Ostróda

 • WAMA-SPORT Historia - I Halowe MP Krasnali Puszczykowo 2012 - Uwaga talent! Pola Wygonowska

  Fantastyczny start zanotowała Pola Wygonowska, zawodniczka UKS Drwęckie Tenis Klub w I Halowych Mistrzostwach Polski Krasnali. Młoda tenisistka z Ostródy zdobyła brązowy medal. Mistrzostwa rozegrane zostały w Puszczykowie koło Poznania.W turnieju wystartowały 32 tenisistki. Na podkreślenie zasługuje fakt iż Pola była najmłodszą uczestniczką od fazy ćwierćfinałów, jako 9-latka rywalizowała ze starszymi o rok przeciwniczkami. Mimo wszystko wychowanka trenera Romana Pasyniuka potrafiła swoimi juz nietuzinkowymi umiejętnościami zwrócić uwagę całego środowiska trenerskiego.

 • WAMA-SPORT Historia – Ring wolny (1948) - Ogromne zainteresowanie meczami i mistrzostwami

  Tuż po II wojnie światowej w Olsztynie i innych miejscowościach regionu dużą popularnością cieszył się boks i dotyczy to zarówno turniejów indywidualnych jak i spotkań drużynowych. Z poziomem było różnie, ale godna uwagi była liczba zawodników uprawiających tę dyscyplinę, powstawały kluby, które nie narzekały na brak chętnych do treningu.

 • WAMA-SPORT Historia - Inter Cup 2016: Morliny – SV Muhlhausen 3:4 – Prawdziwy deser po superlidze (2016), jedna piłeczka od finału

  Tenisiści stołowi Morlin Ostróda po zakończeniu rozgrywek superligi mieli jeszcze jedną prestiżową próbę. W niedzielę (22 maja) we własnej hali spotkali się w meczu o awans do finału europejskiego turnieju Inter Cup z niemiecką drużyną SV Muhlhausen i po pięknej walce przegrali minimalnie 3:4. A byli bardzo blisko celu, bowiem przy stanie 3:2 dla Morlin Adrian Więcek prowadził w czwartej partii 10:8 i...nie wykorzystał szansy.

 • WAMA-SPORT Historia – Bez aplauzu kibiców, za to w kontakcie z naturą - W nogach i głowie

  Biegi na orientacje są dyscypliną stworzoną by uprawiać ja na Warmii i Mazurach. Wspaniale, urozmaicone tereny, dużo lasów sprzyja ludziom, którzy wybrali sobie sport, w którym brakuje może bezpośredniego dopingu kibiców, za to można przeżyć niezapomniana przygodę. Bieg na orientację polega na pokonaniu w jak najkrótszym czasie trasy wyznaczonej w terenie przez punkty kontrolne.

 • WAMA-SPORT Historia – Dlaczego nie lubię ligowego futbolu (2011) – Tu nic się nie zgadza

  Zdążyliście się Państwo zorientować, że nie jestem fanem ligowego futbolu w Polsce. Nie dlatego, że nie lubię tej dyscypliny. Przeciwnie, poświęciłem jej wiele lat życia. Trudno jednak zaakceptować to, co dzieje się w ostatnich latach. Nie można tolerować patologii od korupcji począwszy na zupełnej beztrosce  w prowadzeniu klubów, funkcjonujących na granicy bankructwa skończywszy.

 • WAMA-SPORT Historia - Akademickie ME Madera 2011 - Dwa razy złoto, srebro i brąz dla OSW

  W zakończonych na Maderze  Akademickich Mistrzostwach  Europy (2011) w tenisie stołowym zespół Olsztyńskiej Szkoły Wyższej zdobył złoty medal w turnieju drużynowym W składzie  OSW wystąpili:  Bartosz Szarmach, Karol Szarmach, Szymon Malicki (Condohotels Morliny Ostróda) i Patryk Chojnowski (Pogoń Lębork). Cała czwórka zdominowała też turniej deblowy. Złoto dla Patryka Chojnowskiego i Szymona Malickiego, srebro dla braci Szarmachów!. W turnieju singlowym brąz wywalczył Szymon Malicki. W sunie 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal.

 • WAMA-SPORT Historia – Miejsca pobytowego nie było, ale ostródzianie skorzystali

  Czy Ostróda będzie miejscem pobytowym którejś z reprezentacji uczestniczących w piłkarskich Mistrzostwach Europy w 2012 roku? Ostateczna decyzja ma zapaść w maju, natomiast dziś jest już pewne, że mieszkańcy korzystać będą z pięknego kompleksu obiektów, bez wątpienia najnowocześniejszego w regionie.

 • WAMA-SPORT Historia - ME juniorów i kadetów Ostrawa 2013 - Adrian Więcek odmienił drużynę i zdobyliśmy brąz, dlaczego nie zagrał jednak w najważniejszym meczu

  Tego się chyba nikt nie spodziewał. Po fatalnym początku polscy juniorzy zdobyli  w Ostrawie  brązowy medal w turnieju drużynowym Mistrzostw Europy. A to głównie za sprawą Adriana Więcka z Ostródzianki, który włączył się do walki od repasaży i zupełnie odmienił biało-czerwonych. W półfinale Adrian nie zagrał i uleglismy Włochom 2:3. W meczu o 3 miejsce już z Więckiem pokonalismy Niemców 3:2.

 • WAMA-SPORT Historia - Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012 - Patryk Chojnowski bezapelacyjnym mistrzem

  Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie mamy złotego medalistę z Warmii i Mazur – Patryka Chojnowskiego, na co dzień zawodnika Ostródzianki. Patryk występował w turnieju tenisa stolowego  w grupie c-10. Od razu został zakwalifikowany do ćwierćfinału. W meczu z Chińczykiem Hao Lian wygrał z przeciwnikiem 3:0 (8,8,6). W półfinale Patrykpokonał  3:0 (12,10,4)  Hiszpana Reyesa, a w pojedynku o złoto łatwo wygrał w ciągu 20 minut z Chińczykiem Yang Ge 3:0 (9,4,9). Wywaczył tytuł bez straty seta.

 • WAMA-SPORT Historia - 38 MŚ w solvingu Berno 2014 – Złota drużyna z ostródzianami: Murdzią i Miśtą

  Polska potwierdziła swoją klasę w Mistrzostwach Świata w Solvingu (rozwiązywanie zadań szachowych). W drużynie, która zdobyła złoty medal w Bernie było dwóch zawodników MLKS Ostródzianka: Piotr Murdzia i Aleksander Miśta. W składzie znalazł się jeszcze Kacper Piorun, który został indywidualnym mistrzem świata. Piotr Murdzia zdobył srebro.

 • WAMA-SPORT Historia - Turniej W-M Z LZS o Puchar TVP Olsztyn (2012) - Dominacja Ostródy potwierdzona

  W Lidzbarku Warmińskim odbył się w kwietniu 2012 roku finał Turnieju Tenisa Stołowego Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS o Puchar TVP Olsztyn. To jedna z najstarszych imprez masowych w regionie, w której uczestniczą tysiące zawodniczek i zawodników w różnym wieku. Finały poprzedzają wielostopniowe eliminacje, a do decydującej rozgrywki staje po ośmiu pingpongistów (kobiet i mężczyzn) w sześciu kategoriach. Tak było również w Lidzbarku.

 • WAMA-SPORT Historia - Wielka afera (?) małych kółek

  Gdy w przedostatni weekend kwietnia zarządzono zbiórkę na torze w Wyrazowie pod Częstochową, czołówka kartingowej kategorii wyścigowej stawiła się w mocno przerzedzonym składzie. Dość powiedzieć, że z pierwszej piątki mistrzostw 1984 roku ujrzano jedynie Mirosława Jażdżewskiego. Torunianin, Krzysztof Wierzchowski, od pięciu sezonów kolekcjonujący tytuły, owszem, przyjechał, ale jako kierowca testowy zespołu AP Warszawa.

 • WAMA-SPORT Historia - MP Weteranów Ostróda 2013 - Pływają jak za dawnych lat

  W Ostródzie odbyły się w sobotę (13 lipca) Mistrzostwa Polski weteranów kajakarstwie klasycznym Jednodniowe regaty były spotkaniem znakomitych przed laty zawodników, dziś trenerów lub osób innych profesji, które jednak z wodą nie zerwały. Bo jak można zrezygnować z prawdziwej pasji. Mocna grupę stanowili kajakarze Warmii i Mazur, którzy jak za dawnych lat wyłowili mnóstwo medali.

 • WAMA-SPORT Historia – Grunwald, Ostróda i Bęsia laureatami konkursów LZS

  W Lasecznie (gmina Iława) odbyła się uroczystość podsumowania i ogłoszenia wyników dorocznych akcji konkursowych (1980) prowadzonych przez Ludowe Zespoły Sportowe. Zakończono wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu na najlepszą radę gminną zrzeszenia LZS. Jest to doroczna akcja prowadzona przez Radę Główna Zrzeszenia przy współudziale ZG ZSMP i redakcji Trybuny Ludu.

 • WAMA-SPORT Historia – Żniwa Warmii i Mazur w Mistrzostwach Polski, złoty Marcin Kusiński

  Luty 2002 upłynął pod znakiem znaczących wydarzeń w krajowym tenisie stołowym. Najpierw w Stawigudzie odbyły się 55 Indywidualne Mistrzostwa Województwa, a kilkanaście dni później Gdańsk gościł najlepszych zawodników rywalizujących o medale Mistrzostw Polski. Mając swoich przedstawicieli w ekstraklasie (Cekol Stawiguda i Legiz Morliny Ostróda) oraz I lidze ( ITR Iława, Mlexer Elbląg i Cekol II) można było liczyć też na sukcesy indywidualne.

 • WAMA-SPORT Historia – Pod dyktando Warmii i Dekorglassu

  W sali Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim rozegrano mistrzostwa województwa seniorów (2009) w tenisie stołowym. Wystąpiło 40 zawodniczek i zawodników, nieco mniej niż można było oczekiwać. Główny powód to kłopoty finansowe wielu klubów, ponadto prawo gry miały jedynie osoby posiadające aktualna licencje PZTS. Najważniejsze tytuły w grze singlowej zdobyli: Roksana Załomska (Warmia Lidzbark Warmiński) i Artur Baranowski (Dekorglass Działdowo)

 • WAMA-SPORT Historia - „Krzesza” na swoim czuje się najlepiej

  Tomasz Krzeszewski był ostatnio w średniej dyspozycji. W lidze niemieckiej, gdzie wystepuje od dwóch sezonów grywa przeciętnie, a w turniejach światowych bardzo kiesko. Wpadł w sportowy dołek i nie może się z niego wydostać. Trener reprezentacji Polski Stefan Dryszel ustalając skład na ważny mecz Euroligi (2002) z Rosją mimo wszystko zaufał „Krzeszy”. Koronnym argumentem było jednak miejsce rozgrywania spotkania.

 • Grand Prix Polski Weteranów 2019/20 – Liderem Henryk Prusiński, na podium Ryszard Grzelak

  Cykl bardzo popularnych i prestiżowych turniejów tenisa stołowego Grand Prix Polski Weteranów zatrzymał się na siedmiu turniejach. Do zakończenia według planu pozostały dwa plus Mistrzostwa Polski, ale na razie trwa długa przerwa i wcale niewykluczone, że klasyfikacje generalne rozgrywek weteranów już się nie zmienią. Warto więc przybliżyć aktualna sytuację. Liderem kategorii M65/69 jest olsztynianin Henryk Prusiński, trzeci w M40/49 jest Ryszard Grzelak (Elbląg).

 • Ogólnopolskie Rankingi 2019/20 – Kulczycki, Kubik, Bogdanowicz w pierwszym szeregu

  W przerwie w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych spowodowanej koronawirusem jest okazja zaprezentować rankingi w w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jest tu sporo warmińsko-mazurskich akcentów, a niektórzy zawodnicy zajmują eksponowane pozycje nie tylko w swoich kategoriach wiekowych. Tu wiodącymi postaciami są Samuel Kulczycki i Maciej Kubik z Dekorglassu Działdowo, choć ich status jest specyficzny, gdyż na co dzień trenują zagranicą.

 • W tenisowym światku Warmii i Mazur – Niepodważalne talenty, ale perspektywy blade

  W tenisowym światku Warmii i Mazur możemy być dumni z takich talentów jak Pola Wygonowska czy Olaf Pieczkowski (oboje UKS RP Sport Olsztyn), którzy są reprezentantami Polski i odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, cieszą też krajowe osiągnięcia Weroniki Ejsmont (KT Jakubowo), Martyny Szynkowskiej, Aleksandry Węgrzyn i Amelii Ciesielczyk (UKS RP Sport Olsztyn), ale przegląd niższych grup wiekowych nie skłania do optymizmu.