WAMA-SPORT Historia - Turniej W-M Z LZS o Puchar TVP Olsztyn (2012) - Dominacja Ostródy potwierdzona

Fot. lidzbark warminski wm (ilustracja)

W Lidzbarku Warmińskim odbył się w kwietniu 2012 roku finał Turnieju Tenisa Stołowego Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS o Puchar TVP Olsztyn. To jedna z najstarszych imprez masowych w regionie, w której uczestniczą tysiące zawodniczek i zawodników w różnym wieku. Finały poprzedzają wielostopniowe eliminacje, a do decydującej rozgrywki staje po ośmiu pingpongistów (kobiet i mężczyzn) w sześciu kategoriach. Tak było również w Lidzbarku.

Turniej otrzymał bardzo piękna oprawę, a finalistów zachęcili dodatkowo do walki szefowie organizatorów: senator Marek Konopka –przewodniczący W-M Zrzeszenia LZS oraz dyrektor TVP Olsztyn Jarosław Kowalski, którzy stoczyli towarzyska grę.

W bardzo prestiżowej klasyfikacji zespołowej zwyciężyła Ostróda przed Giżyckiem i Białą Piską. Ale oczywiście w każdej kategorii wyłoniono zwycięzców, którzy z całą pewnością ten tytuł bardzo będą cenić w swej kolekcji sukcesów.

Grupa 1 - dziewczęta (rocznik 1999 i młodsze)

1. Łuszczyńska Joanna Olecko

2. Narewska Patrycja B. Piska

3. Iwanowska Weronika Janowiec Kościelny

4. Kulinek Ala Węgorzewo

5.6 Kawiak Marta Ostróda

5.6 Łączyńska Beata Janowiec Kościelny

7.8 Żuralska Marianna Lubawa

7.8 Syhłowyj Dominika Kętrzyn

Grupa 1 - chłopcy (rocznik 1999 i młodsi)

1 Petaś Kacper Ostróda 

2. Chrząszcz Wojciech Orneta

3. Michalak Paweł Ostróda

4 .Kowalewski Dominik Kozłowo

5.6 Krom Mikołaj Pisz

5.6 Lekenta Marek B. Piska

7.8 Kiżewski Karol Sępopol

7.8 Domysławski Jakub Giżycko

Grupa 2 - dziewczęta (rocznik 1998-97)

1. Waraksa Justyna Budry

2. Dziczek Monika Gietrzwałd

3. Dembkowska Joanna Lubawa

4. Królikowska Paulina Ostróda

5.6 Kownacka Patrycja Sępopol

5.6 Śnitko Natalia Sępopol

7.8 Godlewska Paulina Rybno

7.8 Łużyńska Kinga Lubawa

Grupa 2 - chłopcy (rocznik 1998-97)

1 .Kraszyński Bartosz Ostróda 

2. Barbachowski Jacek Dywity

3. Świtalski Jacek Elbląg 

4. Grzelak Krystian Elbląg

5.6 Sulkowski Karol Ostróda

5.6 Norr Łukasz Wydminy

7.8 Wasilewski Tomek Węgorzewo

7.8 Biernat Kacper Dywity 

Grupa 3 - dziewczęta ( rocznik 1996-94 )

1. Trochim Aleksandra Giżycko

2. Lewko Joanna Budry

3. Narewska Żaneta B. Piska

4. Kłuba Aleksandra Ostróda

5.6 Kosewska Aleksandra Dąbrówno

5.6 Odwrot Martyna Sępopol

7.8 Zelma Martyna Lubawa

7.8 Keczmerska Kinga Susz

Grupa 3 - chłopcy (rocznik 1996 - 94 )

1 Ferenc Piotr Giżycko

2. Bobrowski Piotr Kętrzyn

3. Grodecki Marcin Dąbrówno

4. Grzela Bartosz Kozłowo

5.6 Wiszniewski Waldemar Kozłowo

5.6 Rakowski Dawid Giżycko

7.8 Górski Bartłomiej Lubawa

7.8 Wójtowicz Tomek Węgorzewo

Grupa 4 - dziewczęta (rocznik 1993-1972 )

