OTK Młodzików Kamionka 2019 – Każda następna walka pucharowa to powód do radości

Fot. Fundacja Liderzy Sportu

W sobotę (9 listopada) w Kamionce odbył się Ogólnopolski Klasyfikacyjny Turniej Młodzików w szabli. Rywalizowali zawodnicy w dwóch kategoriach - dzieci i młodzicy, w tym szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn. Wśród młodzików najlepiej wypadł Łukasz Kowalczyk, kończąc turniej w najlepszej ósemce turnieju. W kategorii dzieci na podium stanęła Karolina Mejłun.

UKS Hajduczek reprezentowali w Kamionce:Antonina Dobies, Elżbieta Mejłun, Marta Rozmus, Aleksandra Suliga, Łukasz Kowalczyk, Krzysztof Dowgierd, Krzysztof Woźniak, Wojciech Radzki, Krzysztof Grosz i Filip Szutowicz oraz w kategorii dzieci Hanna Rozmus, Karolina Mejłun i Mikołaj Grzeszczyk.

- To był pierwszy turniej klasyfikacyjny. Nasi najmłodsi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, pełni entuzjazmu i radości z możliwości rywalizacji - zauważa prezes UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

Po walkach grupowych w kategorii młodzik wszystkie zawodniczki zakwalifikowały się do fazy play off. Aleksandra Suliga przegrała pierwszą walkę pucharową z Ines Grabarkiewicz (UKS Szabla Brzoza) 3:12. Marta Rozmus pokonała Natalię Krasowską (UKS 13 Białystok) 12:5, by w kolejnej ulec Ewie Wasilewskiej (UKS 13 Białystok) 1:12. Elżbieta Mejłun wygrała z Zofią Czerebiej (UKS Szabla Brzoza) 12:2, następnie z Julią Gwoździńską (UKS Szabla Brzoza) 12:6, by w walce o ćwierćfinał uznać wyższość Julii Szelągowskiej (IKS Szermierka Wołomin) 10:12. Również Antonina Dobies zwyciężyła dwa pierwsze pojedynki z Ines Łoś (KKSZ Konin) 12:4 i Martyną Dudek (IKS Szermierka Wołomin) 12:9. Na drodze do ćwierćfinału uległa Karolinie Hofman (TMS Zagłębie Sosnowiec) 2:12.

Również wszyscy szabliści zakwalifikowali się do play off. Do ćwierćfinału dotarł Łukasz Kowalczyk, pokonując: Oskara Zantonowicza (Grodziski Klub Szermierczy)12:0 i Antoniego Flaszaka (AZS Poznań) 12:2. W ćwierćfinale spotkał się z późniejszym zwycięzcą turnieju Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki), przegrywając 8:12. Krzysztof Dowgierd w pierwszej walce pokonał Bronisława Mielko (AZS AWF Warszawa) 12:9, by w walce o ćwierćfinał przegrać jednym trafieniem z Arkadiuszem Stasiakiem (KKSZ Konin) 11:12. Obaj, dzięki wszystkim wygranym walkom w grupach, awansowali bezpośrednio do drugiej fazy play off. Swoją pierwszą pucharówkę przegrał Filip Szutowicz z Szymonem Kotynią (Klub Szermierczy AMP) 2:12. Krzysztof Woźniak w pierwszym starciu pokonał Tymona Terlikowskiego (AZS AWF Warszawa) 12:5, przegrywając kolejne z Arkadiuszem Stasiakiem 5:12. Wojciech Radzki wygrał ze Stefanem Trąbińskim (AZS AWF Warszawa) 12:11, przegrywając następnie z Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki) 6:12. Szymon Grosz pokonał Jędrzeja Nadarzewskiego (UKS Szabla Brzoza) 12:8, by w kolejnej walce uznać wyższość Aleksandra Denkiewicza (UKSSzabla Ząbki) 3:12.

- Pierwszy turniej klasyfikacyjny młodzików w tym sezonie za nami. Cieszą wyniki naszych szablistów, każda wygrana walka pucharowa, która jest zawsze ogromnym sukcesem i powodem radości. Już za dwa tygodnie kolejne zmagania, tym razem w Koninie - mówi Adam Sobczyk.

W kategorii dzieci Karolina Mejłun stanęła na najniższym stopniu podium. Po walkach grupowych w play off pokonała Karolinę Łuczak (AZS Poznań) 8:2 i Annę Wieczorek (KKSZ Konin) 8:1. W walce o finał musiała uznać wyższość Emilie Leduc (Grodziski Klub Szermierczy) 3:8.

- Dla mnie to ogromny sukces. Cieszę się zpodium. To nagroda za moją dotychczasową pracę - komentuje Karolina.

Hanna Rozmus przegrała pierwszą walkę pucharową z Agatą Żółtowską (Grodziski Klub Szermierczy) 3:8. Nasz jedyny reprezentant w kategorii dzieci Mikołaj Grzeszczyk po awansie do play off pokonał w pierwszym starciu Jana Fiedorowicza (UKS Szabla Brzoza) 8:6, by w ćwierćfinale uznać wyższość Igora Radocha (KKSZ Konin) 4:8.

Wyniki turnieju kat. młodzik

dziewczęta

1 - WASILEWSKA Ewa - UKS 13 BIAŁYSTOK

2 - KARLICKA Maja - GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY

3 - TABĘDZKA Lidia - GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY

3 - JAKONIUK Julia - UKS 13 BIAŁYSTOK

...........................................................

12 - DOBIES Antonina - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

16 - MEJŁUN Elżbieta - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

31 - ROZMUS Marta - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

37 - SULIGA Aleksandra - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

chłopcy

1 - DENKIEWICZ Benedykt - UKS SZABLA ZĄBKI

2 - RADOCH Filip - KKSZ KONIN

3 - KACZMARCZYK Adam - KKSZ KONIN

3 - DENKIEWICZ Aleksander - UKS SZABLA ZĄBKI

...........................................................

5 - KOWALCZYK Łukasz - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

10 - DOWGIERD Krzysztof - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

24 - WOŹNIAK Krzysztof - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

27 - GROSZ Szymon - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

32 - RADZKI Wojciech - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

27 - SZUTOWICZ Filip - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

Wyniki turnieju kat. dzieci

dziewczęta

1 - LEDUC Emilie - GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY

2 - DWORNIK Oliwia - GRODZISKI KLUB SZERMIERCZY

3 - MEJŁUN Karolina - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

3 - ERNEST Julia - KLUB SZERMIERCZY AMP

...........................................................

9 - ROZMUS Hanna - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

chłopcy

1 - RADOCH Igor - KKSZ KONIN

2 - RATAJ Tomasz - PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE

3 - RULEWICZ Julian - AZS AWF POZNAŃ

3 - KACZOROWSKI Henryk - AZS AWF WARSZAWA

...........................................................

7 - GRZESZCZYK Mikołaj - UKS HAJDUCZEK OLSZTYN

Fundacja Liderzy Sportu

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn