OOM Lubuskie Kruszwica 2019 – Doskonały występ MOS Ełk, fenomenalne czwórki

W Kruszwicy odbyła się w weekend 26/28 lipca) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w wioślarstwie. Doskonały występ zanotowali wodniacy MOS Ełk, którzy zdobyli aż pięc medali: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Wszyscy bili brawo świetnie przygotowanym do imprezy ełczanom, którzy co chwile odbierali nagrody. Miła niespodzianka i ogromna satysfakcja. Wir Iława tym razem bez medalu, ale z miejscami w finałach A.

Znakomicie wypadły ełckie czwórki podwójne. Juniorki młodsze: Aleksandra Kosiorek, Wiktoria Gredel, Kamila Perczak, Izabela Pajewska zdobyły złoto w wyścigu ze sternikiem (Szymon Zyskowski) i brąz bez sternika. Juniorzy młodsi (Dawid Chróścielewski, Dawid Seroka, Jacek Bagiński, Michał Synowiec) zanotowali jeszcze lepszy bilans. Mistrzostwo ze sternikiem (Szymon Zyskowski) i wicemistrzostwo bez sternika. Srebrny medal w skiffie wywalczyła Maria Żukowska. Z iławian najbliżej podium był dwójka podwójna: Paulina Józefowicz/Julia Panuś, zajmując czwarte miejsce, Paulina była także czwarta w jedynce.