WAMA-SPORT Historia - Mistrzostwa Polski Górzno 2012 - Magda Mielnik potrójną medalistką

Fot.archiwum prywatne

W Górznie odbyły się Mistrzostwa Polski w triatlonie na dystansie olimpijskim (1500 m, 37,8 km, 10 km). O medale walczyli: seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy, także studenci w ramach Akademickich MP. W innych kategoriach rywalizowano o Puchar Polski, specjalny triathlon zorganizowano także dla dzieci w weku 11-16 lat. Dużo było akcentów warmińsko-mazurskich.

Z największym dorobkiem wraca do Olsztyna nasza najlepsza triathlonistka Magdalena Mielnik (WMKS Olsztyn), która zdobyła trzy krążki: srebrny w kategorii młodzieżowej i dwa brązowe: w grupie seniorek i studentek.

 Cieszy duży udział reprezentantów różnych środowisk naszego regionu. Najwięcej było mieszkańców Susza, Elbląga i Olsztyna, ale nie zabrakło tez reprezentantów Iławy i Biskupca. Zabrakło jeszcze wielkich osiągnięć, ale widać zainteresowanie. Trzeba wykazać cierpliwość, bo triathlon to niezwykle trudna dyscyplina.

Wyniki

Mistrzostwa Polski kobiet

1 JERZYK AGNIESZKA 1988 24 LESZNO REAL 64-STO K MPA-K 1 00:20:02 01:00:52 00:36:32 00:00:47 00:00:33 01:58:46,35

2 OTWOROWSKA MAŁGORZATA 1990 22 SZCZECIN IRONMAN CS SZCZECIN K K20 1 MPA-K 2 00:19:04 01:01:46 00:36:59 00:00:53 00:00:33 01:59:13,85

3 MIELNIK MAGDALENA 1991 21 WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON K K20 2 MPA-K 3 00:19:34 01:01:14 00:37:24 00:00:54 00:00:33 01:59:38,65

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

1 OTWOROWSKA MAŁGORZATA 1990 22 SZCZECIN IRONMAN CS SZCZECIN K K20 1 MPA-K 2 00:19:04 01:01:46 00:36:59 00:00:53 00:00:33 01:59:13,85

2 MIELNIK MAGDALENA 1991 21 WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON K K20 2 MPA-K 3 00:19:34 01:01:14 00:37:24 00:00:54 00:00:33 01:59:38,65

3 CIEŚLAK AGNIESZKA 1989 23 SZCZECIN BIURO PODRÓŻY AS K K20 3 00:19:35 01:01:15 00:40:37 00:00:52 00:00:33 02:02:52,45

Mistrzostwa Polski mężczyzn

1 KUSTER SYLWESTER 1985 27 RUMIA UKS TRI-SAUCONY RUMIA M MPA-M 1 00:17:56 00:54:31 00:31:10 00:00:49 00:00:30 01:44:56,15

2 SZYMANOWSKI PRZEMYSŁAW 1986 26 KOŃSKIE POLISH ENERGY PARTNERS M 00:18:08 00:54:20 00:31:58 00:00:48 00:00:34 01:45:47,95

3 JASKÓŁKA MAREK 1976 36 BIURO PODRÓŻY AS M 00:17:56 00:54:35 00:32:47 00:00:46 00:00:31 01:46:33,95

………………………………………………………………………

23 KOWALSKI PATRYK 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 5 00:21:43 00:59:39 00:38:50 00:01:08 00:00:37 02:01:56,40

26 NAJMOWICZ SEBASTIAN 1991 21 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON M M20 10 MPA-M 6 00:18:50 01:02:25 00:39:27 00:01:25 00:01:03 02:03:09,85

29 SAWICKI PATRYK 1989 23 ELBLĄG VITARADE TEAM M M20 11 00:22:11 00:59:19 00:41:05 00:01:03 00:00:43 02:04:21,20

30 TOMASZEWICZ DAMIAN 1993 19 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 7 00:22:21 00:58:57 00:42:03 00:01:15 00:00:45 02:05:20,80

34 KOSMALA MACIEJ 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 8 00:19:50 01:02:47 00:41:56 00:01:03 00:00:36 02:06:11,30

45 KĘPIŃSKI KRZYSZTOF 1976 36 SUSZ UKS TRS SUSZ M 00:26:54 00:57:53 00:42:29 00:01:48 00:00:57 02:09:59,95

46 MAZUR PAWEŁ 1989 23 SUSZ UKS TRS SUSZ M M20 14 00:23:57 01:00:26 00:42:29 00:02:10 00:01:11 02:10:12,45

47 ŁACH DAWID 1988 24 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON M MPA-M 10 00:20:57 01:00:10 00:46:25 00:01:34 00:01:14 02:10:19,20

48 KLUCZYK ARTUR 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 10 00:22:26 01:01:04 00:45:37 00:01:26 00:00:44 02:11:17,25

49 TOŁWIŃSKI BOGUSŁAW 1968 44 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M40 5 00:25:20 00:59:54 00:43:54 00:01:24 00:00:53 02:11:26,95

63 WACŁAWSKI KRZYSZTOF 1965 47 IŁAWA SSP ORKA IŁAWA M M40 10 00:27:54 01:02:02 00:44:32 00:01:47 00:01:12 02:17:26,70

67 TYSZKIEWICZ RAFAŁ 1970 42 BISKUPIEC COLUMBIA M M40 11 00:26:35 01:05:38 00:45:16 00:02:03 00:01:47 02:21:18,10

68 ZDROJEWSKI KRZYSZTOF 1973 39 SUSZ UKS KRS SUSZ M 00:25:56 01:07:01 00:46:41 00:01:38 00:01:11 02:22:25,45

71 FURMAN MACIEJ 1971 41 SUSZ UKS TRS SUSZ M M40 12 00:28:12 01:04:51 00:47:51 00:01:32 00:00:54 02:23:19,40

72 KARCZEWSKI JAN 1988 24 SUSZ UKS TRS SUSZ M 00:25:51 01:07:18 00:47:52 00:01:18 00:01:05 02:23:23,65

82 PLUTA GNIEWOMIR 1981 31 SUSZ UKS TRS SUSZ M 00:25:57 01:08:53 00:49:31 00:02:16 00:01:03 02:27:40,15

85 DARMETKO TOMASZ 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 11 00:27:29 01:15:31 00:46:30 00:01:25 00:00:43 02:31:37,30

88 SZUDZIK PRZEMYSŁAW 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 12 00:19:43 01:26:30 00:46:25 00:01:18 00:00:37 02:34:33,00

90 WACŁAWSKI GRZEGORZ 1958 54 IŁAWA M M50 6 00:30:24 01:12:25 00:48:41 00:02:33 00:01:24 02:35:26,10

97 GÓRNY MARCIN 1952 60 SUSZ UKS TRS SUSZ M M60 1 00:34:05 01:13:41 00:57:29 00:02:22 00:01:25 02:49:03,00

101 JAGIEŁKA PATRYK 1980 32 SUSZ UKS TRS SUSZ M 00:28:10 01:23:57 00:55:23 00:02:17 00:02:00 02:51:46,45

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

1 KAŹMIERCZAK MATEUSZ 1990 22 WARSZAWA UKS BIELANY M M20 1 MPA-M 2 00:18:00 00:54:23 00:32:47 00:00:52 00:00:31 01:46:34,25

2 RAK MATEUSZ 1990 22 RUMIA UKS TRI-SAUCONY RUMIA M M20 2 MPA-M 3 00:17:56 00:54:26 00:34:32 00:00:56 00:00:33 01:48:22,70

3 MARCINEK TOMASZ 1991 21 RACIBÓRZ AZS AWF KATOWICE M M20 3 00:17:56 00:54:31 00:36:31 00:00:51 00:00:36 01:50:24,75

……………………………………………………………………………..

10 NAJMOWICZ SEBASTIAN 1991 21 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON M M20 10 MPA-M 6 00:18:50 01:02:25 00:39:27 00:01:25 00:01:03 02:03:09,85

11 SAWICKI PATRYK 1989 23 ELBLĄG VITARADE TEAM M M20 11 00:22:11 00:59:19 00:41:05 00:01:03 00:00:43 02:04:21,20

14 MAZUR PAWEŁ 1989 23 SUSZ UKS TRS SUSZ M M20 14 00:23:57 01:00:26 00:42:29 00:02:10 00:01:11 02:10:12,45

Mistrzostwa Polski juniorów

1 CZYSZ ROBERT 1994 18 POZNAŃ UAM POZNAŃ M M18 1 00:19:45 00:57:23 00:37:22 00:00:51 00:00:36 01:55:57,50

2 MICHALAK ŁUKASZ 1993 19 POZNAŃ UAM POZNAŃ M M18 2 00:17:54 00:59:06 00:40:06 00:00:58 00:00:36 01:58:41,35

3 GLIŃSKI JAKUB 1993 19 WROCŁAW JUVENIA WROCŁAW M M18 3 00:18:05 00:59:00 00:40:15 00:00:54 00:00:41 01:58:55,30

………………………………………………………………….

5 KOWALSKI PATRYK 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 5 00:21:43 00:59:39 00:38:50 00:01:08 00:00:37 02:01:56,40

7 TOMASZEWICZ DAMIAN 1993 19 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 7 00:22:21 00:58:57 00:42:03 00:01:15 00:00:45 02:05:20,80

8 KOSMALA MACIEJ 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 8 00:19:50 01:02:47 00:41:56 00:01:03 00:00:36 02:06:11,30

10 KLUCZYK ARTUR 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 10 00:22:26 01:01:04 00:45:37 00:01:26 00:00:44 02:11:17,25

11 DARMETKO TOMASZ 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 11 00:27:29 01:15:31 00:46:30 00:01:25 00:00:43 02:31:37,30

12 SZUDZIK PRZEMYSŁAW 1994 18 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M18 12 00:19:43 01:26:30 00:46:25 00:01:18 00:00:37 02:34:33,00

Akademickie Mistrzostwa Polski

Mężczyźni

1 KUSTER SYLWESTER 1985 27 RUMIA UKS TRI-SAUCONY RUMIA M MPA-M 1 00:17:56 00:54:31 00:31:10 00:00:49 00:00:30 01:44:56,15

2 KAŹMIERCZAK MATEUSZ 1990 22 WARSZAWA UKS BIELANY M M20 1 MPA-M 2 00:18:00 00:54:23 00:32:47 00:00:52 00:00:31 01:46:34,25

3 RAK MATEUSZ 1990 22 RUMIA UKS TRI-SAUCONY RUMIA M M20 2 MPA-M 3 00:17:56 00:54:26 00:34:32 00:00:56 00:00:33 01:48:22,70

……………………………………………………………….

6 NAJMOWICZ SEBASTIAN 1991 21 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON M M20 10 MPA-M 6 00:18:50 01:02:25 00:39:27 00:01:25 00:01:03 02:03:09,85

10 ŁACH DAWID 1988 24 OLSZTYN WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON M MPA-M 10 00:20:57 01:00:10 00:46:25 00:01:34 00:01:14 02:10:19,20

Kobiety

1 JERZYK AGNIESZKA 1988 24 LESZNO REAL 64-STO K MPA-K 1 00:20:02 01:00:52 00:36:32 00:00:47 00:00:33 01:58:46,35

2 OTWOROWSKA MAŁGORZATA 1990 22 SZCZECIN IRONMAN CS SZCZECIN K K20 1 MPA-K 2 00:19:04 01:01:46 00:36:59 00:00:53 00:00:33 01:59:13,85

3 MIELNIK MAGDALENA 1991 21 WARMIŃSKO-MAZURSKI KS TRIATHLON K K20 2 MPA-K 3 00:19:34 01:01:14 00:37:24 00:00:54 00:00:33 01:59:38,65

Puchar Polski weteranów (40-49 lat)

1 GARDNER JACEK 1964 48 LKS VICTORIA ZABOSTÓW M M40 1 00:25:01 00:56:51 00:39:03 00:01:10 00:00:49 02:02:53,80

2 ZACH PAWEŁ 1968 44 WARSZAWA ENTRE.PL TEAM M M40 2 00:26:43 00:58:32 00:38:07 00:01:17 00:00:49 02:05:26,85

3 MAZURKIEWICZ MAREK 1966 46 KRAKÓW YMCA KRAKÓW M M40 3 00:22:20 00:59:08 00:42:52 00:01:07 00:00:47 02:06:14,40

……………………………………………….

5 TOŁWIŃSKI BOGUSŁAW 1968 44 ELBLĄG MKS TRUSO ELBLĄG M M40 5 00:25:20 00:59:54 00:43:54 00:01:24 00:00:53 02:11:26,95

10 WACŁAWSKI KRZYSZTOF 1965 47 IŁAWA SSP ORKA IŁAWA M M40 10 00:27:54 01:02:02 00:44:32 00:01:47 00:01:12 02:17:26,70

11 TYSZKIEWICZ RAFAŁ 1970 42 BISKUPIEC COLUMBIA M M40 11 00:26:35 01:05:38 00:45:16 00:02:03 00:01:47 02:21:18,10

12 FURMAN MACIEJ 1971 41 SUSZ UKS TRS SUSZ M M40 12 00:28:12 01:04:51 00:47:51 00:01:32 00:00:54 02:23:19,40

Puchar Polski weteranów (50-59 lat)

1 WRÓBLEWSKI MIECZYSŁAW 1956 56 WROCŁAW UAM POZNAŃ M M50 1 00:26:58 00:58:23 00:47:55 00:01:19 00:00:56 02:15:31,15

2 GULCZYŃSKI KRZYSZTOF 1960 52 CIECHANÓW M M50 2 00:29:18 00:58:46 00:45:50 00:01:27 00:01:00 02:16:20,50

3 KUBICKI LESZEK 1953 59 WŁOCŁAWEK WIRCOM SP. Z O.O. M M50 3 00:22:41 01:02:31 00:49:07 00:01:32 00:01:12 02:17:03,40

……………………………………………………

4 RYDECKI KAROL 1960 52 ELBLĄG ENDUROMAN ELBLĄG M M50 4 00:33:12 01:05:22 00:42:38 00:02:29 00:01:36 02:25:16,90

6 WACŁAWSKI GRZEGORZ 1958 54 IŁAWA M M50 6 00:30:24 01:12:25 00:48:41 00:02:33 00:01:24 02:35:26,10

Puchar Polski weteranów (60-69 lat)

1 GÓRNY MARCIN 1952 60 SUSZ UKS TRS SUSZ M M60 1 00:34:05 01:13:41 00:57:29 00:02:22 00:01:25 02:49:03,00

Klasyfikacja sztafet

1 VIP TEAM STAŃKO ROBERT CEBULA MAREK MĘŻYDŁO ANTONI 00:28:42 00:58:23 00:44:36 02:13:15

2 EPIDEMIA CYKLOZY MTB SUSZ GÓRNY JANUSZ PANEK WOJCIECH AUGUSTYNIAK MARIUSZ 00:35:20 01:04:48 00:42:13 02:23:54

3 GMINA CHEŁMŻA KALISZ ANDRZEJ CZARNECKI JACEK ZAJĄKAŁA JERZY 00:31:16 01:14:29 00:51:36 02:38:54

Klasyfikacja dzieci

Chłopcy

Do 11 lat

1 PARTYKA PIOTR 2001 11 DELF GRYFINO M10 00:10:43

2 GRZELAK IGOR 2002 10 MLUKS TRIATHLON KOŁO M10 00:11:26

3 JANASZEWICZ MATEUSZ 2001 11 DELF GRYFINO M10 00:11:41

………………………………………………………………………….

5 ZIELSKI OLIWIER 2001 11 SSP ORKA IŁAWA M10 00:12:19

12-13 lat

1 RUDZIŃSKI JAKUB 1999 13 DELF GRYFINO M12 00:11:07

2 BERNACIAK WOJCIECH 1999 13 GNIEZNO M12 00:11:17

3 JARLIŃSKI MICHAŁ 1999 13 SSP ORKA IŁAWA M12 00:11:28

………………………………………………..

8 DZIK SZYMON 2000 12 SSP ORKA IŁAWA M12 00:12:21

9 ZENTARSKI JAKUB 1999 13 SSP ORKA IŁAWA M12 00:12:49

11 KOSSEK FILIP 1999 13 SSP ORKA IŁAWA M12 00:13:5

14-16 lat

1 OLIWA MICHAŁ 1997 15 BIURO PODRÓŻY AS SZCZECIN M14 00:09:46

2 MISIAK MICHAŁ 1997 15 WŁOCŁAWEK M14 00:10:54

3 LENARTWOICZ PAWEŁ 1997 15 MLUKS TRIATHLON KOŁO M14 00:10:55

……………………………………………………….

4 KUDYK MATEUSZ 1996 16 SSP ORKA IŁAWA M14 00:11:40

6 ŻELAZIŃSKI BARTEK 1998 14 SSP ORKA IŁAWA M14 00:12:39

7 CICHOWSKI PATRYK 1998 14 SSP ORKA IŁAWA M14 00:12:51

8 BANACH MICHAŁ 1998 14 SSP ORKA IŁAWA M14 00:13:27

9 OLSZEWSKI MACIEJ 1998 14 SSP ORKA IŁAWA M14 00:13:47

Dziewczęta

Do 11 lat

1 SANECKA JULIA 2001 11 DELF GRYFINO K10 00:10:35

2 SOBCZAK MARTYNA 2001 11 DELF GRYFINO K10 00:11:33

3 SOBIESIŃSKA ZUZANNA 2001 11 BRODNICA K10 00:13:03

…………………………………………..

5 GRANICA JOANNA 2002 10 SSP ORKA IŁAWA K10 00:15:41

12-13 lat

1 ZYGMUNT MARTA 1999 13 MLUKS TRIATHLON KOŁO K12 00:10:23

2 DĄBROWSKA ALICJA 1999 13 NOWE MIASTO LUBAWSKI K12 00:12:13

3 ŻUK MAŁGORZATA 2000 12 GÓRZNO K12 00:12:30

14-16 lat

1 PRZYBYLSKA IGA 1998 14 MLUKS TRIATHLON KOŁO K14 00:12:52

2 NIKIEL NATALIA 1997 15 SUSZ K14 00:13:13

3 GÓRNA AGATA 1996 16 BRODNICA K14 00:13:17 

Informacja ukazała się 18 sierpnia 2012 roku na portalu WAMA-SPORT

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn