Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików Konin 2019 – Chłopcy Hajduczka blisko podium

Fot. Fundacja Liderzy Sportu

Na kolejny turniej klasyfikacyjny młodzików Polskiego Związku Szermierczego, który odbył się w sobotę (23 listopada) w Koninie, przyjechało 125 szablistów z całej Polski. Wystartowało również 10 zawodników z UKS Hajduczek Olsztyn: Antonina Dobies, Elżbieta Mejłun, Karolina Mejłun i Marta Rozmus oraz Krzysztof Dowgierd, Krzysztof Woźniak, Łukasz Kowalczyk, Szymon Grosz, Maksymilian Przekop i Mikołaj Grzeszczyk

- To już drugi turniej klasyfikacyjny młodzików w tym sezonie sportowym. Widać, jak każdy start w zawodach pozytywnie wpływa na tych młodych adeptów fechtunku. Rozwijają się, jednak co najważniejsze, uprawianie sportu daje im ogromną radość - mówi trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

Najlepiej w zawodach wypadła dwójka szablistów - Krzysztof Dowgierd i Łukasz Kowalczyk - którzy zakończyli rywalizację w najlepszej ósemce turnieju. W grupie wszystkie walki pucharowe wygrał Krzysztof Dowgierd. Dało mu to dobre rozstawienie w fazie pucharowej, gdzie w kolejnych walkach pewnie pokonał: Franciszka Kussota (Grodziski Klub Szermierczy) 12:1, Tomasza Radke (KKSZ Konin) 12:8, by w ćwierćfinale przegrać z Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki) 8:12. Nieco dłuższą drogę do ćwierćfinału miał Łukasz Kowalczyk, a to za sprawą jednej porażki w fazie grupowej. W fazie play off pokonał: Oskara Wiśniewskiego (Kolejarz 24 Katowice) 12:4, Jerzego Kurzawę (Dragon Łódź) 12:1 i Makarego Mosaka (Grodziski Klub Szermierczy) 12:3. Jednak w walce o medal przegrał z Filipem Radochem (KKSZ Konin) 8:12.

Z pozostałych zawodników do fazy pucharowej awansowali: Szymon Grosz i Krzysztof Woźniak. Krzysztof przegrał pierwszą walkę z Jerzym Kurzawą 11:12. Szymon pokonał Mikołaja Sadowskiego (UKS MOS Będzin) 12:11, by kolejną przegrać z Mateuszem Stefańskim (TMS Zagłębie Sosnowiec).

Równie udany start zaliczyły olsztyńskie szablistki. - Trzeba pamiętać, że żadna z nich nie jest z najstarszego rocznika tej kategorii wiekowej. To ma wpływ na osiągane wyniki - zauważa Adam Sobczyk.

Do play off pewnie awansowały: Antonina Dobies i Elżbieta Mejłun. Dzięki dobrym wynikom nie musiały walczyć w pierwszej fazie pucharów. Elżbieta Mejłun przegrała swój pojedynek z Anną Kaczorowską (ASZ AWF Warszawa) 8:12. Lepiej wypadła Antonina Dobies, wygrywając pierwsze starcie z Mają Konecką (AZS Poznań) 12:9, przegrywając kolejne z Mają Karlicką (Grodziski Klub Szermierczy) 8:12.

- Wystarczy porównać wyniki zeszłorocznych turniejów z tegorocznymi, by dostrzec, że nasi zawodnicy osiągają coraz lepsze rezultaty. Jest to wynik systematycznej pracy, wysiłku i zaangażowania. To również efekt tego, że do klubu przyjeżdża dwóch trenerów z Warszawy, Adam Sęczek i Mikołaj Grzegorek, którzy swoją opieką obejmują coraz liczniejszą grupę zawodników - podsumowuje Adam Sobczyk.

UKS Hajduczek wspierany jest przez Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez Urząd Miasta w Olsztynie - „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Fundacja Liderzy Sportu

cds2

Wyniki dziewczęta:

1 - HOFMAN Karolina - TMS Zagłębie Sosnowiec

2 - WÓJCIK Gabriela - Zagłębiowski Klub Szermierczy

3 - JAKONIUK Julia - UKS 13 Białystok

3 - WASILEWSKA Ewa - UKS 13 Białystok

..........................................................

12 - DOBIES Antonina - UKS Hajduczek Olsztyn

20 - MEJŁUN Elżbieta - UKS Hajduczek Olsztyn

49 - MEJŁUN Karolina - UKS Hajduczek Olsztyn

58 - ROZMUS Marta - UKS Hajduczek Olsztyn

Wyniki chłopcy:

1 - DENKIEWICZ Aleksander - UKS Szabla Ząbki

2 - DĄBROWSKI Antoni - UKS Szabla Ząbki

3 - DENKIEWICZ Benedykt - UKS Szabla Ząbki

3 - RADOCH Filip - KKSZ Konin

..........................................................

5 - DOWGIERD Krzysztof - UKS Hajduczek Olsztyn

8 - KOWALCZYK Łukasz - UKS Hajduczek Olsztyn

27 - GROSZ Szymon - UKS Hajduczek Olsztyn

33 - WOŹNIAK Krzysztof - UKS Hajduczek Olsztyn

55 - PRZEKOP Maksymilian - UKS Hajduczek Olsztyn

65 - GRZESZCZYK Mikołaj - UKS Hajduczek Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn