Kętrzyn

 • WAMA-SPORT Historia – Plebiscyt „Dziennika Ludowego” i RG LZS – Andrzej Komar najlepszym sportowcem LZS 1983 r.

  W Kętrzynie odbyło się w styczniu 1984 roku ogłoszenie wyników plebiscytu Dziennika Ludowego i Rady Głównej LZS na najlepszego sportowca 1983 roku. Po raz 27 wybierano najlepszą dziesiątkę. Tym razem zwyciężył brązowy medalista mistrzostw świata i Europy w podnoszeniu ciężarów zawodnik MLKS Zjednoczeni Andrzej Komar. Ciężarowcy ośmiokrotnie zajmowali pierwsze miejsce. Pięć razy wygrywał Ireneusz Paliński, dwa razy Henryk Trębicki.

 • WAMA-SPORT Historia – O Puchar Olsztyna 1984 – Udany przełaj wokół stadionu

  Wyścigiem przełajowym o Puchar Prezydenta Olsztyna zainaugurowali sezon kolarze. Co prawda kilku zawodników uczestniczyło przed kilkoma dniami w imprezie w Kurzętniku, a nazajutrz w Nowym Mieście Lubawskim, ale oficjalne otwarcie sezonu kolarskiej odbyło się właśnie w Olsztynie. Na trasie wyznaczonej wokół stadionu Stomilu w trzech grupach rywalizowało 80 kolarzy z województw: suwalskiego, białostockiego, toruńskiego i olsztyńskiego.

 • WAMA-SPORT Historia - MP Juniorów i Młodzieżowców Kętrzyn 2015 – Na własnej ziemi medale sypały się jak manna

  W Kętrzynie odbyły się w miniony weekend (27/28 czerwca) Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców (U-21) w taekwondo olimpijskim. Był to prawdziwy maraton, ale gospodarze poradzili sobie doskonale. Sukces organizacyjny przekuł się także w pokaźny dorobek medalowy. Złote, srebrne i brązowe krążki sypały się jak manna z nieba. Kluby Warmii i Mazur zdobyły 31 medali (13-6,12).

 • WAMA-SPORT Historia – Pod dyktando Warmii i Dekorglassu

  W sali Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim rozegrano mistrzostwa województwa seniorów (2009) w tenisie stołowym. Wystąpiło 40 zawodniczek i zawodników, nieco mniej niż można było oczekiwać. Główny powód to kłopoty finansowe wielu klubów, ponadto prawo gry miały jedynie osoby posiadające aktualna licencje PZTS. Najważniejsze tytuły w grze singlowej zdobyli: Roksana Załomska (Warmia Lidzbark Warmiński) i Artur Baranowski (Dekorglass Działdowo)

 • Ligi młodzieżowe w zawieszeniu – Aktualna sytuacja w tabelach

  Komisja Gier i Dyscypliny Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej zawiesił z dniem 12 marca 2020 r. do odwołania rozgrywki we wszystkich kategoriach młodzieżowych prowadzonych przez W-MOZPR. Jak długo będzie trwała przerwa – nie wiadomo. Kiedy nastąpi stabilizacja umożliwiająca kontynuację rywalizację też nie można dziś odpowiedzieć. Prezentujemy sytuację w tabelach, bo nie wykluczone, że będą to tabele ostateczne.

 • Czy rankingi to cała prawda? - Wszystko i tak rozstrzyga się w ringu

  Polski Związek Bokserski prezentuje rankingi za miniony rok we wszystkich grupach wiekowych. Warmia i Mazury nie należą do potentatów ale na listach mamy swoich przedstawicieli, nawet na eksponowanych pozycjach. Dotyczy do głównie młodszych kategorii. Tym większe uznanie dla pracy w takich klubach jak: PKS Gwardia Szczytno, KSW Tygrys Elbląg, LKS Niedźwiedź Kętrzyn, UKS Junior Świątki, MKS Mazur Ełk, MOS Zatoka Braniewo, FWF Boks Olsztyn, Olympia Lidzbark Warmiński.

 • Cresovia Cup Górowo Iławeckie 2020 – Od skrzata do młodzika: emocje, radość, łzy...

  Zakończył się cykl rozgrywek halowych organizowanych przez Akademię Piłkarska Cresovia Górowo Iławeckie . Cykl dziecięco-młodzieżowych turniejów w pięciu kategoriach wiekowych jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowej zimy w mieście. Z zaproszenia korzystają czołowe kluby regionu. Rywalizacja jest bardzo atrakcyjna, dostarcza uczestnikom i kibicom mnóstwo emocji. Jest znakomitym dopełnieniem piłkarskiego roku.

 • Amatorskie Ligi Siatkówki: Ostróda, Kętrzyn, Morąg, Bartoszyce – Czasami można zobaczyć nawet podwójną krótka

  W kilku miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego organizowane są rozgrywki amatorskich lig w siatkówce. Dość szeroko i na bieżąco informujemy o rywalizacji w Olsztynie i Dobrym Mieście. Niedawno zakończyli mistrzostwa ostródzianie, gdzie mistrzem I ligi została SMS I, a II ligi Libra Brzydowo. W Kętrzynie liderem jest Drużyna A, w Morągu Młodzi Morąg Indiaca, a w Bartoszycach w rywalizacji pan prowadzi Cresovia Górowo Iławeckie.

 • Kwalifikacje do OOM Kadetek Ciechocinek 2020 – Z przepustką tylko Iza Iwaniuk

  W dniach (27 lutego/2 marca) w Ciechocinku, odbył się I turniej kwalifikacyjny Kadetek do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. W turnieju udział wzięły zawodniczki klubów warmińsko-mazurskich. Powiodło się tylko reprezentantce LKS Niedźwiedź Kętrzyn Izabeli Iwaniuk (46 kg), która w półfinale pokonała Oliwię Jakubczyk (Korona Wałcz). Wcześniej wygrała z Ewą Kościelską (Gwarek Łęczna).

 • V Kętrzyńskim Turnieju z okazji Dnia Kobiet wygrał MPK Dymki – W Ełku rywalizowali: panie i panowie

  W Hali Mistrzów odbył się 8 marca V Kętrzyński Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta. W rywalizacji udział wzięło 6 drużyn kobiecych: MPK Dymki, Atomówki, Fajne Babki, Gorące Dwudziestki, No Name i Piękne bez Bestii. Turniej zakończył się zwycięstwem siatkarek z zespołu MPK Dymki.

 • VII Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego Karpacz 2020 – Tylko dla Orłów

  W sobotę (7 marca) w Karpaczu odbył się VII Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. Prawie 400 uczestników rywalizowało na dystansie 57 km. Trasa górska, bardzo trudna, pełna pułapek terenowych. W Sudety wybrała się siedmioosobowa grupa z Warmii i Mazur. Najwyżej na 43 miejscu sklasyfikowano Krytiana Stefańskiego (Olsztyn). Nasza jedynaczka Magdalena Burandt (Olsztyn) zajęła wśo pań 26 lokatę.

 • Liga wojewódzka chłopców starszych (2007) - Łatwe potyczki przodowników

  W sobotę (7 marca) w Olecku odbył się cztery spotkania ligi wojewódzkiej chłopców starszych. Zestaw par był wskazywał zdecydowanych faworytów, którzy nie zawiedli i umocnili się na dwóch czołowych pozycjach w tabeli. Czarni Olecko i MKS MOSiR Kętrzyn wysoko wypunktowali rywali z Bartoszyc i Olsztyna. Pozostałe mecze tej kolejki zaplanowano na najbliższy weekend w Rozogach, ale ze względu na zamkniecie szkół, turniej stoi pod znakiem zapytania.

 • W lidze wojewódzkiej młodzików – MKS MOSiR Kętrzyn „śrubuje” rekord, Play Ostróda coraz groźniejszy

  W miniony weekend (7/9 marca) rozegrano przedostatnia kolejkę spotkań ligi wojewódzkiej młodzików. Nie zanotowano większych niespodzianek. Zdecydowanym liderem tegorocznego sezonu jest MKS MOSiR Kętrzyn, który w 14 spotkaniach zdobył komplet punktów i zapewnił już sobie tytuł. O drugie miejsce trwa jeszcze walka między Czarnymi Olecko i MDK Bartoszyce. W ostatniej kolejce (21/22 marca) dojdzie bezpośredniej konfrontacji, która będzie walka o srebro.

 • Puchar Polski Kadetów (styl wolny) Nowiny 2020 – Maciej Szmyd trzeci, Jakub Walczyński piąty

  W Nowinach odbył się w weekend (7/9 marca) Puchar Polski Kadetów w zapasach (styl wolny) W bardzo mocnej i licznej obsadzie startował pięcioosobowa ekipa z Warmii i Mazur z klubów: GLKS Orzeł Karolewo i LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. Brązowy medal w kat. 55 kg zdobył Maciej Szmid (Orzeł), który szybko zadomowił się w nowej grupie wiekowej. Blisko podium był w wadze 71 kg Jakub Walczyński (Warmia) zajmując piate miejsce.

 • II Walentynkowy Turniej Mężczyzn Kętrzyn 2020 – Studenci z Gdańska najlepsi

  Az jedenaście zespołów uczestniczyło w sobotę (15 lutego) w hali MOSiR w Kętrzynie w II Walentynkowym Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn. Były to zespoły amatorskie, ale jak się okazało zawodnicy posiedli już spore umiejętności, stąd rywalizacji towarzyszyły: wysoki poziom i duże emocje. Po eliminacjach grupowych wyłoniono półfinalistów, a następnie finalistów. Ostatecznie główne trofeum zdobyli siatkarze AZS Uniwersytet Gdański

 • Liga Wojewódzka Chłopców starszych (2007) – Liderzy pauzowali, Jedynka i MDK gonią Truso

  Pierwsza seria spotkań rewanżowej rundy ligi wojewódzkiej ligi chłopców starszych (2007) odbyła się na raty. Turnieje w Olsztynie i Morągu przyniosły komplet punktów zespołom MDK Bartoszyce i Jedynki Morąg, które walczą o podium. Zbliżyły się do zajmującego trzecie miejsce Truso. Pierwszy punkt w rozgrywkach zdobył Szczypiorniak, który przegrał rzuty karne z Mikołajkami. Liderzy: MKS MOSiR Kętrzyn i Czarni Olecko mimo że pauzowali zachowali swe pozycje.

 • W lidze chłopców starszych (2007) – Tylko MKS MOSiR Kętrzyn bez strat

  W lidze wojewódzkiej chłopców starszych mamy już półmetek. Na czele tabeli z kompletem punktów są szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn, którzy w miniona sobotę (8 lutego) odnieśli w Olecku dwa zwycięstwa nad Rozogami 29:12 i Mikołajkami 15:12. Dwa spotkania wygrali także Czarni, którzy zapewne zajma po I rundzie drugie miejsce, gdyż maja do rozegrania dwa zaległe mecze.

 • Międzynarodowy Turniej o Puchar Niedźwiedzia Kętrzyn 2020 – Celne proste, mocne sierpowe, słowem kawał dobrego boksu

  W minioną sobotę (29 lutego) w Kętrzynie odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Niedźwiedzia. Wystartowało 50 zawodników z Niemiec, Gruzji, Estonii, Litwy i Polski. Impreza wieńczyła 10-dniowe zgrupowanie z udziałem pięściarzy tych państw. Zaplanowano 25 pojedynków w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Emocji i dobrego boksu nie zabrakło, a organizator LKS Niedźwiedź zadbał o odpowiednia oprawę i nagrody od sponsorów.

 • W lidze młodzików czołowa trójka bez strat – W Ostródzie gość wyjątkowy Karol Bielecki

  W lidze wojewódzkiej młodzików w trzech rozegranych turniejach (22/23 lutego) nie zanotowano większych niespodzianek. Wyjątkiem jest wygrana Szczypiorniaka II nad pierwszym zespołem tego klubu. Znakomicie trzyma się czołowa trójka, która zgodnie zgarnęła komplet punktów. Imponuje seria zawodników MKS MOSiR Ketrzyn, którzy odnieśli kolejne 12 zwycięstwo. O srebro toczy się rywalizacja między drużynami z Olecka i Bartoszyc.

 • Mistrzostwa Województwa (styl wolny) Karolewo 2020 – Szkoda, że tak mała frekwencja

  W sobotę (22 lutego) w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego w zapasach (styl wolny). Rywalizowano w grypach wiekowych: junior i kadet, walczyli tez najmłodsi w mini zapasach. Frekwencja nie była za duża, Wystąpili reprezentanci zaledwie czterech sekcji: GLKS Orzeł Karolewo, LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, KS Budowlani Olsztyn i UKS Olimp Kętrzyn (tylko w mini zapasach)