Olecko

 • WAMA-SPORT Historia - 55 Turniej LZS o Puchar TVP Olsztyn Olecko 2014 – Tradycja nie ginie...

  Finał 55 Turnieju Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS o Puchar TVP Olsztyn (2014) odbył się w Olecku i zgromadził najlepszych tenisistów stołowych, którzy wcześniej przebrnęli przez sito eliminacji. Impreza ma wielkie tradycje, a zdobyły tytuł duży prestiż. Zwycięzcy z satysfakcją więc odbierali nagrody. Szczególnie zadowoleni byli ostródzianie – triumfatorzy klasyfikacji zespołowej. Wyprzedzili Kalinowo i Działdowo.

 • Ligi młodzieżowe w zawieszeniu – Aktualna sytuacja w tabelach

  Komisja Gier i Dyscypliny Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej zawiesił z dniem 12 marca 2020 r. do odwołania rozgrywki we wszystkich kategoriach młodzieżowych prowadzonych przez W-MOZPR. Jak długo będzie trwała przerwa – nie wiadomo. Kiedy nastąpi stabilizacja umożliwiająca kontynuację rywalizację też nie można dziś odpowiedzieć. Prezentujemy sytuację w tabelach, bo nie wykluczone, że będą to tabele ostateczne.

 • Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Chełm 2020 – Mocne uderzenie: Olecka, Olsztyna i Szczytna

  W Chełmie odbyły się w niedziele (8 marca) Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin. Wystartowało ponad 360 uczestników z 42 sekcji. Warmię i Mazury reprezentowały: Szczycieński Klub Kyokushin Karate, Olsztyński Klub Kyokushin Karate, Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin, UKS Zdrowie Lidzbark Warmiński, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate

 • Liga wojewódzka chłopców starszych (2007) - Łatwe potyczki przodowników

  W sobotę (7 marca) w Olecku odbył się cztery spotkania ligi wojewódzkiej chłopców starszych. Zestaw par był wskazywał zdecydowanych faworytów, którzy nie zawiedli i umocnili się na dwóch czołowych pozycjach w tabeli. Czarni Olecko i MKS MOSiR Kętrzyn wysoko wypunktowali rywali z Bartoszyc i Olsztyna. Pozostałe mecze tej kolejki zaplanowano na najbliższy weekend w Rozogach, ale ze względu na zamkniecie szkół, turniej stoi pod znakiem zapytania.

 • W lidze wojewódzkiej młodzików – MKS MOSiR Kętrzyn „śrubuje” rekord, Play Ostróda coraz groźniejszy

  W miniony weekend (7/9 marca) rozegrano przedostatnia kolejkę spotkań ligi wojewódzkiej młodzików. Nie zanotowano większych niespodzianek. Zdecydowanym liderem tegorocznego sezonu jest MKS MOSiR Kętrzyn, który w 14 spotkaniach zdobył komplet punktów i zapewnił już sobie tytuł. O drugie miejsce trwa jeszcze walka między Czarnymi Olecko i MDK Bartoszyce. W ostatniej kolejce (21/22 marca) dojdzie bezpośredniej konfrontacji, która będzie walka o srebro.

 • W lidze młodziczek – Faworytki górą, dobra forma MTS Giżycko

  W 8 kolejce spotkań ligi wojewódzkiej młodziczek dwa czołowe zespoły odniosły wysokie zwycięstwa. MKS Truso Elbląg pokonał UKS Jaćwingowie 30:8 (18:2) – mecz rozegrano awansem, a MLKS Czarni Olecko rozgromił UKS SP Rozogi 44:7 (22:1). Najciekawiej było w Elblągu, gdzie KS Meble Wójcik przegrał z MTS Giżycko 19:29 (11:14), Dzięki temu szczypiornistki z Giżycka wysunęły się na trzecie miejsce.

 • W lidze wojewódzkiej młodziczek – Niespodzianka w Giżycku

  W niedziele (1 marca) w lidze wojewódzkiej młodziczek doszło do największej niespodzianki w rozgrywkach. Zespół MTS Giżycko odniósł zwycięstwo nad niepokonana siódemka Truso Elbląg 23:22 (10:10). Bardzo zacięte spotkanie. Bramki zdobyte przez Dominikę Chełkowską i Maję Zawadkę dały gospodyniom trzybramkową przewagę. Agata Kowalska zdołała tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

 • Liga Wojewódzka Chłopców starszych (2007) – Liderzy pauzowali, Jedynka i MDK gonią Truso

  Pierwsza seria spotkań rewanżowej rundy ligi wojewódzkiej ligi chłopców starszych (2007) odbyła się na raty. Turnieje w Olsztynie i Morągu przyniosły komplet punktów zespołom MDK Bartoszyce i Jedynki Morąg, które walczą o podium. Zbliżyły się do zajmującego trzecie miejsce Truso. Pierwszy punkt w rozgrywkach zdobył Szczypiorniak, który przegrał rzuty karne z Mikołajkami. Liderzy: MKS MOSiR Kętrzyn i Czarni Olecko mimo że pauzowali zachowali swe pozycje.

 • W lidze chłopców starszych (2007) – Tylko MKS MOSiR Kętrzyn bez strat

  W lidze wojewódzkiej chłopców starszych mamy już półmetek. Na czele tabeli z kompletem punktów są szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn, którzy w miniona sobotę (8 lutego) odnieśli w Olecku dwa zwycięstwa nad Rozogami 29:12 i Mikołajkami 15:12. Dwa spotkania wygrali także Czarni, którzy zapewne zajma po I rundzie drugie miejsce, gdyż maja do rozegrania dwa zaległe mecze.

 • XXIV Turniej o Puchar Wójta Gminy Augustów – W Białobrzegach nasi w „dziesiątce”

  W sobotę (29 lutego) w Białobrzegach odbył się XXIV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Augustów. W rywalizacji oprócz zawodników z Podlasia uczestniczyli także amatorzy z Warmii i Mazur. W kategorii open trzecie miejsce zajął Robert Karniej (Olecko), czwarty był Mateusz Marcinkiewicz, a szósty Grzegorz Wesołowski (obaj Gołdap). W strefie 9/12 uplasował się Łukasz Mikucki z Pisza, a w strecie 13/16 Kacper Malinowski (Pisanica)

 • Ultra Śledź/Ultra Bladzina Supraśl 2020 – Kochaja biegi, kochają naturę...

  W minioną sobotę (22 lutego) w Supraślu odbyła się impreza biegowa Ultra Śledź/Ultra Bladzina. Około 200 uczestników – miłośników bezpośredniego kontaktu z naturą i superwytrenowanych zawodników miało do wyboru dwa dystanse: 80 km i 160 km. Trasy przebiegały malowniczymi, czasami mało dostępnymi terenami, ale w tej konkurencji biegowej o to chodzi. Wśród śmiałków nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur.

 • W lidze młodzików czołowa trójka bez strat – W Ostródzie gość wyjątkowy Karol Bielecki

  W lidze wojewódzkiej młodzików w trzech rozegranych turniejach (22/23 lutego) nie zanotowano większych niespodzianek. Wyjątkiem jest wygrana Szczypiorniaka II nad pierwszym zespołem tego klubu. Znakomicie trzyma się czołowa trójka, która zgodnie zgarnęła komplet punktów. Imponuje seria zawodników MKS MOSiR Ketrzyn, którzy odnieśli kolejne 12 zwycięstwo. O srebro toczy się rywalizacja między drużynami z Olecka i Bartoszyc.

 • Zaległości w lidze wojewódzkiej młodzików – Na Kętrzyn nie ma mocnych

  W niedzielę (16 lutego) w hali Lega w Olecku odbył się zaległy turniej ligi wojewódzkiej młodzików. Wszyscy z zapartym tchem oczekiwali spotkania na szczycie, między gospodarzami i MKS MOSiR Kętrzyn. Spodziewano się walki do końca i ogromnych emocji, tymczasem kętrzynianie już w pierwszej połowie rozwiali wszelkie wątpliwości. MKS MOSiR  wygrał 25:17, w dziesięciu meczach zdobył komplet punktów. Jeziorak w tym towarzystwie był tylko tłem.

 • III WTK Młodzików i Kadetów Działdowo 2020 – Kryspin Stolarczyk bohaterem dnia

  W Działdowie odbył się w sobotę (8 lutego) III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Kadetów w tenisie stołowym. Startowali zawodniczki i zawodnicy wszystkich najsilniejszych klubów na Warmii i Mazurach. Największe sukcesy święcili gospodarze, bowiem Dekorglass wygrał trzy kategorie. Bohaterem dnia okazał się Kryspin Stolarczyk – triumfator w rywalizacji młodzików i kadetów.

 • W lidze młodzików – W Olsztynie pełna pula dla MDK Bartoszyce i KS Play Ostróda

  W weekend (8/9 lutego) rozpoczęła się II runda rozgrywek ligi wojewódzkiej młodzików. Odbyły się dwa miniturnieje w Olsztynie. Komplet zwycięstw zanotowali zawodnicy: MDK Bartoszyce o KS Play Ostróda. MDK bardzo pewnie pokonał pierwszą drużynę gospodarzy 20:14, a ostródzianie wygrali bardzo wysoko zarówno ze Szczypiorniakiem II (37:22) i KS Meble Wójcik Elbląg (25:11), Za tydzień turniej w Olecku i mecz na szczycie: MLKS Czarni – MKS MOSiR Kętrzyn.

 • W lidze młodziczek – Szczyt w Elblągu pod dyktando Truso

  W lidze wojewódzkiej piłki ręcznej młodziczki rozpoczęły w weekend (8/0 lutego) rewanżową rundę rozgrywek. Bardzo ciekawie zapowiadał się mecz na szczycie MKS Truso Elbląg – MLKS Czarni Olecko. W Olecku elblążanki wygrały jedną bramką i oczekiwano równie zaciętej gry. Tymczasem elblążanki pokonały rywalki bardzo wysoko i nadal prowadzą w tabeli z kompletem punktów.

 • W lidze młodziczek – Wiemy już wszystko, kto zagra w finale i o miejsca

  W sobotę (8 lutego) odbył się turniej barażowy, który wyłonił dwie pozostałe drużyny, które zagrają w finałach mistrzostw województwa młodziczek w siatkówce. Do MUKS Omega Mrągowo i UKS Olimp Bartoszyce dołączyły: IKS Atak Elbląg i MOSiR Giżycko. Ten kwartet powalczy o medale w dwóch turniejach w Bartoszycach i Mrągowie. Baraż był bardzo zacięty, bowiem zespoły wygrały po jednym spotkaniu – decydowały sety.

 • Biegun Zimna Lipniak 2020 – Z Malty do Suwałk Bartek Osior wszędzie mocny

  W Lipniaku koło Suwałk odbyła się trzydniowa impreza sportowo-kulturalna. Głównymi sportowymi akcentami były biegi: w piątek (31 stycznia) – Nocny patrol (12.5 km) i niedzielny (2 lutego) – Śnieżna Odysea (27 km). Oba na bardzo trudnych, wymagających trasach wygrał Bartłomiej Osior (Wydminy) i to z ogromną przewaga nad rywalami. Marzena Łaskowska (Olecko) była dwukrotnie trzecia wśród pań.

 • Młodziczki już po eliminacjach – Kto dołączy do Omegi Mrągowo i Olimpu Bartoszyce?

  Za nami siódme, ostatnie turnieje finałowe ligi młodziczek, które wyłoniły dwie drużyny, które zagrają o medale mistrzostw województwa: MUKS Omega Mrągowo i UKS Olimp Bartoszyce. Pozostałych dwóch finalistów poznamy po barażu (8/9 lutego), w których wystąpią: MOSiR Giżycko, IKS Atak Elbląg i UKS Absolwent Sport Club Olsztyn. Do turniejów finałowych (15/16 lutego i 29 lutego/1 marca) awansują dwa najlepsze zespoły.

 • II Halowe zawody kontrolne WMOZLA Warszawa 2020 – O następców Konrada nie musimy się martwić

  W niedzielę (2 lutego) w hali AWF w Warszawie odbyły się Zawody Kontrolne Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Startowali reprezentanci LKS Korab Olecko, PKS Gwardii Szczytno, pojawiła się też nowa sekcja – LKS Masuria Jęcznik (niedaleko Szczytna), której życzymy powodzenia. Znów zaimponowali miotacze Gwardii, którzy podążają śladami Konrada Bukowieckiego.