2007 SP 19 Olsztyn 2,0

36 Radomska, Maria 2011 SP 22 Olsztyn 2,0

37 Kozikowski, Krzysztof 2005 SP Czerwonka 2,0

38 Matusewicz, Małgorzata 2005 SP 3 Biskupiec 2,0

39 Dzięcioł, Zofia 2008 KSP Olsztyn 1,5

40 Kęszczyk, Bartosz 2006 SP Czerwonka 1,5

41 Wincel, Julia 2011 SP Dywity 1,0

42 Kwiatkowski, Igor 2010 SP Bartąg 1,0

43 Pniewski, Franciszek 2012 SP 30 Olsztyn 1,0

44 Okniński, Mateusz 2011 SP 30 Olsztyn 0,0

75464181 2446483432335270 3869487572002537472 o

Klasyfikacja indywidualna po III kolejce

Licealiada - dziewczęta (K3):

1 Kaznowska, Weronika ZSEk Olsztyn 12,5

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Dziewczęta (K2):

1 Golonka, Julia SP 3 Olsztyn 4,0

2 Matusewicz, Małgorzata SP 3 Biskupiec 3,0

Igrzyska Dzieci - Dziewczęta (K1):

1 Kawa, Anna SP 23 Olsztyn 22,5

2 Życka, Wiktoria SP Bartąg 13,5

3 Woytitzki, Maja SP Czerwonka 13,0

4 Filipiak, Magdalena ZSP Stawiguda 11,0

5 Woytitzki, Sophie SP Czerwonka 11,0

6 Smolińska, Gabriela SP 22 Olsztyn 8,0

7 Teliczan, Natalia SP 30 Olsztyn 8,0

8 Piaseczna, Oliwia SP 19 Olsztyn 7,0

9 Konieczka, Anna SP 12 Olsztyn 6,5

10 Radomska, Maria SP 22 Olsztyn 6,0

Licealiada - Chłopcy (M3):

1 Kozłowski, Michał LO XII Olsztyn 29,0

2 Tokarski, Bartosz LO IV Olsztyn 26,5

3 Brzozowski, Jan LO XII Olsztyn 24,0

5 Jagosz, Dominik LO II Olsztyn 21,5

4 Gallas, Gerard LO I Olsztyn 21,5

6 Brzóska, Grzegorz ZSEk Olsztyn 16,0

7 Skudlarz, Kacper LO XII Olsztyn 14,0

8 Melzacki, Jakub LO II Olsztyn 13,5

9 Góralczyk, Maciej ZSEk Olsztyn 12,5

10 Goliszek, Mateusz ZSO Barczewo 10,5

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Chłopcy (M2):

1 Kitewski, Bartosz SP 2 Olsztyn 25,5

2 Tarasionak, Arseni SP 3 Olsztyn 23,5

3 Taranowicz, Michał SP 2 Olsztyn 14,0

4 Kawa, Szymon SP 23 Olsztyn 7,5

5 Kozikowski, Krzysztof SP Czerwonka 7,0

6 Kostyra, Mikołaj SP 3 Biskupiec 5,0

7 Nosek, Wojciech SP 3 Biskupiec 4,0

8 Kęszczyk, Bartosz SP Czerwonka 2,5

Igrzyska Dzieci - Chłopcy (M1):

1 Grabowski, Wojciech SP 2 Olsztyn 26,0

2 Dietrich, Paweł Absolwent Olsztyn 25,0

3 Hartliński, Tomasz SP 29 Olsztyn 23,5

4 Stobiecki, Krzysztof SP 33 Olsztyn 23,5

5 Zawal, Tomasz SP 2 Olsztyn 23,0

6 Rodziewicz-Bielewicz, K SP 15 Olsztyn 22,0

7 Zawal, Krzysztof SP 19 Olsztyn 20,5

8 Obidziński, Cezary SP 3 Olsztyn 19,5

9 Jóźwiak, Artur SP 4 Olsztyn 19,0

10 Olsztyn Aleks Absolwent Olsztyn 18,5

76743604 2446482952335318 2671975137108033536 o

Klasyfikacja drużynowa po III kolejce

Szkoły podstawowe:

1 SP 2 Olsztyn 74,5

2 SP 30 Olsztyn 59,5

3 SP 3 Olsztyn 57,5

4 SP 29 Olsztyn 57,0

5 Absolwent Olsztyn 55,0

6 KSP Olsztyn 49,0

7 SP 19 Olsztyn 40,0

8 SP Czerwonka 38,5

9 ZSP Stawiguda 36,0

10 SP 10 Olsztyn 30,0

Szkoły ponadpodstawowe:

1 LO XII Olsztyn 64,5

2 LO IV Olsztyn 26,5

3 ZSEk Olsztyn 34,5

4 LO I Olsztyn 21,5

5 LO II Olsztyn 35

6 ZSO Barczewo 10,5

7 ZSEH Olsztyn 13

8 LO Szczytno 6

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn