Mistrzostwa najmłodszych szachistów – Talenty na początku drogi

Fot. uks trzydziestka olsztyn facebook (ilustracja)

Szachy są dyscyplina, która uprawiają przedszkolaki i nestorzy. Rywalizacja najmłodszych przestaje być zabawą, bowiem organizowane mistrzostwa wyznaczają konkretne ramy sportowe rywalizacji. W niedawno zakończonych Szkolnych Mistrzostwach Polski U7 w Pokrzywnej Karolina Gaworska z Kętrzyna zdobyła srebrny medal. 29 i 30 stycznia odbyły się Otwarte Mistrzostwa Olsztyna U9, a wcześniej I runda Ligi Szachowej Przedszkolaków.

Mistrzem stolicy Warmii i Mazur 9-latków został Kacper Klonowski (UKS Kopernik Olsztyn), a wśród dziewcząt triumfowała Maja Woytitzki (LZS CKTiS Biskupiec) Impreza była elementem składowym szachowych ferii organizowanych przez UKS Trzydziestka. Mini festiwal obejmuje też turnieje o określonym rankingu zawodników. Wśród szachistów (1000/1200) najlepszy okazał się Igor Piotrowski (III LO Olsztyn). W piątek dokończone zostaną turnieje (1250/1600) i (1700 +).

Olsztyńska Liga Szachowa Przedszkolaków ma w programie pięć turniejów i trwać będzie od stycznia do maja). W pierwszej imprezie zwyciężyli: Aleksander Kopacki (PM 38 Olsztyn) i Antonina Petrusewicz (PM12 Olsztyn).

Otwarte Mistrzostwa Olsztyna do lat 9

1 Klonowski, Kacper UKS KOPERNIK Olsztyn 6.0

2(1) Woytitzki, Maja LZS CKTiS Biskupiec 5.0

3 Jóźwiak, Artur UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

4 Kopacki, Aleksander UKS KOPERNIK Olsztyn 5.0

5 Kowalski, Andrzej UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

6 Klaja, Alan UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

7(2) Konieczka, Anna UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

8(3) Petrusewicz, Antonina UKS KOPERNIK Olsztyn 3.5

9 Pomocki, Michał Olsztyn 3.5

10 Okniński, Mateusz SP 30 Olsztyn 3.0

11 Krysiak, Bartłomiej SP 30 Olsztyn 3.0

12 Łukasik, Jan Olsztyn 2.5

13 Pstrągowski, Jakub SP 30 Olsztyn 2.5

14 Kumorowski, Franciszek Bajkowy Dom Olsztyn 2.0

15(4) Hoffmann, Blanka SP 101 Olsztyn 2.0

16 Kumorowski, Juliusz Bajkowy Dom Olsztyn 0.0

Turniej klasyfikacyjny (1000/1200)

1 Piotrowski, Igor 1000 LO III Olsztyn 7.0

2 Selwent, Hubert 1200 Olsztyn 5.5

3 Łukasik, Jan 1000 Olsztyn 4.5

4 Stawski, Igor 1200 Iława 4.0

5 Wesołowski, Patryk 1200 UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

6 Klaja, Alan 1200 UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

7 Kostyra, Mikołaj 1000 LZS CKTiS Biskupiec 3.5

8 Prymek, Antoni 1200 Braniewo 3.0

9 Pomocki, Michał 1200 Olsztyn 3.0

10 Lisowski, Krystian 1000 SP 30 Olsztyn 3.0

11 Pstrągowski, Jakub 1000 SP 30 Olsztyn 2.5

12 Okniński, Jan 1000 SP 30 Olsztyn 2.0

13 Brzostek, Jan 1000 SP 30 Olsztyn 2.0

14 Okniński, Mateusz 1000 SP 30 Olsztyn 1.0

Turniej klasyfikacyjny  (1250/1600)

1 Kawa, Anna 1600 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6.0

2 Świętoń, Wojciech 1600 Kętrzyn 6.0

3 Olsztyn, Aleks 1600 UKS KOPERNIK Olsztyn 6.0

4 Zawal, Krzysztof 1600 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.5

5 Piotrowski, Igor 1400 LO III Olsztyn 5.0

6 Kawa, Szymon 1600 Olsztyn 4.5

7 Rocławski, Jakub 1600 MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4.5

8 Dziodko, Wiktoria 1600 KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 4.0

9 Goździewski, Bolesław 1600 UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

10 Małecki, Patryk 1400 UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

11 Grabowski, Paweł 1400 UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

12 Selwent, Hubert 1400 Olsztyn 3.0

13 Szelugowski, Paweł 1400 SP 30 Olsztyn 2.5

14 Świętoń, Grzegorz 1600 Kętrzyn 2.5

15 Olsztyn, Borys 1400 UKS KOPERNIK Olsztyn 1.5

16 Dunalski, Szymon 1400 MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 1.0

84015760 3204601942903159 1321165367980064768 o

Liga Przedszkolaków (I turniej)

1 KOPACKI, Aleksander PM 38 Olsztyn M 6,0

2 PETRUSEWICZ, Antonina PM 12 Olsztyn K 5,0

3 ŁUKASIK, Jan PM 13 Olsztyn M 4,0

4 KUMOROWSKI, Juliusz Bajkowy Dom Olsztyn M 3,5

5 BYKOWSKI, Adam Koralik Giżycko M 3,0

6 PRÓSZYŃSKI, Marek Świętej Rodziny Olsztyn M 3,0

7 KRYSIAK, Bartłomiej Bajkowy Dom Olsztyn M 3,0

8 LISICA, Lena AWP Olsztyn K 3,0

9 GRZELAK, Piotr PM 4 Olsztyn M 3,0

10 KUMOROWSKI, Franciszek Bajkowy Dom Olsztyn M 2,5

11 GARWOLIŃSKI, Bartosz PM 4 Olsztyn M 2,0

12 OKLIŃSKI, Kajetan Bajkowy Dom Olsztyn M 2,0

13 SZEWCZAK, Michał PM 5 Olsztyn M 2,0

14 RAUBA, Bartosz Śmieszek Olsztyn M 0,0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn