Braniewo

 • WAMA-SPORT Historia - Sparta Braniewo wicemistrzem Polski młodziczek - Łzy po finale, ale to ogromny sukces

  To był dla siatkarek STS Sparta Braniewo jeden z najważniejszych weekendów u progu sportowej przygody. W Człuchowie walczyły w finałowym turnieju Mistrzostw Polski młodziczek i odniosły ogromny sukces zdobywając srebrne medale. Po meczu finałowym płakały, bo nie udało się zdobyć złota. Przegrały z Libero Starogard 1:2 (-20,24,-12). Oczywiście szkoda, bo walka była równa. gdy jednak emocje opadną, dotrze do nich skala tego osiągnięcia.

 • Czy rankingi to cała prawda? - Wszystko i tak rozstrzyga się w ringu

  Polski Związek Bokserski prezentuje rankingi za miniony rok we wszystkich grupach wiekowych. Warmia i Mazury nie należą do potentatów ale na listach mamy swoich przedstawicieli, nawet na eksponowanych pozycjach. Dotyczy do głównie młodszych kategorii. Tym większe uznanie dla pracy w takich klubach jak: PKS Gwardia Szczytno, KSW Tygrys Elbląg, LKS Niedźwiedź Kętrzyn, UKS Junior Świątki, MKS Mazur Ełk, MOS Zatoka Braniewo, FWF Boks Olsztyn, Olympia Lidzbark Warmiński.

 • Bieg i Marsz z okazji Dnia Kobiet Malbork 2020 – Adam Serocki pierwszy przerwał taśmę

  W niedzielę (8 marca) w Malborku odbył się Bieg i Marsz z okazji Dnia Kobiet. Rywalizowało około 300 uczestników, w tym wielu z województwa warmińsko-mazurskiego głównie z Elbląga i Braniewa. Bieg na dystansie 5.2 km wygrał Adam Serocki z Elbląga, a trzeci na mecie był Krzysztof Prochna (Frombork). Obaj panowie zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w kat. wiekowej 40/49.

 • Malborska Liga Biegowa i Maszerująca (4) 2019/20 – Piotr Zienkiewicz na podium i to dwa razy

  W minioną niedzielę (23 lutego) odbył się czwarty etap Malborskiej Ligi Biegowej i Maszerującej. Startowali mieszkańcy Elbląga, Braniewa, Pasłęka, Młynar i Fromborka. W biegu na 5 km trzecie miejsce w open i pierwsze w kat. M45/49 zajął Piotr Zienkiewicz z Młynar. W nordic walking drugi w open i kat. 40/49 był Marcin Jankowski (Elbląg), wśród pań najszybsza okazała się Asia Gibas (Elbląg), triumfatorka kat. 40/49.

 • Grand Prix Gdynia Bieg Urodzinowy 2020 – Na „5” Kujawa przed Ossowskim, na dychę Aleksandra Lisowska – druga

  W niedzielę (16 lutego) w Gdyni odbył się Bieg Urodzinowy – Grand Prix tego miasta. Znakomicie wypadli zawodnicy województwa warmińsko-mazurskiego. Dystans 5 km najszybciej pokonał Wiktor Kujawa (AZS UWM Olsztyn) przed Jakubem Ossowskim (Elbląg). Oba wygrali dubletem kat. M25. Na dystansie 10 km drugie miejsce w open kobiet zajęła Aleksandra Lisowska (AZS UWM Olsztyn) – triumfatorka kat. K30.

 • Otwarte Mistrzostwa Gdyni 2020 – Medale Zatoki i Truso

  W niedziele (2 lutego) odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gdyni w judo. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych U-10, U-12, U-14. Wprawdzie w klasyfikacji tzespołowej triumfowali gospodarze – Galeon Gdynia, ale dużo indywidualnych sukcesów odniesli młodzi zawodnicy Zatoki Braniewo i Truso Elbląg.

 • Malborska Liga Biegowa i Maszerująca (3) 2020 – Aktywni przez cały rok

  W niedzielę (26 stycznia) odbyła się trzecia impreza cyklu Powiatowej Malborskiej Ligi Biegowej i Maszerującej. Duża grupę uczestników stanowili mieszkańcy: Elbląga, Braniewa i Pasłęka. W rywalizacji biegaczy reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego odnieśli dwa zwycięstwa w kategoriach. Alicja Wądołowska (Braniewo) była pierwsza w kat. 16/19, a Ireneusz Tarasiewicz (Wójtowo) triumfował w kat. 60/64.

