II Puchar Polski Juniorów Młodszych Łódź 2019 – Ćwierćfinały liderów Hajduczka

Fot. Fundacja Liderzy Sportu

W sobotę (26 października) w Łodzi odbył się Puchar Polski II juniorów młodszych. Na planszach rywalizowało w sumie 154 zawodników, w tym 66 dziewcząt i 88 chłopców. Startowali szabliści dwóch klubów olsztyńskich: UKS Riposta i UKS Hajduczek Z tego ostatniego wystąpili:  Aniela Kozłowska, Dominika Träger, Oskar Kusak, Piotr Kozłowski, Krzysztof Dowgierd, Łukasz Kowalczyk i Szymon Grosz.

W fazie grupowej wszystkie walki wygrali: Aniela Kozłowska, Dominika Träger i Piotr Kozłowski.

– To sukces tych zawodników. Odpowiednia koncentracja pozwala wywalczyć dobre miejsce w późniejszym rozstawieniu w fazie pucharowej. Tu stracenie nawet jednego punktu może zadecydować o tym, na kogo trafi się w decydujących walkach – uważa prezes UKS Hajduczek Olsztyn Adam Sobczyk. – Poza tym na przykładzie tego turnieju widać, jak ważna jest dyspozycja dnia, jak ważne jest skupienie się na każdy elemencie walki. Choć szermierka jest sportem wymagającym szybkości, to jednocześnie trzeba być odpowiednio wolnym w przygotowaniu natarcia – podkreśla prezes.

de8

Właśnie ten element zadecydował o tym, że dwójka najmłodszych olsztyńskich szablistów – Aniela Kozłowska i Oskar Kusak – znalazła się w ćwierćfinałach tego najważniejszego turnieju z cyklu trzech Pucharów Polski juniorów młodszych.

W fazie grupowej dwie szablistki z UKS Hajduczek Aniela Kozłowska i Dominika Trager wygrały wszystkie walki.

– Nasze pojedynki były naprawdę dobre, o czym świadczą zwycięstwa. Każdy zdobyty punkt to odpowiednia praca, koordynacja ruchu ręki i nóg. Poza tym byłyśmy dobrze zmotywowane przez naszego trenera Adama Sęczka – relacjonuje Dominika Träger.

Obie awansowały od razu do drugiej fazy play off. Dominika walczyła z Zuzanną Wróbel z KS Karabela, przegrywając starcie 14:15.

– Zabrakło mi spokoju. Prowadziłam, a później zbyt szybko chciałam zakończyć walkę na swoją korzyść. To zaważyło na wyniku starcia – komentuje Dominika.

de4

Aniela Kozłowska po wygranej walce z Karoliną Hofman (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:8, za rywalkę miała właśnie Zuzannę Wróbel. Pokonała ją pewnie 15:9, awansując do ćwierćfinału Pucharu Polski. Tu spotkała się z późniejszą zwyciężczynią turnieju i obecnie najlepszą juniorką młodszą Zuzanną Lenkiewicz (TMS Zagłębie Sosnowiec), przegrywając 9:15.

– To już trzeci z kolei turniej, kiedy trafiam na Zuzannę. Jak do tej pory bez sukcesu. Jednak wiem jedno, że każda porażka jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Porażki kształtują, motywują, dają kolejny ważny impuls do odpowiednich treningów. Mam nad czym myśleć – uważa Aniela Kozłowska, której rozwój sportowy zapewnia WIPASZ. S.A.

W turnieju Aniela po przegranej walce o medal zajęła ostatecznie 7 miejsce, zaś Dominika – 18.

W rywalizacji chłopców do fazy pucharowej nie awansował Szymon Grosz, choć należy podkreślić, że jak na debiutanta osiągnął dobry wynik, wygrywając jedną walkę, zaś dwie przegrywając jedynie jednym trafieniem. W grupach najlepiej zaprezentował się Piotr Kozłowski, wygrywając wszystkie walki, co dało mu awans do drugiej fazy play off. Tu pewnie pokonał Igora Kacprzaka z KKSZ Konin 15:2. Jednak drugie starcie przegrał ze Stanisławem Wasilewskim (UKS 13 Białystok) 14:15.

– Dobre wyniki w grupach, pewna wygrana w pierwszej pucharowej walce. To może okazać się zgubne. Prowadziłem, zbyt szybko chciałem zakończyć starcie na moją korzyść. W efekcie przegrałem z sobą – podsumowuje występ Piotr Kozłowski.

de7

Za sukces w Pucharze Polski juniorów młodszych może uznać Oskar Kusak. Choć w grupie przegrał jedną walkę, co nie dawało mu tak dobrego rozstawienia w pucharach, w każdym kolejnym starciu pokazywał znaczącą przewagę nad swoimi rywalami, wygrywając kolejno z: Krzysztofem Borejko (Grodziski Klub Szermierczy) 15:1, Szymonem Sulewskim (AZS AWF Warszawa) 15:3 i Bartoszem Markerem (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:4. W ćwierćfinale przegrał z Kamilem Sikorskim (KKSZ Konin) 7:15.

– Jestem zadowolony z wyniku. To pierwszy mój ćwierćfinał w kategorii junior młodszy – mówi Oskar Kusak.

Warto podkreślić dobrą postawę młodzików z UKS Hajduczek, którzy wystartowali w turnieju juniorów młodszych. Jedynie debiutant Szymon Grosz nie zakwalifikował się do fazy pucharowej. Krzysztof Dowgierd wygrał cztery walki w grupie, w pierwszej walce pucharowej pokonał Emiliana Strządałę (Klub Szermierczy AMP) 15:14, by przegrać z Jakubem Dzierniejko (UKS 13 Białystok) 3:15. Łukasz Kowalczyk wygrał trzy walki. W pierwszym pucharze musiał uznać wyższość Wiktora Barszczaka (KKSZ Konin) 8:15.

Wyniki Pucharu Polski II juniorów młodszych w Łodzi

dziewczęta (startowały 66 zawodniczek)

1 - Zuzanna Lenkiewicz - TMS Zagłębie Sosnowiec

2 - Paulina Porada - TMS Zagłębie Sosnowiec

3 - Ewa Zając - TMS Zagłębie Sosnowiec

3 - Kinga Suszczyńska - UKS 13 Białystok

…………………………………

7 - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn

18 - Dominika Träger - UKS Hajduczek Olsztyn

33 – Julia Mikulska – Bak UKS Riposta Olsztyn

49 - Katarzyna Krzewska UKS Riposta Olsztyn

chłopcy (startowało 88 zawodników)

1 - Jakub Dzierniejko - UKS 13 Białystok

2 - Kacper Nowinowski - KKSZ Konin

3 - Kamil Sikorski - KKSZ Konin

3 - Maciej Adamus - UKS Szabla Ząbki

…………………………………

8 - Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

17 - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn

20 – Jakub Wesołowski – UKS Riposta Olsztyn

29 - Krzysztof Dowgierd - UKS Hajduczek Olsztyn

35 – Korneliusz Polakowski – UKS Riposta Olsztyn

43 - Łukasz Kowalczyk - UKS Hajduczek Olsztyn

45 - Bartłomiej Obniski – UKS Riposta Olsztyn

64- Paweł Zastawny - UKS Riposta Olsztyn

74 - Kajetan Niedźwiecki - UKS Riposta Olsztyn

75 - Szymon Grosz - UKS Hajduczek Olsztyn

80 - Andrzej Wysocki - UKS Riposta Olsztyn

81 – Wojciech Pietrzak - UKS Riposta Olsztyn

85 – Filip Heliński - UKS Riposta Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn