I Puchar Polski juniorów młodszych Katowice 2019 – Ósemka Dominiki Träger, to dobry znak

Fot. Fundacja Liderzy Sportu

W sobotę (7 września) w Katowicach odbył się I Puchar Polski juniorów młodszych w szabli. Tym turniejem zawodnicy w tej kategorii wiekowej rozpoczęli rywalizację o zdobycie kwalifikacji na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży 2020. Wzięło w nim udział aż 167 zawodników z 20 klubów z Polski oraz dodatkowo zawodnicy z Białorusi, Czech i Austrii.

UKS Hajduczek reprezentowali: Aniela Kozłowska i Dominika Träger oraz chłopcy - Piotr Kozłowski, Oskar Kusak i Krzysztof Dowgierd. Startowali też szabliści UKS Riposta (miejsca podamy niebawem)

Na planszach do rywalizacji przystąpiło 102 szablistów. Olsztyńscy zawodnicy UKS Hajduczek pewnie awansowali do fazy pucharowej. W play-off 128 swoją walkę przegrał Krzysztof Dowgierd, ulegając Michałowi Pardeli (Kolejarz 24 Katowice) 10:15. Dwóm kolejnym szablistom uzyskane wyniki w grupach dały prawo startu od razu w drugiej fazie play-off. Oskar Kusak w pierwszej potyczce uległ Wojciechowi Kaczmarczykowi (KKSZ Konin) 14:15, kończąc rywalizację na 33. miejscu. Piotr Kozłowski najpierw pokonał Toma Nastase (AZS AWF Warszawa) 15:7, następnie Filipa Józefowskiego (AZS AWF Katowice) 15:8. W walce o ćwierćfinał zmierzył się z późniejszym finalistą turnieju Krzysztofem Kajorem (Pałac Młodzieży Katowice), przegrywając 8:15, co dało mu ostatecznie bardzo dobre 14. miejsce.

Dziewczęta Hajduczka po fazie grupowej awansowały do play-off. Aniela Kozłowska, dzięki wygranym wszystkim walkom w eliminacjach, rozpoczęła rywalizację od drugiej fazy play-off. W pierwszej walce pokonała Maję Karlicką (Grodziski Klub Szermierczy) 15:3, by w walce o ćwierćfinał ulec późniejszej triumfatorce Pucharu Polski Zuzannie Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec) 11:15, co dało jej ostatecznie 10. miejsce.

- Kilka prostych błędów zaważyło na końcówce walki. Chwila dekoncentracji kosztowała mnie wejście do strefy medalowej. Ale wiem, że zawsze dla mnie pierwszy turniej w sezonie jest trudny. Przede mną pracowity wrzesień i październik. W sumie sześć startów, w tym dwa Puchary Europy - komentuje Aniela, której rozwój sportowy wspiera Wipasz S.A.

ka3

Za bardzo udany występ swój start może uznać Dominika Träger.

- Po rocznej przerwie wróciłam na plansze. Na początku nie byłam tak pewna siebie, ale z każdą walką czułam się coraz lepiej. Jestem szczęśliwa, że mogłam wrócić do rywalizacji. To był dla mnie dobry dzień - uśmiecha się Dominika.

W fazie play-off w kolejnych walkach pokonała Nikolę Woźniak (KKSZ Konin) 15:11, Anastazję Nagórską (OŚ AZS Poznań) 15:7 i Marię Więckiewicz (Szermierka Wołomin) 15:6. W ćwierćfinale uległa Ewie Zając (TMS Zagłębie Sosnowiec) 6:15, kończąc rywalizację na 8. miejscu.

- Gratuluję zawodnikom wyników. Każdy z nich pozostawił wiele sił na planszach. Ważne jest, że mimo wielu lat treningów nadal kochają ten piękny olimpijski sport, jakim jest szermierka. Podziwiam ich i dziękuję, że przynoszą chlubę naszemu klubowi i Olsztynowi - nie ukrywa zadowolenia prezes UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

UKS Hajduczek wspierany jest przez Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez Urząd Miasta w Olsztynie - „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Fundacja Liderzy Sportu

ka1

Wyniki Pucharu Polski I juniorów młodszych w Katowicach

dziewczęta (startowały 65 zawodniczek)

1 - Zuzanna Lenkiewicz - TMS Zagłębie Sosnowiec

2 - Karolina Bechynova - Czechy

3 - Ewa Zająć - TMS Zagłębie Sosnowiec

3 - Klaudia Malgrem - KS Karabela Warszawa

…………………………………

8 - Dominika Träger - UKS Hajduczek Olsztyn

10 - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn

chłopcy (startowało 102 zawodników)

1 - Stepan Koval - Białoruś

2 - Krzysztof Kajor - Pałac Młodzieży Katowice

3 - Marcel Broniszewski - MUKS Victor Warszawa

3 - Kacper Nowinowski - KKSZ KONIN

…………………………………

14 - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn

33 - Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn