II Puchar Polski Juniorek Konin 2019 – 14-letnia Aniela Kozłowska wysoko w gronie starszych rywalek

Fot. Fundacja Liderzy Sportu

W Koninie odbył się w sobotę (12 października) Puchar Polski II juniorów. Na planszach o zwycięstwo walczyło 104 szablistów , wśród nich Aniela Kozłowska z olsztyńskiego klubu UKS Hajduczek. Warto podkreślić, że jako czternastolatka rywalizowała w kategorii wiekowej do dwudziestego roku życia. Zajęła 15 miejsce, co na pewno można uznać za sukces.

W fazie grupowej wygrała trzy na pięć pojedynków.

- Grupa była bardzo wyrównana. Tylko w tej żadna z zawodniczek nie wygrała wszystkich walk, a trzy, licząc i mnie, miały na koncie po trzy zwycięstwa. Ale to jest już taka kategoria, że startują najlepsze zawodniczki, poziom jest wyrównany - komentuje Aniela Kozłowska.

dy3

Trzy zwycięstwa dały jej awans od razu do drugiej fazy play off. Tu spotkała się z osiemnastoletnią Barbarą Szulc z AZS Poznań, pokonując ją 15:10. Walkę o ćwierćfinał Aniela przegrała z późniejszą finalistką turnieju Zuzanną Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec) 7:15. Olsztyńska szablistka zakończyła Puchar Polski na 15. miejscu.

- Jestem bardzo zadowolona ze startu. To dopiero mój drugi turniej w tej kategorii wiekowej, a już zakończony lokatą w najlepszej szesnastce klasyfikacji końcowej. Bardzo dobrze i pewnie czułam się w podczas pierwszej walki pucharowej. Druga była znacznie gorsza, gdzieś zgubiłam koncentrację, co musiało przełożyć się na wynik - podsumowuje Aniela Kozłowska i dziękuje firmie Wipasz S.A. za wsparcie, dzięki któremu może rozwijać się i wyjeżdżać na turnieje.

dy2

Wyniki

1 - Zuzanna Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy

2 - Zuzanna Lenkiewicz - TMS Zagłębie Sosnowiec

3 - Julia Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy

3 - Urszula Kurzyna - UKS 13 Białystok

……………………………………………

15 - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn

Fundacja Liderzy Sportu

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn