Morąg

 • WAMA-SPORT Historia - Finał czwartków la Łódź 2013 - Morąscy miotacze rewelacją!

  W Łodzi odbywał się finał „czwartków”, który od kilku lat jest siłą napędową w szkoleniu narybku. Srebrny medal zdobyła w biegu na 600 m w grupie wiekowej 2002 Maja Dalidowicz z Elbląga. Rewelacyjnie wypadli lekkoatleci z Morąga, a ściślej miotacze, zdobywając dwa złote medale: Brawa dla Radka Nowika-Nowickiego(2002) i Oliwera Kucha (2001).

 • W Morągu halowy turniej „mundurowców” i nie tylko – Policjanci z Nidzicy najlepsi

  W sobotę (29 lutego) w hali sportowej SP 1 w Morągu odbył się VI Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar NSZZ Policjantów w Morągu pod patronatem Burmistrza Miasta. O zwycięstwo rywalizowało siedem drużyn. W zorganizowanie imprezy włączyło się wiele osób. Istotne okazało się ogromne wsparcie ze strony z-cy burmistrza Pana Leszka Biernackiego oraz aktywność NSZZ Policjantów z Olsztyna i Morąga

 • Międzyszkolny Turniej Dziewcząt „Damy Radę” Orneta 2020 – Im więcej gramy, tym lepiej

  W poniedziałek (9 marca) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt, zorganizowany przez młodzież realizującą projekt „Damy Radę Razem” w ramach programu „Równać Szanse 2019. W dwóch grupach wiekowych rywalizowały drużyny ze szkół z: Olsztyna, Morąga, Lubomina i Ornety. W inicjatywę włączyło się wiele instytucji , firm i osób prywatnych.

 • Amatorskie Ligi Siatkówki: Ostróda, Kętrzyn, Morąg, Bartoszyce – Czasami można zobaczyć nawet podwójną krótka

  W kilku miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego organizowane są rozgrywki amatorskich lig w siatkówce. Dość szeroko i na bieżąco informujemy o rywalizacji w Olsztynie i Dobrym Mieście. Niedawno zakończyli mistrzostwa ostródzianie, gdzie mistrzem I ligi została SMS I, a II ligi Libra Brzydowo. W Kętrzynie liderem jest Drużyna A, w Morągu Młodzi Morąg Indiaca, a w Bartoszycach w rywalizacji pan prowadzi Cresovia Górowo Iławeckie.

 • Regionalna Liga Hokeja 2019/20 – EKH Wiking Elbląg tylko za Malborkiem

  W niedzielę (1 marca) zakończyła się dziesiąta jubileuszowa edycja rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie. W minionym sezonie wystąpiło dziewięć zespołów. Od początku doskonale radzili sobie zawodnicy EKH Wiking Elbląg, którzy ostatecznie zajęli trzecie miejsce tylko za drużynami z Malborka. Grom Morąg tym razem na ostatniej pozycji. Tym rozgrywkom przyświeca jednak innym dużo ważniejszy cel

 • Liga Wojewódzka Chłopców starszych (2007) – Liderzy pauzowali, Jedynka i MDK gonią Truso

  Pierwsza seria spotkań rewanżowej rundy ligi wojewódzkiej ligi chłopców starszych (2007) odbyła się na raty. Turnieje w Olsztynie i Morągu przyniosły komplet punktów zespołom MDK Bartoszyce i Jedynki Morąg, które walczą o podium. Zbliżyły się do zajmującego trzecie miejsce Truso. Pierwszy punkt w rozgrywkach zdobył Szczypiorniak, który przegrał rzuty karne z Mikołajkami. Liderzy: MKS MOSiR Kętrzyn i Czarni Olecko mimo że pauzowali zachowali swe pozycje.

 • W lidze chłopców starszych (2007) – Tylko MKS MOSiR Kętrzyn bez strat

  W lidze wojewódzkiej chłopców starszych mamy już półmetek. Na czele tabeli z kompletem punktów są szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn, którzy w miniona sobotę (8 lutego) odnieśli w Olecku dwa zwycięstwa nad Rozogami 29:12 i Mikołajkami 15:12. Dwa spotkania wygrali także Czarni, którzy zapewne zajma po I rundzie drugie miejsce, gdyż maja do rozegrania dwa zaległe mecze.

 • Liga wojewódzka chłopców młodszych (2008) – Znakomita passa MDK Bartoszyce

  W Mikołajkach obył się trzeci turniej ligi wojewódzkiej chłopców młodszych (2008) w piłce ręcznej. Bezkonkurencyjni okazali się szczypiorniści MDK Bartoszyce, którzy odnieśli trzy wysokie zwycięstwa i umocnili się na czele tabeli. Ich bilans jest imponujący sześć wygranych meczów (komplet) i prawie 200 rzuconych bramek. Bez strat jest także zajmujący trzecie miejsce MKS MOSiR Kętrzyn, a przed nim UKS Mikołajki, które rozegrały trzy mecze więcej.

 • W ligach siatkówki: Morąg, Dobre Miasto, Ostróda – Tech-Bet przyjmuje gratulacje

  W wielu miastach województwa warmińsko-mazurskiego oprócz futbolu i tenisa stołowego dużą popularnością cieszą się również amatorskie rozgrywki w siatkówce. W Morągu tytuł wywalczył Tech-Bet przed Dobrocinem i Jedynką. W Dobrym Mieście zdecydowanym liderem jest Auto-Handel, natomiast w Ostródzie prowadzą: w I lidze SMS I, a w II lidze Libra Brzydowo.

 • Regionalna Liga Hokeja 2019/20 – Na Bombersów nie ma mocnych, Wikingowie się przekonali, Grom z nadzieją

  Dobiega końca faza zasadnicza rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja w Malborku. Po rozegraniu pełnej rundy zespoły z miejsc I-VI będą rozgrywały mecze o medale, "kazdy z każdym", drużyny z miejsc 7-9 mecz/rewanż (punkty i bramki zdobyte w rozgrywkach z sezonu zasadniczego przepisane będą do rundy finałowej). Wikingowie Elbląg mają zapewniony udział w grze o medale, choć w ostatniej kolejce doznali wysokiej porażki z Bombersami Malbork 0:15.

 • 5 Grand Prix Polski Weteranów Łomża 2020 – Henryk Prusiński pierwszy, Franciszek Jastrzębowski drugi

  W miniony weekend (11/12 stycznia) w Łomży odbył się 5 Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. Startowało 12 reprezentantów Warmii i Mazur. Najlepiej spisał się Henryk Prusiński (Olsztyn) w kat. 65/69 lat, który wygrał rywalizacje i umocnił się na czele klasyfikacji generalnej. Ma podium stanął jeszcze Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – drugi w kategorii wiekowej 60/64 lata.

 • II Zawody Pływackie Policjantów Morąg 2019 – Giżycko górą!

  19 grudnia na pływalni „Morąska Perła” w Morągu odbyły się II Zawody Pływackie Policjantów Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie oraz Policyjny Klub Sportowy Mazury przy udziale Komisariatu Policji w Morągu.

 • Regionalna Liga Hokeja Malbork 2019/20 - EKH Elbląg w ścisłej czołówce

  Trwają rozgrywki Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie. Mecz odbywają się na lodowisku w Malborku, a w tym sezonie w rywalizacji uczestniczy dziewięć zespołów, w tym dwa z województwa warmińsko-mazurskiego. Doskonale spisują się hokeiści EKH Elbląg, którzy po czterech kolejkach zajmują drugie miejsce ze stratą trzech oczek do lidera – Bombers Malbork. Grom Morąg na razie zamyka stawkę.

 • Wojewódzka Licealiada 2019 – W morąskim gronie

  W poniedziałek (16 grudnia) odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadpodstawowych – Licealiada. W obu konkurencjach w rywalizacji uczestniczyły morąskie placówki i w obu triumfowali reprezentanci Zespołu Szkół Licealnych, pokonując Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących 3:1 (dziewczęta) i 2:1 (chłopcy).

 • Igrzyska Dzieci Morąg 2019 – Godkowo (chłopcy) i Płoskinia (dziewczęta) czyli bez niespodzianek

  W Morągu 9 grudnia odbył się Finał Wojewódzki W-M SZS w unihokeju dziewcząt i chłopców – Igrzyska Dzieci (rocznik 2007 i młodsi). Rywalizacja nie przyniosła większych sensacji. W konkurencji chłopców triumfowali uczniowie SP Godkowo przed SP Płoskinia i ZSP Orzysz. Wśród dziewcząt najlepsze okazały reprezentantki SP Płoskinia, pokonując w finale SP Żabi Róg 2:1. Brąz zdobyły zawodniczki ZSP Orzysz.

 • Liga wojewódzka chłopców młodszych (2008) – MKS MOSiR Kętrzyn dołączył do MDK Bartoszyce

  W rozegranym w sobotę (7 grudnia) w Mikołajkach drugim turnieju ligi wojewódzkiej chłopców młodszych (2008) zdecydowanie najlepsi okazali się szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn, którzy odnieśli trzy zwycięstwa i dołączyli do MDK Bartoszyce. Oba zespoły z jednakowym dorobkiem 9 punktów przewodzą stawce sześciu drużyn. Zadowoleni mogą być też zawodnicy z Mikołajek, którzy wygrali dwa mecze i usadowili się w środku tabeli.

 • Igrzyska Młodzieży Szkolnej Morąg 2019 – Dziewczęta z Godkowa i chłopcy z Płoskini

  W Morągu odbyły się w piątek (6 grudnia) Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego Dziewcząt i Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w unihokeju. W rywalizacji chłopców bezkonkurencyjni byli uczniowie SP 1 w Płoskini, odnosząc komplet zwycięstw. Podobnie było w turnieju dziewcząt. Tu złote medale zdobyły zawodniczki SP Godkowo.

 • Ogólnopolskie Halowe Zawody „Lekkoatletyka dla każdego” Toruń 2019 – W rzutach i skokach lepiej niż w biegach

  W sobotę (30 listopada) w Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Halowe Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”. Startowały reprezentacje 16 województwa w kategoriach: U13 i U15. Ekipa Warmii i Mazur w młodszej grupie wiekowej zajęła dziewiąte, a w starszej jedenaste miejsce. Zwyciężyli młodzi lekkoatleci Mazowsza (w obu kategoriach) W każdej konkurencji reprezentacja wystawiała jednego zawodnika.

 • Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2019 – Znakomity start Piotra Konopackiego, choć woda zimna jak lód

  W sobotę (30 listopada) odbył się Ice Swimming Bydgoszcz Fesrival. Kilkuset uczestników pływało po Brdzie, temperatura wody wynosiła 4 stopnie C. Rywalizowano (bez pianek) na różnych dystansach. Na najdłuższym (1000 m) świetnie wypadli olsztynianie z klubu Aquasfera Masters. Piotr Konopacki w open był drugi i pierwszy wśród mężczyzn. Na szóstej pozycji (open) i czwartej w grupie panów finiszował Grzegorz Mówiński.

 • Liga wojewódzka chłopców starszych – Dobre końcówki MKS MOSiR Kętrzyn

  W minionej serii spotkań ligi wojewódzkiej chłopców starszych (30 listopada) najciekawsze mecze odbyły się podczas turnieju w Kętrzynie, gdzie gospodarze pokonali zarówno MLKS Czarni Olecko jak i MKS Truso Elbląg. Pozostali jedynym w lidze zespołem z kompletem punktów. Mecz z Czarnymi był dramatyczny, MKS MOSiR wyszedł na prowadzenie w ostatniej chwili, warto więc walczyć do końca.