iława

 • WAMA-SPORT Historia – Dlaczego nie lubię ligowego futbolu (2011) – Tu nic się nie zgadza

  Zdążyliście się Państwo zorientować, że nie jestem fanem ligowego futbolu w Polsce. Nie dlatego, że nie lubię tej dyscypliny. Przeciwnie, poświęciłem jej wiele lat życia. Trudno jednak zaakceptować to, co dzieje się w ostatnich latach. Nie można tolerować patologii od korupcji począwszy na zupełnej beztrosce  w prowadzeniu klubów, funkcjonujących na granicy bankructwa skończywszy.

 • WAMA-SPORT Historia - „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Warszawa 2016 – Chłopcy SSP 4 Iława zagrali jak z nut, są najlepsi w Polsce

  W Warszawie odbywał się w „majówkę” (30 kwietnia/2 maja) finałowy turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych (U-12 i U-10) przystąpili mistrzowie województw (dziewczęta i chłopcy). Prze półtora dnia trwały eliminacje i faza play off. Do końca  na placu boju pozostali tylko najlepsi, wśród nich chłopcy SSP 4 Iława, którzy na Stadionie Narodowym pokonali w meczu o złoto MUKS Halny Kamienica w rzutach karnych 3:2. W czasie gry było 1:1.

 • WAMA-SPORT Historia - Jeziorak Iława. 1945... dzieje bez końca

  6 grudnia 1945 roku związek zawodowy kolejarzy postanowił założyć pierwszy w mieście klub sportowy. Początkowo nosił on nazwę Związkowy Klub Sportowy „Jeziorak”, by po roku zmienić ją na Warmia Iława. Także kolejny rok przyniósł zmianę nazwy. I tak w 1947 jedyna istniejąca sekcja (piłkarska) otrzymała nazwę Kolejarz. Pozostała ona niezmienna przez dziesięć lat, do roku1957. Wtedy też postanowiono powrócić do nazwy Jeziorak.

 • WAMA-SPORT Historia - 27 BMW Opti Team Cup 2014 – Iława i Giżycko mogą być dumne!

  Zespól Polski wygrał w Berlinie prestiżowe regaty BMW Opti Team Cup 2014 – traktowane jako Drużynowy Puchar Europy. Sukces tym bardziej radosny, że w ekipie znalazło się aż trzech młodych żeglarzy z Warmii i Mazur: Filip Szmit z UKŻR/MBSW Giżycko oraz Paweł Abramowicz i Jakub Gołębiowski z SSW MOS Iława. Trenerem zespołu był szkoleniowiec z Iławy Marek Karbowski.

 • WAMA-SPORT Historia – Popołudnie z kadrą (Iława 1988)

  Nasza redakcyjna „Łada” zajechał pod „Wielką Żuławę” w Iławie tuz po godzinie 14. Tam znajduje się główna baza pierwszej reprezentacji Polski w piłce nożnej, która właśnie na Warmii i Mazurach wyznaczyła sobie pierwsze spotkanie przed sezonem. Jego apogeum stanowić będzie eliminacyjny mecz do mistrzostw świata z Albanią. Trener Wojciech Łazarek zgodził się byśmy spędzili z kadrowiczami kilka godzin sobotniego popołudnia.

 • Siatkarki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława wróciły do treningów - Na boiskach plażowych !!!

  Od 4 maja 2020 roku zostały udostępnione sportowe obiekty infrastrukturalne o charakterze otwartym i decyzją Premiera RP i Ministra Sportu przedstawiono plan nowej sportowej rzeczywistości w czasie trwania pandemii. Należy jednak pamiętać, że tak jak na co dzień, także w sporcie obowiązują zasady bezpieczeństwa, ponieważ najważniejsze jest zdrowie i życie uczestniczących w zajęciach sportowców i trenerów.

 • WAMA-SPORT Historia – Zygmunt Otolski - „Jasiu”, który nie dbał o zaszczyty

  W 2014 roku Jeziorak Iława został skreślony z członków Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. To był cios dla futbolu w mieście, które przez lata żyło ta dyscypliną. Przecież w latach 90-tych biało-niebiescy byli bliscy awansu do ekstraklasy. Cóż, w Iławie zapomniano, że profesjonalna piłka rządzie się własnymi prawami., a życie ponad stan kończy się zazwyczaj katastrofą. Tak się stało w przypadku Jezioraka, który popadł w gigantyczne długi i najzwyczajniej zbankrutował.

 • U23 World Championships Mysłowice 2014 – Maciej Rudol mistrzem świata

  W Mysłowicach zakończyły się Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej zawodniczek i zawodników do lat 23. Ogromny sukces odniósł wychowanek Mieczysława Pietroczuka ze Zrywu Volley Iława Maciej Rudol, grający z Maciejem Kosiakiem. Polacy zostali mistrzami świata pokonując w wielkim finale doskonałą norweska parę  Tvinde/Mol 2:1 (23,-18,11) Mecz trwał godzinę i jedną minutę, potwierdził fenomenalną dyspozycję biało-czerwonych. Iława może być dumna!!!

 • WAMA-SPORT Historia – Głos ma Daniel Dyluś – Teoria spiskowa

  Jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w światku piłkarskim Warmii i Mazur. Piłkarz bardzo dobry, choć czy znajdzie się taki drugi, który podczas swej kariery zagrał w szesnastu klubach? Strzelał ważne bramki, czasami jednak zarzucano mu, że nie przykłada się do gry. I jak mówili działacze powodem nie była tylko słaba forma. Jaka jest prawda o Danielu Dylusiu, który wreszcie dał się namówić na dłuższa rozmowę.

 • WAMA-SPORT Historia – To był rok 2012: Złoto młodzików AZS UWM Olsztyn, brąz młodziczek MKS Zryw Volley Iława

  Pięknie zakończyły się dla nas finałowe turnieje Mistrzostw Polski (2012) młodziczek i młodzików w siatkówce. Oba nasze zespoły spisały się znakomicie i nawiązały do pięknych tradycji młodzieżowej siatkówki na Warmii i Mazurach. Młodzicy AZS UWM Olsztyn pod kierunkiem trenera Macieja Rejznera zostali mistrzami kraju i odebrali złote medale. W finale po twardym boju pokonali zespół Chemika Bydgoszcz 2:1 (23,-24,7). Ogromna satysfakcja. Brawo chłopaki!

 • I i II liga na mecie – Trzeba już myśleć o przyszłym sezonie

  Zgodnie z oczekiwaniami zespoły I i II ligi piłkarzy ręcznych zakończyły rozgrywki, zachowując dorobek punktowy i miejsca w momencie przerwania rywalizacji. W I lidze Warmia Energa nie zdążyła dogonić Nielby Wągrowiec i będąc wicemistrzem grupy i nie otrzymała prawa gry w barażach o superligę. KS Meble Wójcik Elbląg zakończył rozgrywki na 9 pozycji. Z I ligi nikt nie spadł, awansował do niej zwycięzca II ligi MKS Grudziądz. Tu Szczypiorniak Olsztyn jest piąty.

 • W Morągu halowy turniej „mundurowców” i nie tylko – Policjanci z Nidzicy najlepsi

  W sobotę (29 lutego) w hali sportowej SP 1 w Morągu odbył się VI Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar NSZZ Policjantów w Morągu pod patronatem Burmistrza Miasta. O zwycięstwo rywalizowało siedem drużyn. W zorganizowanie imprezy włączyło się wiele osób. Istotne okazało się ogromne wsparcie ze strony z-cy burmistrza Pana Leszka Biernackiego oraz aktywność NSZZ Policjantów z Olsztyna i Morąga

 • Ligi amatorskie w Lubawie i Iławie – Tomasz Golder zwiększa przewagę, Michał Gostół nowym liderem

  W Lubawie na nami 18 kolejek, w Iławie 22 kolejki amatorskich lig tenisa stołowego. Nastąpiła przymusowa przerwa, a kiedy odbędą się następne turnieje – nie wiadomo. W lubawskich rozgrywkach trwa doskonała passa Tomasza Goldera, który wygrał ostatnie dwie imprezy i umocnił się na czele klasyfikacji generalnej. W Iławie zmiana lidera. Absencja Artura Jagieły spowodowała, że nowym przodownikiem klasyfikacji został Michał Gostół.

 • VIII Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi 2020 – Trzeba było zobaczyć ile radości daje sport

  W weekend (6/7 marca) w Aquasferze odbyły się VIII Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi . Startowało 36 drużyn z całej Polski. Ta dyscyplina sportu pod dachem ma zupełnie inny charakter niż na otwartych wodach. Przypomina przeciąganie linii i choć brzmi to banalnie, emocji jest mnóstwo. Regulamin przewidywał rywalizację w grupach i play off, a walka rozgrywała się w pięciu kategoriach.

 • W lidze juniorów młodszych Szczypiorniak I już pewny swego – będzie baraż o udział w MP

  W sobotę (7 marca) w Bartoszycach odbył się mecz na szczycie ligi wojewódzkiej juniorów młodszych, w którym zespół MDK przegrał z KS Szczypiorniak I Olsztyn 24:26 (13:14). To sprawia, że olsztynianie praktycznie zapewnili sobie tytuł mistrzowski ( grają jeszcze z Jeziorakiem). Natomiast w środę (11 marca) Szczypiorniak II Olsztyn pokonał MDK Bartoszyce 23:21i zajął drugie miejsce. Jednak o udziałe w MP zadecyduje baraż.

 • W lidze wojewódzkiej młodzików – MKS MOSiR Kętrzyn „śrubuje” rekord, Play Ostróda coraz groźniejszy

  W miniony weekend (7/9 marca) rozegrano przedostatnia kolejkę spotkań ligi wojewódzkiej młodzików. Nie zanotowano większych niespodzianek. Zdecydowanym liderem tegorocznego sezonu jest MKS MOSiR Kętrzyn, który w 14 spotkaniach zdobył komplet punktów i zapewnił już sobie tytuł. O drugie miejsce trwa jeszcze walka między Czarnymi Olecko i MDK Bartoszyce. W ostatniej kolejce (21/22 marca) dojdzie bezpośredniej konfrontacji, która będzie walka o srebro.

 • W centralnych ligach młodzieżowych -Dziewczęta Stomilu (U15) i (U17) strzelały aż miło, chłopcy z Elbląga i Iławy na minusie

  Gry wiosenne rozpoczęły ligi młodzieżowe rozgrywek centralnych i makroregionalnych. Dobrze wystartowały juniorki Stomilu (U15), które rozgromiły na własnym boisku Forty Piątnica aż 6:0. Ich starsze koleżanki (U17) kontynuują rywalizację rozpoczętą jesienią. Olsztynianki pierwszy mecz rozegrały we wtorek (10 marca) na wyjeździe z Włókniarzem Białystok i odniosły efektowne zwycięstwo 4:0, awansując na 3 miejsce w tabeli

 • Bieg i Marsz z okazji Dnia Kobiet Malbork 2020 – Adam Serocki pierwszy przerwał taśmę

  W niedzielę (8 marca) w Malborku odbył się Bieg i Marsz z okazji Dnia Kobiet. Rywalizowało około 300 uczestników, w tym wielu z województwa warmińsko-mazurskiego głównie z Elbląga i Braniewa. Bieg na dystansie 5.2 km wygrał Adam Serocki z Elbląga, a trzeci na mecie był Krzysztof Prochna (Frombork). Obaj panowie zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w kat. wiekowej 40/49.

 • Liga Wojewódzka Chłopców starszych (2007) – Liderzy pauzowali, Jedynka i MDK gonią Truso

  Pierwsza seria spotkań rewanżowej rundy ligi wojewódzkiej ligi chłopców starszych (2007) odbyła się na raty. Turnieje w Olsztynie i Morągu przyniosły komplet punktów zespołom MDK Bartoszyce i Jedynki Morąg, które walczą o podium. Zbliżyły się do zajmującego trzecie miejsce Truso. Pierwszy punkt w rozgrywkach zdobył Szczypiorniak, który przegrał rzuty karne z Mikołajkami. Liderzy: MKS MOSiR Kętrzyn i Czarni Olecko mimo że pauzowali zachowali swe pozycje.

 • W lidze chłopców starszych (2007) – Tylko MKS MOSiR Kętrzyn bez strat

  W lidze wojewódzkiej chłopców starszych mamy już półmetek. Na czele tabeli z kompletem punktów są szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn, którzy w miniona sobotę (8 lutego) odnieśli w Olecku dwa zwycięstwa nad Rozogami 29:12 i Mikołajkami 15:12. Dwa spotkania wygrali także Czarni, którzy zapewne zajma po I rundzie drugie miejsce, gdyż maja do rozegrania dwa zaległe mecze.