 • 6 Ćwierćmaraton Komandosa Słupsk 2020 – W umundurowaniu i balastem na plecach

  W sobotę (25 stycznia) w Słupsku odbył się 6 Ćwierćmaraton Komandosa, impreza nawiązująca do kultowej imprezy w Kokotku. Spotkała się z dużym zainteresowaniem, a dystans 10,5 km nie był tak wymagający jak pewny maraton. Warto jednak pamiętać, że uczestnicy w głównej rywalizacji mieli na sobie mundur polowy, wojskowe buty i plecak (10 kg). Z powodzeniem startowali reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego.

 • Sprintem po Starówce na orientację (4) Elbląg 2020 – Mocny desant z Giżycka

  Ponad sześćdziesięciu miłośników biegania wzięło udział w sobotę (11 stycznia)w czwartych w sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem, impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf, rozegrana została na Starym Mieście. Pogoda dopisała.

 • III Zimowy Bieg i Marsz na rzecz WOŚP Dzierzgoń 2020 – Jakub Ossowski i Mariusz Szarszunowicz pierwsi na mecie

  W niedzielę (12 stycznia) w Dzierzgoniu odbył się III Zimowy Bieg i Marsz na rzecz WOŚP. Biegacze rywalizowali na 13.4 km i 5.5 km, kijkarze na 5.5 km. Z powodzeniem startowali mieszkańcy: Pasłęka, Elblaga, Braniewa, Ornety, Olsztyna i Tolkmicka. Bieg na dłuższym dystansie wygrał elblążanin Jakub Ossowski (pierwszy w kat. 20/29), na szóstym miejscu finiszował Patryk Sanecki (Pasłęk) – drugi w kat. 30/39.

 • IV Sztumski Sylwestrowy Bieg Wieczorny 2019 – Jakub Ossowski pierwszy na celowniku

  W poniedziałek (30 grudnia) odbył się IV Sztumski Sylwestrowy Bieg Wieczorny i Marsz Nordic Walking. Rywalizowało ponad 200 uczestników, a w głównych rolach wystąpili reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwszy na celowniku był Jakub Ossowski (Elbląg). Czolowa trójka na mecie wyłączona została z klasyfikacji w kategoriach. A w nich tez znaleźlismy się na podium.

 • Turniej Mikołajkowy "Z prezentami na tatami" Olsztyn 2019 (wyniki) – Pierwszy, a dla wielu kolejny krok

  W niedzielę (22 grudnia) w olsztyńskiej hali Urania odbył się coroczny Turniej Mikołajkowy dzieci w judo "Z prezentami na tatami" organizowany przez Gwardię Olsztyn. Został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i był dofinansowany przez Gminę Olsztyn. Na starcie stanęło ponad 120 judoków z klubów województwa warmińsko - mazurskiego (Ełk, Filipów, Szczytno, Olsztyn, Ostróda, Braniewo, Elbląg) oraz Bydgoszczy.

 • Sylwester na sportowo w Gminie Stegna Mikoszewo 2019 – Do wyboru: bieg, nordic walking i cyklosport - wszędzie sukcesy

  W niedzielę (30 grudnia) w Mikoszewie (Gmina Stegna) odbyła się impreza pod hasłem „Sylwester na sportowo". Uczestnicy, a było ich ponad 200 mieli do wyboru bieg (5 km), marsz z kijkami (5 km) lub wyścig kolarski (15 km). Zainteresowanie było duże, wszyscy chcieli sprawdzić formę przed sylwestrowymi szaleństwami. W licznych składach zjawili się mieszkańcy: Elbląga, Braniewa i Pasłęka.

 • Białystok, Płock, Bydgoszcz, Gdańsk – Pierwsze medale, pierwsze radości

  Prawie w każdy weekend najmłodsi judocy sekcji okręgu warmińsko-mazurskiego uczestniczą w turniejach dziecięco-młodzieżowych. Imprez jest coraz więcej, można więc sprawdzić umiejętności nabyte podczas treningów. Prezentujemy medalistów rozegranych ostatnio turniejów w Białymstoku, Płocku, |Bydgoszczy i Gdańsku. Na podium stawali adepci z Elbląga, Ełku, Ostródy i Braniewa.

