WAMA-SPORT Historia - Superliga wymaga rewolucji - Kto zagra w Dekorglassie Działdowo (2013)

Fot.ks dekorglass działdowo (ilustracja)

Wiadomo było, że awans Dekorglassu Działdowo do superligi tenisa stołowego wiązać się będzie ze zmianami w zespole. Regulamin rozgrywek jest zupełnie inny (gra się do trzech zwycięstw i nie ma debli), w związku z tym i liczba zawodników ulega redukcji. Czy beniaminkowi uda się bezboleśnie przejść te małą rewolucję? Nowym nabytkiem drużyny ma być Czech Jiri Vrablik - na zdjęciu (poprzednio Carbo Koks Silesia Miechowice).

W zespole zostaną też najprawdopodobniej: Xu Wenliang i Szymon Malicki i jako żelazna rezerwa grający trener Piotr Kołaciński.  Z zespołu automatycznie odeszli Tomasz Sposób i Artur Daniel. Panem Tomkiem od razu zainteresował się klub z Białegostoku Dojlidy, który zakontraktował też Bogusława Koszyka, co wróży aspiracje na superligę. Planów Artura Daniela nie znamy

- Musieliśmy podjąć takie decyzje – mówi prezes Dekorglassu Ferdynand Chojnowski, bo superliga to zupełnie nowe realia. W pierwszej euforii po awansie wydawało nam się, że nowy skład jest na miarę nawet czołowej czwórki, ale teraz widząc jak zbroja się rywale, środek tabeli będzie sporym sukcesem. W każdym razie czeka nas trudna walka i trzeba będzie skrzętnie zbierać punkty w każdym spotkaniu.

Tekst ukazał się 14 czerwca 2013 r. na portalu WAMA-SPORT

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn