Szczytno

 • WAMA-SPORT Historia – Trudne chwile Konrada Bukowieckiego (2016) – „Nie brałem, to byłoby zaprzeczeniem wszystkiego w co wierzę”

  Z drżeniem serca przyjęliśmy tę informację. U Konrada Bukowieckiego mistrza i rekordzisty świata juniorów w pchnięciu kulą, wykryto niedozwolony stymulant. 19-latkowi ze Szczytna grożą dwa lata dyskwalifikacji. Jak podaje sport.pl próbka A dała wynik pozytywny. Do badania doszło podczas mistrzostw świata juniorów w Bydgoszczy. Nie jest jednak pewne, że nasz kulomiot zażył stymulant świadomie.

 • WAMA-SPORT Historia – Jacek Szewczak – Sportowy obnibus

  Gdyby w sporcie istniała klasyfikacja rodzinna uwzględniająca sukcesy sportowe to bracia Jacek i Tomasz Szewczak z tego punktu widzenia należeliby do ścisłej czołówki, szczególnie w sportach walki, którymi obaj zajmują się od dzieciństwa. Liczba ich tytułów na matach krajowych i międzynarodowych, tak samo jak sportowa długowieczność. Do dziś zachowują wyśmienita formę a wzbogacają ją doświadczeniem i logiką.

 • WAMA-SPORT Historia - 16-letni Konrad ze Szczytna obok mistrza olimpijskiego - Warto poznawać wielki świat

  Na płockim Rynku Staromiejskim w zupełnie niecodziennej scenerii odbyły się zawody lekkoatletyczne Orlen Cup 2013. W programie znalazły się tylko dwie konkurencje, które coraz częściej wychodzą poza obręb stadionów: pchnięcie kulą i skok o tyczce. Nas ten mityng interesował szczególnie z uwagi na udział w nim miotacza ze Szczytna Konrada Bukowieckiego. Zaproszenie go do startu ramię w ramię z czołowymi lekkoatletami świata można uznać za ogromny zaszczyt.

 • WAMA-SPORT Historia - W PZLA kolesiostwo wygrywa z uczciwością? – Mocne słowa Konrada Bukowieckiego w sprawie Sebastiana Łukszo

  Na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy miało wyjechać dwóch kulomiotów Gwardii Szczytno: Andrzej Regin i Sebastian Łukszo. Obaj jednoznacznie wypełnili jasno przedstawione przez PZLA kryteria. Jeszcze w sobotę po mityngu w Radomiu obaj cieszyli się z nominacji, bo taką informacje przekazano, tymczasem w środę ogłoszono oficjalny skład. Nie ma w nim Sebastiana Na swoim profilu głos w tej sprawie zabrał młodszy kolega klubowy Konrad Bukowiecki.

 • WAMA-SPORT Historia - Majowe (2016) rewelacje Bukowieckiego i Smosarskiego

  Maj 2016 potwierdził eksplozję talentu dwóch lekkoatletów Gwardii Szczytno: miotacza Konrada Bukowieckiego i sprintera Dominika Smosarskiego. Obaj u progu sezonu zaprezentowali znakomitą formę, zapowiadającą wielkie wyniki. I nie odbyło się to w pojedynczym starcie lecz w serii występów, a więc nie ma mowy o przypadku.

 • WAMA-SPORT Historia – W Szczytnie zaświtała nadzieja...

  Przez lata ambicje siatkarzy Szczytna nie były zbyt wygórowane. Spokojna gra w drugiej lidze i wszystko. Za czasów rządów w Gwardii generała Stanisława Biczysko sport był wizytówką szkoły i miasta. Był nawet moment, kiedy na drugiem froncie równolegle występowali siatkarze, koszykarze i futboliści a druga liga była bezpośrednim zapleczem elity. Później jednak mocarstwowe zapędy odłożono na bok.

 • WAMA-SPORT Historia – W MP Juniorów (2012) 8 medali (4 złote) Warmii i Mazur – Karol Zalewski królem sprintu

  Ostatni dzień MP juniorów (2012) przyniósł trzeci złoty medal Karolowi Zalewskiemu AZS UWM) tym razem na 200 m -20.99. Przypominamy w piątek  nasz  faworyt wygrał finałowy bieg na 100 m w czasie 10.51. W sobotę po złoto sięgnęła sztafeta 4 razy 100 m (Gieszczyński, Ostapiuk, Jabłoński, Zalewski) -40.76, a także w ostatniej serii oszczepnik Kacper Oleszczuk (Polonia Pasłęk) 71.42  (minimum na MŚ w Barcelonie).

 • WAMA-SPORT Historia – Głos ma Daniel Dyluś – Teoria spiskowa

  Jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w światku piłkarskim Warmii i Mazur. Piłkarz bardzo dobry, choć czy znajdzie się taki drugi, który podczas swej kariery zagrał w szesnastu klubach? Strzelał ważne bramki, czasami jednak zarzucano mu, że nie przykłada się do gry. I jak mówili działacze powodem nie była tylko słaba forma. Jaka jest prawda o Danielu Dylusiu, który wreszcie dał się namówić na dłuższa rozmowę.

 • WAMA-SPORT Historia - Halowe ME Seniorów Belgrad 2017 – To się nie mieści w głowie, Konrad Bukowiecki - 21.97 złoto i to w jakim stylu

  To co stało drugim dniu Halowych Mistrzostw Europy Seniorów w lekkiej atletyce przejdzie do historii polskiej lekkiej atletyki, a tworzy ją sportowiec z Warmii i Mazur Konrad Bukowiecki - jeszcze kilka miesięcy temu junior. W sobotę (4 marca) zdobył złoty medal i to w niesamowitym stylu. Jego rekordowy wynik 21.97 poruszył cały świat. Trudno nie być dumnym mając świadomość, że Konrad jest nasz i mieszka w Szczytnie.

 • WAMA-SPORT Historia - Halowy sezon la 2015 – Medale na wszystkich frontach, Karol był jeszcze nasz, pokazały się szczycieńskie gwiazdki

  W lekkoatletycznym sezonie halowym 2015 reprezentanci klubów Warmii i Mazur walczyli na wszystkich frontach i to z dużym powodzeniem. Z każdej imprezy mistrzowskiej wracali z medalami. Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) stawał na podium w kat. juniorów i seniorów, Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) brylował na krótszych dystansach. Pojawił się talent Dominika Smosarskiego (Gwardia), w wielobojach klasę potwierdzała Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłęk)

 • WAMA-SPORT Historia – Ambitne rezerwy AZS – Pasztet dla sponsora

  Zamiast Juranda Szczytno awans do serii B siatkarzy wywalczyli młodzi zawodnicy rezerw AZS UWM Olsztyn, co najbardziej zaskoczyło i chyba zaniepokoiło ludzi, którym zależy przede wszystkim na stworzeniu potęgi akademickiego klubu w oparciu o armię zaciężna. Sam byłem w pewnym momencie zły na konserwatywna politykę zatwardziałych kortowian, kultywujących starą tradycję, ale gdy słyszę co w zespole PZU AZS ma się zmienić, przechodzą mnie ciarki.

 • WAMA-SPORT Historia – Tadeusz Dymerski – Na „złoto” nigdy nie jest za późno

  W październiku zadzwonił telefon. Odebrałem nie oczekując czegoś szczególnego, aż usłyszałem w słuchawce znajomy głos. Cześć – dzwonie z Amsterdamu. Mam wreszcie to o czym marzyłem – jestem mistrzem świata. To tylko takie krótkie info. Jak będę na miejscu w Szczytnie – wszystko opowiem dokładnie. To był Tadeusz Dymerski.

 • WAMA-SPORT Historia – Pazie Królowej 2002, piękny czas Ornety

  W zakończonych w lipcu 2002 roku w Biesku-Białej Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski juniorów reprezentacja regionu warmińsko-mazurskiego zdobyła cztery złote i cztery srebrne medale. W klasyfikacji województwa nasi lekkoatleci znaleźli się w czołowej szóstce a w punktacji klubowej LUKS Budokar Orneta zajął czwarte miejsce, ustępując tylko uznanym potęgom.

 • Czy rankingi to cała prawda? - Wszystko i tak rozstrzyga się w ringu

  Polski Związek Bokserski prezentuje rankingi za miniony rok we wszystkich grupach wiekowych. Warmia i Mazury nie należą do potentatów ale na listach mamy swoich przedstawicieli, nawet na eksponowanych pozycjach. Dotyczy do głównie młodszych kategorii. Tym większe uznanie dla pracy w takich klubach jak: PKS Gwardia Szczytno, KSW Tygrys Elbląg, LKS Niedźwiedź Kętrzyn, UKS Junior Świątki, MKS Mazur Ełk, MOS Zatoka Braniewo, FWF Boks Olsztyn, Olympia Lidzbark Warmiński.

 • Wiosenny Turniej Kobiet Lidzbark Warmiński 2020 – Belferki Szczytno tylko za gdańszczankami

  W Dniu Kobiet (8 marca) w Lidzbarku Warmińskim odbył się tradycyjny Wiosenny Turniej w Siatkówce Kobiet o Puchar Burmistrza Jacka Wiśniowskiego. Nagrodę specjalna ufundowała radna Agnieszka Serwach. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów, przede wszystkim z Warmii i Mazur. Zagrały również drużyny z Gdańska, które okazały się najlepsze. Wygrał Positive Team przed Inter Marine, na trzecim miejscu uplasowały się Belferki ze Szczytna.

 • TransGranCanaria Maspalomas 2020 – Rafał Kot wśród gwiazd ultramaratonu

  W dniach 4/8 marca na Wyspach Kanaryjskich odbył się festiwal biegów, w tym ultramaratony. Na dystansie 128 kilometrów wystąpił znany zawodnik ze Szczytna Rafał Kot, który w klasyfikacji open zajął 22 miejsce i był czwarty w kategorii M40. Jego czas 16:16:26. Była to mordercza próba z wieloma podbiegami, w której udział wzięło wiele światowych gwiazd tej konkurencji. Wygrał słynny Hiszpan Pau Capell Gil - 13:04:11

 • Mistrzostwa Województwa w Futsalu 2020 – Markus Stawiguda do końca z fasonem

  W niedzielę (1 marca) w halach w Korszach i Barcianach odbyły się mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w futsalu, w których rywalizowało 14 mistrzów lig środowiskowych. Piłka nożna pod dachem w wydaniu amatorskim cieszy się w regionie ogromna popularnością, poziom jest wysoki i potwierdziła to impreza mistrzowska, która dostarczyła ogromnych emocji.

 • TUT Trójmiejski Park Krajobrazowy 2020 – Najwyżej Rafał Kot i Anna Kukuć-Kwapiszewska

  W sobotę (29 lutego) odbył się Trójmiejski Ultra Track – impreza skierowana do biegaczy o o różnych zaawansowaniu, stąd wyznaczone przez organizatorów cztery dystanse: 68 km, 42 km, 21 km i 10 km. Większość trasy prowadziła turystycznymi szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z niewielkimi odcinkami po drogach asfaltowych lub poza szlakiem (po leśnych ścieżkach). Wystartowała spora grupa z województwa warmińsko-mazurskiego.

 • Mistrzostwa Województwa Strażaków Ostróda 2020 – Tym razem Giżycko

  W piątek (28 lutego) w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się turniej finałowy XXI Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Strażaków. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn komend miejskich i powiatowych, które wcześniej przebrnęły przez eliminacje. Tytułu bronili gospodarze, ale tym razem zajęli dopiero 5 miejsce. Tytuł zdobyła KP PSP Giżycko po zwycięstwie w finale nad KP PSP Szczytno 2:0.

 • Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Chełm 2020 – Mocne uderzenie: Olecka, Olsztyna i Szczytna

  W Chełmie odbyły się w niedziele (8 marca) Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin. Wystartowało ponad 360 uczestników z 42 sekcji. Warmię i Mazury reprezentowały: Szczycieński Klub Kyokushin Karate, Olsztyński Klub Kyokushin Karate, Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin, UKS Zdrowie Lidzbark Warmiński, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate