III Puchar Polski Juniorów (U20) Sosnowiec 2019 – Hajduczek nie boi się dużych wyzwań

Fot. Fundacja Liderzy Sportu

W Sosnowcu sobotę (9 listopada) odbył się Puchar Polski III juniorów. Na turniej przyjechała cała czołówka polskich szablistów, w tym reprezentacja UKS Hajduczek Olsztyn w składzie: Aniela Kozłowska, Oskar Kusak, Filip Kusak i Piotr Kozłowski. W sumie na planszach o zwycięstwo rywalizowało 86 zawodników.

- Warto zaznaczyć, że wszyscy nasi reprezentanci to juniorzy młodsi. Walczyli więc również z dużo starszymi zawodnikami. Po raz kolejny bardzo dobry start zaliczyli najmłodsi, Oskar i Aniela - podkreśla prezes UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

- W fazie grupowej moje walki były po prostu słabe. Źle weszłam w turniej. Nawet na pewnym etapie zaczęłam zastanawiać się, czy w ogóle zakwalifikuję się do play off. Dwie wygrane wystarczyły, by awansować, jednak nie dawały mi dobrego rozstawienia. Od razu trafiłam na dużo starszą i doświadczoną przeciwniczkę - komentuje Aniela.

Była nią osiemnastoletnia Weronika Waleriańczyk z KKSZ Konin. Po wyrównanym początku Aniela nabierała pewności, co pozwoliło jej pewnie wygrać starcie 15:10. W walce o ćwierćfinał uległa jednak niedawnej koleżance klubowej Klaudii Malgrem, a obecnie zawodniczce KS Karabela Warszawa 4:15.

- Trudno mówić o walce przegranej tak wysoko. Teraz muszę przeanalizować ją z trenerami, aby uświadomić sobie, skąd aż taka porażka - mówi Aniela wspierana przez firmę Wipasz S.A. Mimo tego całość Pucharu Polski uważa za udany. Po raz drugi znalazłam się w najlepszej szesnastce turnieju, walcząc o ćwierćfinał - podkreśla.

Aniela Puchar Polski juniorów zakończyła na 16. miejscu.

Również do tej fazy pucharowej dotarł Oskar Kusak. Wygrał w grupie cztery walki, a w pierwszym pucharze spotkał się na planszy ze swoim bratem Filipem Kusakiem, pokonując go 15:8. W walce o ćwierćfinał uległ Marcinowi Lipińskiemu (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 4:15.

- To dużo starszy, bo dziewiętnastoletni zawodnik. Mam świadomość, że po prostu nie miałem możliwości wygrania tego pojedynku. Jestem bardzo zadowolony ze startu. Wejście do najlepszej szesnastki turnieju to duży sukces - komentuje Oskar Kusak, który zakończył turniej na 14. miejscu.

Filip Kusak zakończył rywalizację na 19. pozycji, Piotr Kozłowski ostatecznie zajął 46. lokatę.

Adam Sobczyk podkreśla, że Aniela i Oskar mają po czternaście lat. Są to ich pierwsze starty w kategorii junior, która obejmuje zawodników do lat 20.

- W swojej kategorii wiekowej junior młodszy są najmłodszym rocznikiem, mimo to liczą się w Polsce - zauważa. Świadczy o tym fakt, że Aniela jest obecnie sklasyfikowana przez Polski Związek Szermierczy na 6. miejscu w Polsce, zaś Oskar na 10. miejscu.

Puchar Polski III juniorów

kobiety

1 - CIEŚLAR Zuzanna - ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY

2 - ZAWODNIAK Małgorzata - KKSZ KONIN

3 - KURZYNA Urszula - UKS 13 BIAŁYSTOK

3 - LENKIEWICZ Zuzanna - TMS ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

......................................................................................

16 - Aniela Kozłowska - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

mężczyźni

1 - NOWAK Franciszek - AZS AWF WARSZAWA

2 - BRONISZEWSKI Jakub - MUKS VICTOR WARSZAWA

3 - GAŁECKI Rafał - AZS AWF WARSZAWA

3 - LIPIŃSKI Marcin - ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY

......................................................................................

14 - Oskar Kusak - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

19 - Filip Kusak - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

46 - Piotr Kozłowski - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

Fundacja Liderzy Sportu

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn