Młodzieżowe MP i MP Młodzików Poznań 2019 – MOS Ełk i Wir Iława tym razem bez łupów

W weekend (3/4 sierpnia) na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w wioślarstwie. Startowali reprezentanci dwóch sekcji warmińsko-mazurskich: UKS Wir Iława i UKS MOS Ełk. Tym razem medalu nie zdobyliśmy, najbliżej podium był w MMP Bartosz Pietrewicz (Wir Iława), który w finale A zajął czwarte miejsce.

Na szóstej pozycji rywalizację zakończyła w jedynce młodziczek Aleksandra Sagan (Wir), dwójka podwójna młodzików z Iławy: Michał Bakirzyński/Maciej Osiecki oraz czwórka podwójna dziewcząt Wir-u: Anna Krezymon, Zuzanna Gaudyn, Karolina Kułkakowska, Bogumiła Ryś.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej

4 Bartosz Pietrewicz (Wir Iława)

Dwójka podwójna mężczyzn

Szymon Piekarski/Adam Sinocha (MOS Ełk) – nie ukończyli finału B – awaria sprzętu