 • II Powiatowa Liga Malborska Biegowa i Maszerująca (2) – Szybki bieg Zienkiewicza i marsz Gibas

  W niedziele (15 grudnia) odbyła się druga impreza cyklu Powiatowa Liga Malborska Biegowa i Maszerująca. Stałymi bywalcami są reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, głównie z Elbląga, Braniewa i Pasłęka. W biegu na 5 km czwarte miejsce w ioen i pierwsze w M45/49 zajął Piotr Zienkiewicz z Młynar. Triumfatorką nordic walking wśród pań została Asia Gibas z Elbląga (kat..40/49).

 • Bieg Św. Mikołaja Nowy Staw 2019 – Tomasz Wilbik na podium, Krzysztof Stachórko najszybszym piechurem

  W Nowym Stawie (województwo pomorskie) odbył się w sobotę (14 grudnia) Bieg Św. Mikołaja, w którym uczestniczyło ponad 130 biegaczy i kilkunastu piechurów. W czołowej piątce znalazło się trzech reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego. Trzeci był Tomasz Wilbik (Braniewo) zwycięzca kat. 30/39, czwarty Sylwester Syrocki (Elbląg) drugi w kat. 40/49. piaty Piotr Satkiewicz (Pasłęk) – drugi w kat. 20/29.

 • 90 MP Seniorów Opole 2019 – Tomasza Gryckiewicz i Paweł Obuchowicz jednak bez medalu

  W Opolu trwają od niedzieli (24 listopada) 90 Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie. Do rywalizacji zgłosiło się prawie 150 pięściarzy, w tym kilku z województwa warmińsko-mazurskiego. Najliczniej obsadzona kategorią jest waga do 69 kg, gdzie boksowali: Tomasz Gryckiewicz (Olsztyński Boks) i braniewianin Paweł Obuchowicz (Tygrys Elbląg).Obaj  wygrali po 2 walki, znaleźli się w ćwierćfinale, ale następna baeiera była nie do pokonania.

 • XXIX Turniej im. Antoniego Reitera Gdańsk 2019 – Medale w silnej konkurencji

  W sobotę (16 listopada) w Gdańsku odbył się XXIX TURNIEJ im. ANTONIEGO REITERA. Rywalizowało ponad 600 zawodników z 62 klubów, z Polski, Rosji, Czech, Ukrainy i Szwecji. Startowali też młodzi judocy z Elbląga, Braniewa i Olsztyna. Złote medale zdobyli: w U11:Zuzanna Sielska,w U13 Aleksandra Kocięba, w U15 Urszula Zdunek (wszystkie UKS Olimpia Judo Elbląg), Tymoteusz Lic (UKS Tomita Elbląg) i Kinga Machnowska (Zaroka Braniewo)

 • OTK Skrzatów (U12) Braniewo 2019 – Warmia i Mazury w dalekim tle

  W Braniewie odbył się w miniony weekend (16/18 listopada) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny (w grupach). Z sześciu reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego zaledwie jeden – Igor Piotrowski zdołał z drugiego miejsca awansować do fazy play off, gdzie zresztą przegrał w ćwierćfinale. W deblu jedna rundę przeszli piszanie Antoni Łukaszewicz i Tymoteusz Wszołek, ale trafili na najsłabsza parę. Słowem próba sił naszych 12-latków wypadła kiepsko.

 • II Powiatowa Malborska Liga Biegowa i Maszerująca – Sporo miejsc na podium

  W minioną niedzielę (17 listopada) odbyła się pierwsza impreza z cyklu II Powiatowa Malborska Liga Biegowa i Maszerująca. W biegu najwyższe siódme miejsce w open zajął Piotr Zienkiewicz (Młynary), który wygrał kat M45/49. Ponadto w swoich kategoriach zwyciężyli: Michał Kurowski  (Elbląg) w M30/34, Karolina Godzińska (Milejewo) w K20/24 i Alicja Wądołowska (Braniewo) w K16/19. Trzecia w kat K45/49 była Małgorzata Tamkun-Pawłowska (Braniewo).