1. Wróblewska Edyta Ostróda

2. Pruchniewska Natalia Ostróda

3. Dziwosz Agata Elbląg

4. Jakubowska Monika B. Piska

5.6 Szelbracikowska Kamila Susz

5.6 Cieśniewska Anna Mrągowo

7.8 Zahorska Wioleta Srokowo

7.8 Gientek Magda B. Piska

Grupa 4 - chłopcy (rocznik 1993 - 1972)

1 Strygun Tomasz Ostróda

2. Jurczyk Mariusz Mrągowo

3. Wikira Jarosław Kętrzyn

4. Linowski Adrian Gietrzwałd

5.6 Sikora Dariusz Ostróda

5.6 Surdykowski Michał Lubawa

7.8 Golder Tomasz Lubawa

7.8 Baczewski Jacek Mrągowo 

Grupa 5 - dziewczęta (rocznik 1971-1957 )

1. Niedźwiecka Ala Orneta

2. Szczypska Krystyna Iława

3. Błażeicz Krystyna Morąg

4. Kosewska Grażyna Dąbrówno

5.6 Marzena Zahorska Srokowo

5.6 Ewa Kordyla Dywity

7.8 Danuta Lis Dywity

7.8 Ewa Słowikowska Giżycko

Grupa 5 - chłopcy (rocznik 1971 - 1957)

1 Czyczel Tadeusz Ostróda

2. Jacek Onufrowicz Lidzbark Warmiński

3. Roman Polewczak Giżycko

4. Kosewski Witold Dąbrówno

5.6 Gumiński Grzegorz Morąg

5.6 Zbigniew Ratuszniak Kętrzyn

7.8 Nowicki Czesław Ostróda

7.8 Stanisław Gąsior Kruklanki

Grupa 6 - dziewczęta (rocznik 1956 i st.)

1. Wnuk Helena Ostróda

2. Anusz Krystyna Nidzica

3. Pawlak Helena Ostróda

4. Migas Barbara Ostróda

5.6 Teresa Kubiak Reszel

7.8 Krystyna Konopka Dywity

7.8 Danuta Rososińska Giżycko

Grupa 6 - chłopcy (rocznik 1956 i st.)

1 Janusz Rososiński Giżycko

2. Karol Bogdański Nidzica

3. Janusz Jurczyk Giżycko

4. Tadeusz Krajewski Ostróda

5.6 Fleszar Zygmunt Ostróda

5.6 Witold Kozoń Reszel

7.8 Brzeski Lech Elbląg

7.8 Leszek Król Giżycko

Punktacja gmin

1 Ostróda 18 107

2 Giżycko 10 48,5

3 Biała Piska 5 23

4 Dąbrówno 4 19,5

5 Kętrzyn 4 18

6 Elbląg 4 17

7 Lubawa 7 17

8 Budry 2 16

9 Orneta 2 16

10 Dywity 5 15

11 Nidzica 2 14

12 Kozłowo 3 13,5

13 Gietrzwałd 2 12

14 Sępopol 4 12

15 Mrągowo 3 10

16 Janowiec K. 2 9,5

17 Morąg 2 9,5

18 Olecko 1 9

19 Reszel 2 8,5

20 Węgorzewo 3 8

21 Iława 1 7

22 Lidzbark War 1 7

23 Srokowo 2 7

24 Susz 2 5

25 Pisz 1 3,5 3,5

26 Wydminy 1 3,5

27 Kruklanki 1 1,5

28 Rybno 1 1,5

W pierwszej kolumnie liczba uczestników w finałach, w drugiej – liczba punktów

Tekst ukazał sie na portalu WAMA-SPORT (kwiecień 2012)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn