giżycko

 • WAMA-SPORT Historia - Wielkie dni MBSW/UKŻR Giżycko – Przejrzyjcie na oczy, tu tkwi prawdziwy sport

  Tak jak Sportowe Spółki Akcyjne niszczą sport, tak starają się go utrzymać na powierzchni inicjatywy społeczne – kluby działające w formie tak krytykowanych w ostatnich latach stowarzyszeń. Tam nie ma pytań: za ile kogo można sprzedać, tam trwa permanentna praca, gdzie na równi ze szkoleniem idzie w parze wychowanie przez sport. Mam nadzieję, że niebawem ludzie przejrzą na oczy i to docenią. A przykładów jest wiele, choćby MBSW/UKŻR Giżycko.

 • WAMA-SPORT Historia - 27 BMW Opti Team Cup 2014 – Iława i Giżycko mogą być dumne!

  Zespól Polski wygrał w Berlinie prestiżowe regaty BMW Opti Team Cup 2014 – traktowane jako Drużynowy Puchar Europy. Sukces tym bardziej radosny, że w ekipie znalazło się aż trzech młodych żeglarzy z Warmii i Mazur: Filip Szmit z UKŻR/MBSW Giżycko oraz Paweł Abramowicz i Jakub Gołębiowski z SSW MOS Iława. Trenerem zespołu był szkoleniowiec z Iławy Marek Karbowski.

 • WAMA-SPORT Historia – Hokej na Warmii i Mazurach – Dzisiaj mało już kto pamięta...

  O tym, że w regionie warmińsko-mazurskim rozwijał się hokej na lodzie pamiętają tylko nieliczni. Tymczasem po drugiej wojnie światowej na tych terenach osiedliło się wielu Polaków - Wilniuków. Tam hokej był bardzo popularny, próbowali więc go przenieść na olsztyński grunt. Zapał był i od razu powstały trzy sekcje w Olsztynie: Gwardia, Budowlani i AZS.. Były też: Drwęca Nowe Miasto, Mazur Mrągowo, Mewa Giżycko, LZS Wilkasy, Orzeł Kętrzyn.

 • MP Masters Warszawa 2020 – Dominacja Vikingów i Czarnych Panter

  Na torze Stegny w Warszawie odbyły się w weekend (29 lutego/1 marca) Mistrzostwa Polski Masters w łyżwiarstwie szybkim. Startowali weterani powyżej 40 roku życia. Jak zwykle świetnie spisali się reprezentanci UKS Viking Elbląg i GSŁ Czarne Pantery Giżycko. Ich dorobek medalowy jest imponujący. Rekordzistą był Robert Swiatkowski (UKS Viking), który w klasyfikacjach open i kategoriach wiekowych na dystansach zdobył 6 medali: 4 złote i po 1 srebrnym i brązowym.

 • Mistrzostwa Województwa Strażaków Ostróda 2020 – Tym razem Giżycko

  W piątek (28 lutego) w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się turniej finałowy XXI Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Strażaków. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn komend miejskich i powiatowych, które wcześniej przebrnęły przez eliminacje. Tytułu bronili gospodarze, ale tym razem zajęli dopiero 5 miejsce. Tytuł zdobyła KP PSP Giżycko po zwycięstwie w finale nad KP PSP Szczytno 2:0.

 • Puchar Polski MMA Sochaczew 2020 – Mocne akcenty Warmii i Mazur

  W sobotę (29 lutego) w Sochaczewie odbył się Puchar Polski MMA dedykowany Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Były to pierwsze zawody w ramach nowego projektu „Wojownicy Ojczyzny. Tradycyjnie wśród ponad 300 startujących zawodników nie zabrakło dużej grupy reprezentującej formacje mundurowe, którzy dodatkowo walczyli o Puchar defence24.pl. Tu 3 miejsce zajął Andrzej Bortkiewicz (Orzysz, 15. Brygada Zmechanizowana w Giżycku) - Masters do 88 kg.

 • Mistrzostwa Województwa Strażaków Olsztyn 2020 – Jacek Baczewski i KP PSP Nidzica

  W Olsztynie odbyły się XXI Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków w Tenisie Stołowym. Rywalizowało 43 zawodników z 11 Komend Miejskich i Powiatowych PSP. W turnieju indywidualnym zwyciężył Jacek Baczewski (Giżycko) przed Bogdanem Wojtasem (Elbląg) i Krzysztofem Buczyńskim (Braniewo). Drużynowo triumfowała KP PSP Nidzica przed KP PSP Giżycko i KM PSP Elbląg 1

 • Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich Giżycko 2020 – Dużo młodych talentów

  W Giżycku odbyła się w sobotę (29 lutego) odbyła się 7. edycja "Turnieju Karate Shinkyokushin o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich". W hali Centralnego Ośrodka Sportowego, swoje walki stoczyło łącznie 154 karateków z ośmiu ośrodków: Giżycka, Ełku, Grajewa, Ostrołęki, Lidzbarku Warmińskiego, Bartoszyc, Szczytna i Suwałk. Z dobrej strony pokazali się karatecy sekcji warmińsko-mazurskich.

 • Giżycka Grupa Regatowa w Hiszpanii - Ponad 300 łódek , a Mateusz Gigielewicz 17, Wojciech Klimaszewski szóstym laserowcem

  W zakończonych w niedzielę (8 marca) wielkich regatach OptiOrange Valencia 2020 bardzo dobrze wypadł Mateusz Gigielewicz (Giżycka Grupa Regatowa), który zajął 17 miejsce w gronie prawie 330 łódek. 41 miejsce wywalczył jego kolega klubowy Patryk Chełkowski. Tydzień wcześniej w Andaluzji startował w klasie Laser Standard żeglarz z Giżycka Wojciech Klimaszewski zajmując szóstą lokatę

 • W lidze młodziczek – Faworytki górą, dobra forma MTS Giżycko

  W 8 kolejce spotkań ligi wojewódzkiej młodziczek dwa czołowe zespoły odniosły wysokie zwycięstwa. MKS Truso Elbląg pokonał UKS Jaćwingowie 30:8 (18:2) – mecz rozegrano awansem, a MLKS Czarni Olecko rozgromił UKS SP Rozogi 44:7 (22:1). Najciekawiej było w Elblągu, gdzie KS Meble Wójcik przegrał z MTS Giżycko 19:29 (11:14), Dzięki temu szczypiornistki z Giżycka wysunęły się na trzecie miejsce.

 • W III lidze – Team Cresovia idzie do przodu i czeka na wizytę lidera

  Wszystkie cztery spotkania sobotniej (7 marca) przedostatniej kolejki spotkań III ligi zakończyły się w trzech setach, co nie znaczy, że zabrakło emocji. Szczególnie dużo wrażeń dostarczył mecz czołowych drużyn rywalizujących o medale. Coraz wyższe aspiracje zgłaszają siatkarze z Górowa Iławeckiego, którzy pokonali w meczu na szczycie Masurię Giżycko. Suchy wynik nie oddaje dramaturgii wydarzeń . Każdy set był bardzo zacięty, gospodarze świetnie rozgrywali końcówki.

 • 3 Grand Prix Młodzików Sepólno Krajeńskie 2020 – Natalia Bogdanowicz wygrała wszystko, Artur Gromek dotarł do finału - piękny sukces Lidzbarka Warmińskiego

  W Sępólnie Krajeńskim odbywał się w weekend (6/8 marca) 3 Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików.Piękny sukces odnieśli młodzi zawodnicy KSTS Lidzbark Warmiński - podopieczni trenera Zbyszka Pietkiewicza. Natalia Bogdanowicz wygrała rywalizacje młodziczek pokonując w finale nr 1 Natalię Gaworską (AZS UW Wrocław 3:0. Do finału turnieju chłopców dotarł Artur Gromek. Dopiero tu zatrzymał go rywal z Jarosławia Dawid Jadam, wygrywając 3:1.

 • W lidze wojewódzkiej młodziczek – Niespodzianka w Giżycku

  W niedziele (1 marca) w lidze wojewódzkiej młodziczek doszło do największej niespodzianki w rozgrywkach. Zespół MTS Giżycko odniósł zwycięstwo nad niepokonana siódemka Truso Elbląg 23:22 (10:10). Bardzo zacięte spotkanie. Bramki zdobyte przez Dominikę Chełkowską i Maję Zawadkę dały gospodyniom trzybramkową przewagę. Agata Kowalska zdołała tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

 • MP Młodzików i Młodzieżowców Białystok 2020 – Medale tylko w sztafetach

  W Białymstoku zakończyły się w niedziele (1 marca) Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowców w short tracku. Startowali łyżwiarze trzech sekcji z województwa warmińsko-mazurskiego: KS Orzeł Elbląg, UKS Short Track MOSiR Giżycko i WMKS Olsztyn. Plonem startu są tylko brązowe krążki w sztafetach, warto jednak pamietać, że obsada w tych konkurencjach jest kadłubowa.

 • W lidze młodziczek – Mistrzem został UKS Olimp Bartoszyce

  W Mrągowie odbył się w weekend (29 lutego/1 marca) drugi finałowy turniej mistrzostw województwa młodziczek w siatkówce. Przed rozpoczęciem gry sytuacja była arcyciekawa bowiem trzy zespoły miały jednakową liczbę punktów i wszystkie aspirowały do tytułu. Szanse wykorzystały siatkarki UKS Olimp Bartoszyce. Wygrały w Mrągowie wszystkie mecze do zera i zasłużenie zdobyły złote medale.

 • W III lidze – KPS Gietrzwałd pozostaje faworytem, Team Cresovia pewny miejsca na pudle

  W III lidze zespoły ścisłej czołówki mają rozegranych tyle samo spotkań i tabela stała się od razu bardziej czytelna. Zdecydowanym faworytem do mistrzostwa pozostaje obrońca tytułu – KPS Gietrzwałd, który ma dwa punkty przewagi na trzy kolejki przed końcem. W niedzielę (1 marca) siatkarze KPS bardzo surowo potraktowali nowicjusza ze Szczytna. W najbardziej interesującym meczu Team Cresovia Górowo Iławeckie wygrał w Ełku jest bardzo blisko zdobycia medalu.

 • Ogólnopolskie Zawody Rankingowe Białystok 2020 – Michalina Wawer bezkonkurencyjna

  W Białymstoku odbyły się 28/29 lutego finałowe Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short tracku. Z trzech klubo województwa warmińsko-mazurskiego ( UKS Short Track MOSiR Giżycko, Orzeł Elbląg, WMKS Olsztyn). Zdecydowanie najlepiej wypadli łyżwiarze z Giżycka, bo tylko oni stawali na podium. Indywidualnością imprezy była juniorka D Michalina Wawer, która wygrała wszystkie trzy dystanse i oczywiście klasyfikacje generalną tych zawodów i całego cyklu.

 • Kinder+Sport (3) Giżycko 2020 – Mocne pozycje faworytów

  W miniony weekend (22/23 lutego) w Giżycku odbył się trzeci w tym sezonie turniej eliminacyjny mini siatkówki Kinder+Sport. Z sześciu konkurencji w pięciu triumfowali liderzy klasyfikacji generalnych. W dwójkach chłopców UKS Trójka 1 Gołdap, w trójkach i czwórkach dziewcząt UKS Czwórka Giżycko, w trójkach chłopców: IKS Atak Elbląg i w czwórkach chłopców UKS Lechowo.. Jedynie w dwójkach dziewcząt wygrała Omega Mrągowo, a liderem jest UKS Czwórka Giżycko.

 • MŚ Juniorów DN i Ice-Opti Orsasjon 2020 – Mateusz Gigielewicz mistrzem świata open, Anielka Graczyk i Maria Konarzewska- złote dziewczyny

  W Szwecji zakończyły się w czwartek (20 lutego) Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów klasie DN i Ice-Opti. Jak mozna było przewidzieć walka toczyła sie między bojerowcami Polski i Estonii - poęgą w kategoriach młodziezowych. Biało-czerwonych swietnie reprezentowali żeglarze lodowi Warmii i Mazur. Mistrzem świata w Ice Opti zostal Mateusz Gigielewicz (Gizycka Grupa Regatowa), druga była Anielka Graczyk (OKŻ Olsztyn) - mistrzyni świata wśród dziewcząt.

 • Finał Ligi Wojewódzkiej Młodziczek (1) Bartoszyce 2020 – Trójka nadal z równymi szansami

  W niedzielę (16 lutego) w Bartoszycach odbył się pierwszy finałowy turniej Ligi Wojewódzkiej Młodziczek. Wprawdzie wszystkie mecze zakończyły się po dwóch setach, ale walka była bardzo zacięta. Na tyle, że trzy zespoły: MUKS Omega Mrągowo, UKS Olimp Bartoszyce, KS MOSiR Giżycko zgromadziły tę sama liczbę punktów z identycznym bilansem setów (o kolejności decydowały małe punkty).